Προς το περιεχόμενο

Πιθανή παρουσία Game Mode στα Windows 10 για σούπερ επιδόσεις σε παιχνίδια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε κάθεστε και μαλώνετε για χαζομάρες σαν 10χρονα ... θεουληδες ????..

 

Καλά Χριστούγεννα αν πεις, 4 μηνύματα πιο κάτω θα εξοργιστεί κάποιος με την ελπιδοφόρα και θετική σου διάθεση. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καθε παιχνιδι ειχε τον καιρο του με τα δεδομενα της εποχης. Τωρα με ενα σαπιο λαπτοπ φυσικα θα εβλεπες διαφορα απο ελαφρυτερο λειτουργικο χωρις να σημαινει πρεπει να βαζουμε παλιοτερο λειτουργικο. Εδω οι καινουργιοι kaby lake δεν θα τρεχουν ουτε σε windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα Battlefield 4 και 1 πάντως επειδή χρησιμοποιούν κάποια CPU optimizations που προσφέρει το DX11.1 τρέχουν αρκετά καλύτερα σε Win8+. Το μόνο αρνητικό των Win8+ είναι ότι δεν υποστηρίζουν πλέον το DirectDraw emulation σωστά με αποτέλεσμα τα πολύ παλιά παιχνίδια όπως το Desperados: Wanted Dead or Alive(Ένα παράδειγμα) να μην τρέχουν σωστά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

core 2 duo e8400

4 gb ram ddr3 1333

GIGABYTE ATI 5570 1 GB

WINDOWS 7 64BIT  σε maximum ολα 32 fps μέσο όρο

WINDOWS XPSP3 64BIT ////////////////////38 fps μέσο όρο

Θα σου πω αυτό που ήταν δικό μου κάποτε και το θυμάμαι μιας και δεν μπορώ να τα θυμάμαι όλα.

Τώρα για πες μου εσύ κάτι που δοκίμασες.

Και μην κάνεις τον κόπο να κοιτάς το προφίλ μου δεν θα βρεις κάτι το πράξενο....αν θες να το συνεχίσουμε για λίγο ακόμα εδώ θα είμαι...αν και βαριέμαι αυτά τα πες μου πιο και πότε και τι....δεν ήρθα να γραψω την βλακεία μου χωρίς να το ξέρω και να δοκίμασα..τώρα αν είσαι αρκετά ανώριμος και μικρός και σου αρέσει να τρολάρεις μην μου μιλάς για παπάτζες να χαρείς.

Να 'σαι καλα μου εφτιαξες την διαθεση! χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μαλώνετε

 

Γι αυτό φταίει και η Microsoft που τα κάνει μπάχαλο - εάν στα Windows 10 είχε επιδόσεις στα games κατά ~15fps παραπάνω τότε δεν θα έλεγε κανείς τίποτα και θα συμφωνούσαν όλοι.

 

Γενικά είναι πάνω κάτω περίπου τα ίδια οι επιδόσεις των games.

 

Εφόσον η Microsoft μας έλεγε ότι θα έχουν καλύτερες επιδόσεις στα Games με τα Windows 10 τότε θα πρεπε να είχε γίνει ήδη !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

gta iv το ξεχασα να το αναφέρω μην με δείρεις καλά.

Έτρεχε και στις 2 περιπτώσεις σε DX9 ή στα Win7 ήταν σε DX10?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον η Microsoft μας έλεγε ότι θα έχουν καλύτερες επιδόσεις στα Games με τα Windows 10 τότε θα πρεπε να είχε γίνει ήδη !!

Μας έλεγε τέτοιο πράμα;

Ή απλά έλεγε ότι θα γινόταν ποιο εύκολο το Porting από της κονσόλες,αφού ουσιαστικά με το dx12 και τους x86 πυρήνες στης κονσόλες δεν χρειάζεται ποια να γίνει porting;

Κάτι που ήδη το τρώμε στην μάπα και στην πράξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ν'αγιάσει το στόμα σου ρε μαγκάκο! Οι γνώστες και όποιος θέλει να λέγεται σοβαρος gamer χρησιμοποιεί XP και μόνο! Και άσε τους άλλους με 8αρια και 10αρια να παλεύουν με framedrops και ασυμβατοτητες!

 

 

σοβαρος gamer? Πως γενεν ατο? αφου οτι παιχνιδι εχει βγει τα τελευταια χρονια δεν παιζει καν στα xp!!?? Καλα το πρωτο σχολιο οτι βαζεις xp με παλια καρτα και τρεχει καλυτερα απ οτι σε 10αρια... απλα κλαμα!!! Ασυμβατοτητες? μαλλον δεν μελετας τι γινεται. εχεις μεινει στα xp... διαβασε λιγο εκτος και αν σοβαρος gamer για σενα ειναι ο memes gamer οποτε πασο. keep going.  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρος gamer? Πως γενεν ατο? αφου οτι παιχνιδι εχει βγει τα τελευταια χρονια δεν παιζει καν στα xp!!?? Καλα το πρωτο σχολιο οτι βαζεις xp με παλια καρτα και τρεχει καλυτερα απ οτι σε 10αρια... απλα κλαμα!!! Ασυμβατοτητες? μαλλον δεν μελετας τι γινεται. εχεις μεινει στα xp... διαβασε λιγο εκτος και αν σοβαρος gamer για σενα ειναι ο memes gamer οποτε πασο. keep going.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα έχει κάτι αντίστοιχο ο Bitdefender.Το ονομάζει game mode και κάνει κάτι αντίστοιχο με αυτό που γράφει στο άρθρο.LLLEFTERIS τα intel hd graphics μην τα υποτιμάς.Πήρα πρόσφατα ένα φθηνό φορητό στα 350 ευρώ με intel hd 4000.Σε πληροφορώ ότι παίζει άνετα batman archam city,GTA San Andreas,το προτελευταίο Tomb Raider,Endless Legend,The Talos Principle και-οριακά The Witcher 2.Παλιά παιχνίδια βέβαια αλλά με καθ'όλα αξιοπρεπή γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...