Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα δημιουργίας βίντεο για μοντελισμό


MrAristotelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε.

 

Ψάχνω ένα πρόγραμμα για δημιουργία βίντεο για μοντελισμό. Εννοώ π.χ να έχω στρατιωτάκια και να δημιουργώ ιστορία με μορφή βίντεο.

Πρώτον τι προτείνετε να βγάζω φωτογραφίες και να βάζω γρήγορη αλλαγή φωτογραφιών ή βίντεο; Να αναφέρω πως δεν πρέπει να φαίνονται τα χέρια μου θα πρέπει να κινούνται και καλά μόνες τους οι φιγούρες.

 

Και δεύτερον ποιο πρόγραμμα (κατά προτίμηση δωρέαν) να χρησιμοποιήσω; Δοκίμασα το windows movie maker αλλά όταν φτιάχνω το βίντεο κάτω από κάθε φωτογραφία που έχω τραβήξει μου βγάζει την μάρκα της φωτογραφικής μηχανής με γράμματα άσπρα και χαλάει το βίντεο!

 

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιγράφεις λέγεται Stop Motion Animation. Ρίξε μια ματιά.

 

https://www.google.gr/search?q=STOP+FRAME+ANIMATION&oq=STOP+FRAME+ANIMATION&aqs=chrome..69i57.13274j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#newwindow=1&q=stop+motion+tutorial

 

Κι ένα "δειγματάκι" να γουστάρεις.

 

Και το αποτέλεσμα σε HD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο φίλε! Αλλά μου φαίνεται πολύ επαγγελματικό!

 

Κάτι πιο ερασιτεχνικό δεν υπάρχει; Αν μπορούσε να βγουν τα γράμματα με την μάρκα της φωτογραφικής μηχανής από το windows movie maker θα ήταν μια χαρά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, δεν εννoούσα να κάνεις κάτι αντίστοιχο. Δες τα tutorials απ' το 1ο link για γενικές πληροφορίες.

Για το Movie Maker δεν ξέρω να σου πω. Google it ή περίμενε κάποιον που να το ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...