Προς το περιεχόμενο

Xiaomi, τα σημαντικότερα μοντέλα της χρονιάς με εκπτώσεις έως και 70%


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Members

Για τις επόμενες ημέρες, το ηλεκτρονικό κατάστημα Geekbuying εγκαινιάζει μια νέα ενότητα που αφορά αποκλειστικά και μόνο συσκευές της κινέζικης Xiaomi με εκπτώσεις που φτάνουν ακόμα και το 70%.

 

Σε ότι αφορά τα smartphones της Xiaomi, αρχικά το Geekbuying προσφέρει την ευρωπαική έκδοση του Redmi Note 3 με τιμή €183 ενώ ακολουθεί το Mi5, ένα από τα κορυφαία μοντέλα της εταιρείας για το 2016, με τιμή €206. Το πιο πρόσφατο μοντέλο της σειράς, το Mi 5S με ανανεωμένα τεχνικά χαρακτηριστικά, προσφέρεται από €266. Από τις πιο συμφέρουσες προτάσεις, αποτελεί το Redmi 4 Pro με οθόνη 5 ιντσών, μεταλλική κατασκευή, Snapdragon 625, 3GB μνήμη, 32GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου και με τιμή €128.

 

Διαθέσιμες ακόμα είναι οι παγκόσμιες εκδόσεις της Xiaomi για συγκεκριμένα μοντέλα όπως το Mi Max που την οθόνη των 6,44 ιντσών, εξαπύρηνο επεξεργαστή και 32GB αποθηκευτικού χώρου με τιμή €178 αλλά και το οικονομικά προσιτό €95, μιά από τις πιο συμφέρουσες αγορές με οθόν 5 ιντσών, μεταλλική κατασκευή, 2GB μνήμη, 16GB αποθηκευτικού χώρου και 13MP κύρια κάμερα.

 

xiaomi2017.jpg

 

Σε άλλα προιόντα της Xiaomi που είναι διαθέσιμα μέσα από την ιστοσελίδα της Geekbuying ξεχωρίζουν το MiPad 2 tablet με κόστος €188, το Mi Band 1s στα €20 και το 4K Mi Box στα €69.

post-1-0-62115800-1483183643_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα υπόλοιπα δεν γνωρίζω, θα πω όμως για το Μi5 ότι μία εβδομάδα πρίν είχε τιμή σταθερή στα $215. Οπότε τα $209 δεν είναι καμία τρελή προσφορά, ίσως σε δύο εβδομάδες να πέσει και πιο πολύ, αφού θα ανακοινωθεί το Mi6. Το ξέρω επειδή το κοιτάζω συνεχώς μήπως βγαλουν καμία προσφορά για το 64αρι

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mi5 ειναι το κορυφαιο μοντελλο της xiaomi?  εχω χασει λιγο την μπαλα με την σειρα των μοντελων της

"...ενώ ακολουθεί το Mi5, ένα από τα κορυφαία μοντέλα της εταιρείας για το 2016..." Σπασμένο τηλέφωνο θα παίξουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"...ενώ ακολουθεί το Mi5, ένα από τα κορυφαία μοντέλα της εταιρείας για το 2016..." Σπασμένο τηλέφωνο θα παίξουμε;

 

μιλαω για την καταταξη της xiaomi οχι αν ειναι το κορυφαιο για το 2016 .   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2/2 παραγγελίες Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου από κινέζικη αποθήκη Geekbyuing με Singapore Post περασαν τελωνείο, όταν ζήτησα εάν είναι διατεθειμένοι να συνεισφέρουν έστω και μερικώς μου ξεκαθάρισαν ότι δε φέρουν ευθύνη και ότι το αναφέρει και στο site τους, οπότε προσοχή!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2/2 παραγγελίες Νοεμβρίου και Δεκεμβρίου από κινέζικη αποθήκη Geekbyuing με Singapore Post περασαν τελωνείο, όταν ζήτησα εάν είναι διατεθειμένοι να συνεισφέρουν έστω και μερικώς μου ξεκαθάρισαν ότι δε φέρουν ευθύνη και ότι το αναφέρει και στο site τους, οπότε προσοχή!!!

Θυμάσαι αν τους είχες ζητήσει να στο δηλώσουν σαν δώρο ή έστω με μικρότερη αξία από 30 ευρώ?

Ρωτάω γιατί παρήγγειλα και εγώ από το ίδιο μαγαζί μέσα στον Δεκέμβρη και το περιμένω τέλη του Γενάρη, να ξέρω τι να περιμένω,,,, 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα eshop από Κίνα δε γράφει την πραγματική τιμή. Αλλά δεν αποτελεί εγγύηση αυτό ότι δε θα περάσει τελωνείο, ούτως ή άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το redmi4pro που κοιτάω από 127, διαλέγω το μαυρο και παει 150 !!!

Αυτό με τα χρώματα και την τιμη δεν το κατάλαβα ποτέ .

Επίσης δεν το χει σε ευρωπαική αποθήκη . Απο κινα δεν το ρισκάρω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι αν τους είχες ζητήσει να στο δηλώσουν σαν δώρο ή έστω με μικρότερη αξία από 30 ευρώ?

Ρωτάω γιατί παρήγγειλα και εγώ από το ίδιο μαγαζί μέσα στον Δεκέμβρη και το περιμένω τέλη του Γενάρη, να ξέρω τι να περιμένω,,,, 

Δεν τους είχα ζητήσει κάτι συγκεκριμένο, εκτίμησή μου είναι ότι πλέον σκανάρουν μεγάλο δείγμα από τα δέματα (άν όχι όλα) από Κίνα και όταν βρουν κινητό το τσιμπάνε για τα περαιτέρω. Στη περίπτωση του ενός κινητού που ήδη πλήρωσα (για το άλλο περιμένω), η αξία που υπολόγισαν, πάνω στην οποία επέβαλαν το ΦΠΑ 24% ήταν η πραγματική (100 €), γεγονός που δείχνει ότι πιθανότατα ψάχνουν τις αγοραίες τιμές, ανεξαρτήτως της αξίας που αναγράφεται επί του δέματος (συνήθως 20 - 25$).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...