Προς το περιεχόμενο

lumia 650 η cubot note s?


golgo13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα και χρονια πολλα,ειμαι μεταξυ αυτων των δυο κινητων,κλινω προς το lumia αλλα δεν εχω καταληξει ακομα.

δεν εχω ξαναπαρει σμαρτφον και τωρα χρησιμοποιω το LGe400 το οποιο ειχα παρει πριν 4 χρονια, ομως εχει αρχισει να αργοπεθαινει.

 

η χρηση θα ειναι απλη,κλησεις-μερικα βιντεο-ισως και κανα παιχνιδι.

 

 

το lumia το βρηκα 97 ευρω στο καιζερ σε λευκο,και 109 στον γερμανο σε μαυρο οποτε επειδη ειναι μικρη η διαφορα λεω να το παρω απο γερμανο οπου υποθετω δεν θα ειναι παραεισαγωγη.με παραξενεθει βεβαια που το lumia 640 ειναι ποιο ακριβο,υποτιθεται αφου ειναι ποιο παλιο μοντελο θα ηταν ποιο φτηνο.

επισης θελω να μου προτεινεται και θηκη με 10 ευρω μαξ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε απασχολεί η σταθερότητα των εφαρμογών και τα νεα features,wp τα ξεχνάς.

 

To 640 είναι δυνατότερο και καλύτερο σε όλα πλην της οθόνης(oled vs ips lcd)

Τα wp σαν λειτουργικό ειναι σταθερό και συνεχώς ενημερώνεται σε ολες τις Microsoft συσκευές,είναι άμεσο και γρήγορο σε αυτά που προσφέρει.Αν δεν ειχαν λόξα οι καταναλωτές και οι devs να φτιάξουν σωστές εφαρμογές θα ήταν ακόμα καλύτερες(ο μοναδικός λόγος που έφυγα απο WP δυστυχώς,δεν γίνεται πχ να θες taxibeat και να κρασάρει 3 φορες η εφαρμογή μέχρι να κάνεις την διαδικασία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο εφαρμογες με ενδιαφερει αν μπορει να διαβαζει pdf αρχεια χωρις κολληματα.

φεισμπουκ/τουιτερ και τα σχετικα δεν με απασχολουν.

 

για το 640 διαβαζω οτι οντως ειναι καπως ποιο δυνατο απο το 650,αλλα το 650 εχει 16 γιγκα χωρο και δεν χρειαζεται αμεσα να παρεις καρτα microsd(ειμαι σε πολυ σφιχτο μπατζετ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφόσον τα περιφεριακά δεν σε απασχολούν,τσίμπα το 640 τότε που έχει και μεγαλύτερη μπαταρία,πέρνα του και 10αρια και θα δεις αλλο τηλέφωνο.

Κάμερα μέτρια προς καλή,το ιδιο και η εγγραφή βίντεο.

όπως εγραψα και πριν μονο στις εφαρμογές χωλαίνουν δυστυχώς.

 

pdf αρχεία διαβαζα ΑΨΟΓΑ και με σουπερ ταχύτητα στο 435 που έχω.

 

 

Απο τα 8γιγα της συσκευής θα έχεις περίπου 4 διαθέσιμα για τα να κάνεις ό,τι θες.επίσης με 6-8€ εχεις 16αρα κάρτα class 10 UHS I που ειναι και αρκετά γρήγορες.

Το 650 δεν στο προτείνω εναντι του 640 καθώς υστερεί αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο εφαρμογες με ενδιαφερει αν μπορει να διαβαζει pdf αρχεια χωρις κολληματα.

φεισμπουκ/τουιτερ και τα σχετικα δεν με απασχολουν.

 

για το 640 διαβαζω οτι οντως ειναι καπως ποιο δυνατο απο το 650,αλλα το 650 εχει 16 γιγκα χωρο και δεν χρειαζεται αμεσα να παρεις καρτα microsd(ειμαι σε πολυ σφιχτο μπατζετ).

μην πάρεις το 650 η μπαταρία του όπως και το λογισμικό είναι για τα μπάζα πάρε το cubot

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα παρειγγειλα το lumia 650 απο γερμανο,εχει κανεις να μου προτεινει μια καλη θηκη μεχρι 10 ευρω?

εχω βρει αυτες τις 2 απο eshop

http://www.e-shop.gr/case-smart-magnet-for-microsoft-lumia-650-black-p-TEL.026339

http://www.e-shop.gr/roar-simply-life-diary-flip-case-for-microsoft-lumia-650-blue-p-TEL.029213

 

ποια νομιζετε οτι θα προστατευει το κινητο καλυτερα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...