Προς το περιεχόμενο

P9 αξιζει αυτη την εποχη ;


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απο Ελληνικη αλυσιδα οπως Πλαισιο,Public,Γερμανο,Cosmote κλπ

μονό ο κότσος το χει φτηνά (λέμε τώρα) στ άλλα παίζει στα 550€ το Ρ9

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μονό ο κότσος το χει φτηνά (λέμε τώρα) στ άλλα παίζει στα 550€ το Ρ9

και στο ΠΛΑΙΣΙΟ χτες ειχε 399  και στο Γερμανο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από μεγάλη αλυσίδα στα 4 κατοστάρικα δεν έχει αντίπαλο αυτή τη στιγμή, ούτε το P9 αλλά ούτε και το Honor 8. Το κάθε τηλέφωνο έχει κάτι υπέρ του σε σχέση με το άλλο. Το P9 έχει πιο φιλικό σε καθημερινή χρήση σχεδιασμό και κατασκευή, η φωτογραφική όπως και να το κάνουμε είναι ελαφρώς καλύτερη και η CPU του παρά το γεγονός ότι δεν θα καταλάβεις διαφορά είναι υψηλότερα χρονισμένη. Επίσης ο ήχος από παντού και το ηχείο είναι σαφέστατα καλύτερα. Το Honor 8 από την άλλη έρχεται με το καλημέρα ως δίκαρτη συσκευή, διαθέτει 1GB ram παραπάνω και η κατασκευή του είναι σίγουρα πιο εντυπωσιακή (λευκό και ειδικά μπλε) αλλά όχι πρακτική. Δίπλα δίπλα επίσης αν τα δεις θα παρατηρήσεις ότι η οθόνη είναι κάπως καλύτερης ποιότητας στο P9 σε σχέση με το Honor 8 που όμως και αυτό έχει τρομερή οθόνη. 

 

Εγώ προσωπικά θα πήγαινα στο P9, ακόμα και με το 1GB λιγότερο είναι η περισσότερο προσεγμένη συσκευή σε όλα της χωρίς να "κόβει" πουθενά και μου αρέσει επίσης και η τριετής εγγύηση + το πρώτο τρίμηνο για θραύση οθόνης ακόμα και από δικό σου λάθος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε αγόρι μου δεν θέλω από εκεί αυτό λέμε τόση ώρα :) θέλω από κανονικό μαγαζι.

Κανονικά μαγαζιά είναι και εκείνα απλά δεν είναι αλυσίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικά μαγαζιά είναι και εκείνα απλά δεν είναι αλυσίδες.

Δεν ειναι κανονικο μαγαζι απο skroutz εφοσον τις πρωτες 14 ημερες ΔΕΝ κανει αλλαγη αλλα το στελνει στο σερβις :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κανονικο μαγαζι απο skroutz εφοσον τις πρωτες 14 ημερες ΔΕΝ κανει αλλαγη αλλα το στελνει στο σερβις :)

Ξέρω μαγαζιά που έχουν κανονικά DOA.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και στο ΠΛΑΙΣΙΟ χτες ειχε 399  και στο Γερμανο :)

θεωρώ πλέον είναι πολλά τα 400 ευρώ... είχα το Ρ9 σε όλα ήταν μέτριο (κάμερα σε βίντεο, οθόνη καμία φορά είχε ghosts, μπαταρία, ήχο) έκτος από ταχύτητά που ήταν πολύ smooth ... δώσε 50€ επιπλέον και χτυπά το htc 10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ πλέον είναι πολλά τα 400 ευρώ... είχα το Ρ9 σε όλα ήταν μέτριο (κάμερα σε βίντεο, οθόνη καμία φορά είχε ghosts, μπαταρία, ήχο) έκτος από ταχύτητά που ήταν πολύ smooth ... δώσε 50€ επιπλέον και χτυπά το htc 10

Δεν μου αρέσει καθόλου ρε συ..

Ξέρω μαγαζιά που έχουν κανονικά DOA.

Link που να το γράφουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Υπηρεσία D.O.A. παρέχεται στους καταναλωτές για προϊόντα που δεν λειτουργούν κατά την παραλαβή (Νεκρά Κατά την Παραλαβή/Παράδοση). Για να ισχύσει η υπηρεσία αυτή, θα πρέπει εντός 7 ημερολογιακών ημερών

 

η δεν ξερω ελληνικα η ειμαι χαζος ; Πρωτον γραφει 7 ημερες, δευτερον πρεπει να τσεκαρουν αρα βαλε +1-2 ημερες σιγουρα..

Ενω στο ΠΛΑΣΙΟ -media κλπ, Το DOA ισχυει για 14 ημερες+ οτι παιρνεις ΑΜΕΣΑ συσκευη χωρις ΚΙΧ απο την θεση τους .

Δεν ξανακανω αγορα απο skroutz την εχω πατησει ασχημα με s5 , μολις το πηρα δεν αναβε,τους πηρα τηλεφωνο και μου λενε στειλτε το με δικα σας εξοδα και θα το στειλουμε εμεις στη samsung  για ελεγχο κλπ και επειδη μου ειχαν πει ειναι " ξενη συσκευη"

πρεπει να παρουμε αδεια απο την Ελληνικη samsung για αντικατασταση κλπ.

Δηλαδη ζησε μαη μου να φας ...εγω απο θεσσαλονικη θα ημουν χωρις συσκευη το λιγοτερο μηνα εχοντας σκασει 599 ολοκληρα ευρΩ ΜΕΤΡΗΤΑ ουτε καν δοσεις.

Αρα θεωρω πλεον οτι δεν με συμφερει εμενα τουλαχιστον να αγοραζω απο skroutz εκτος και αν βρεθει προσφορα,δηλαδη π.χ.

P9 να το εχει σημερα στα 199ευρω , ναι θα το παρω γιατι κερδιζω 200 ευρω .

 

το καλο με το kaizer ειναι μονο αυτο ( εχω παρει απο kaizer προσφορα κινητακι )

 Σε περίπτωση που δεν υπάρχει απόθεμα για αντικατάσταση γίνεται επιστροφή των χρημάτων του καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκρουτζομαγαζα δεν εχουν δικο τους service ακομα και για μικρο προβληματα που ειναι εμφανεστατα και στον ιδιο τον υπαλληλο παλι πρεπει να στειλουν τα κινητα στην αντιπροσωπεια. Επισης να θυμισουμε με την γνωστη περιπτωση του G4 που η ιδια η LG ελεγε σε πελατες οτι δεν μπορει να κανει αντικατασταση ή να επιστρεψει χρηματα για οσες συσκευες ειναι παραεισαγωγης?

 

Ειπαμε εχουν τα καλα τους,εχουν ομως και τα κακα τους.

 

Απο την στιγμη λοιπον που ο ενδιαφερομενος θελει να αγορασει απο μεγαλη αλυσιδα πρεπει να το σεβαστουμε και να προτεινουμε αναλογα.

θεωρώ πλέον είναι πολλά τα 400 ευρώ... είχα το Ρ9 σε όλα ήταν μέτριο (κάμερα σε βίντεο, οθόνη καμία φορά είχε ghosts, μπαταρία, ήχο) έκτος από ταχύτητά που ήταν πολύ smooth ... δώσε 50€ επιπλέον και χτυπά το htc 10

Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην βλεπουμε ασχετα σχολια σαν και το παραπανω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σκρουτζομαγαζα δεν εχουν δικο τους service ακομα και για μικρο προβληματα που ειναι εμφανεστατα και στον ιδιο τον υπαλληλο παλι πρεπει να στειλουν τα κινητα στην αντιπροσωπεια. Επισης να θυμισουμε με την γνωστη περιπτωση του G4 που η ιδια η LG ελεγε σε πελατες οτι δεν μπορει να κανει αντικατασταση ή να επιστρεψει χρηματα για οσες συσκευες ειναι παραεισαγωγης?

 

Ειπαμε εχουν τα καλα τους,εχουν ομως και τα κακα τους.

 

Απο την στιγμη λοιπον που ο ενδιαφερομενος θελει να αγορασει απο μεγαλη αλυσιδα πρεπει να το σεβαστουμε και να προτεινουμε αναλογα.

Οχι τιποτα αλλο αλλα για να μην βλεπουμε ασχετα σχολια σαν και το παραπανω.

μα ακριβως γιαυτο τον λογο αποφευγω το skroutz μιλαμε σου πουλανε κατι και μετα λουης μην τον ειδατε τον παναη.

Τοτε με το s5 ειχα τρελαθει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και οι μεγαλες αλυσιδες εχουν κανει ανα καιρους τα κουλα τους δεν ειναι εκει το θεμα αλλα αφου γραφτηκε κατι συγκεκριμενο πρεπει να το αποδεχτουμε και να το σεβαστουμε.


Λοιπον αγαπητε για να μην το κουραζουμε,αυριο μεθαυριο περνα μια βολτα απο καμια μεγαλη αλυσιδα που θα εχεις κοντα σου να δεις τα 2 αυτα Huawei οσο ισχυει η τιμη τους,πιστευω θα εχεις πιο ολοκληρωμενη αποψη απο το τι γραφει ο καθενας μας εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...