Προς το περιεχόμενο

hdd 100% usage στο gta v


Ratata

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα ! Ειχα κανει το ιδιο ποστ πριν 1-2 βδομαδες αλλα δεν πειρα απαντηση οποτε αποφασισα να ξανακανω μηπως το δει καποιος που ξερει . Οταν ανοιγω το gta παιζω κανονικα και μετα απο κανα μισαωρο αρχιζουν τα fps drops . Παταω cntr+alt+del και βλεπω πως ο hdd ειναι 100% usage στο "system" (θα εχω και σχετικες φωτο απο κατω ) . Ο hdd ειναι ο barracuda και εχω windows 10 .

Ευχαριστω και χρονια πολλα και παλι .

 

post-352007-0-88096100-1483310854_thumb.png

post-352007-0-44882300-1483310857_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόση ram ε έχεις; από τις εικόνες φαίνεται πως γεμίζει η μνήμη και αρχίζει το swapping στο δίσκο.

8gb . Οταν ειμαι στο παιχνιδι μου κανει χρηση 7-7.5 giga απο τα 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κατι παρομοιο

http://www.insomnia.gr/topic/631723-%CF%84%CE%BF-utorrent-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%B9%CF%8C-%CF%83%CE%B5-%CE%BA%CE%AC%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B5%CF%82-%CE%B5%CE%BA%CE%B4%CF%8C%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85/

και τελικα ηταν memory leak  απο τους οδηγους και τα συνοδευτικα προγράμματα των οδηγων Killer 2200  του  lan adapter...  ψαχνοντας το τα κυριοτερα memory leak οφειλονται στους οδηγους της καρτας γραφικών και του lan

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Toτε θα κανει κανει χρηση pagefile σιγουρα και για αυτο θα τρως drops.

Πως μπορω να το διορθωσω αυτο , μιας και δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες ?

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορω να το διορθωσω αυτο , μιας και δεν ξερω πολλα απο υπολογιστες ?

Ευχαριστω

Μπορει να ναι memory leak οπως λεει ο heros,δηλαδη το προγραμμα να τραβαει συνεχως μνημη λογο προβληματος και να φτανει σε σημειο να την εξαντλει,ειτε οτι αυτο το παιχνιδι θελει παραπανω μνημη,αυτο μπορεις εν μερη να το περιορισεις με το να μειωσεις τις ρυθμισεις στα γραφικα και να κλεισεις τυχον εφαρμογες που τραβανε μνημη.

 

Μπορει να υπαρχει και low memory mode στο gta v αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια δεν το εχω παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει να ναι memory leak οπως λεει ο heros,δηλαδη το προγραμμα να τραβαει συνεχως μνημη λογο προβληματος και να φτανει σε σημειο να την εξαντλει,ειτε οτι αυτο το παιχνιδι θελει παραπανω μνημη,αυτο μπορεις εν μερη να το περιορισεις με το να μειωσεις τις ρυθμισεις στα γραφικα και να κλεισεις τυχον εφαρμογες που τραβανε μνημη.

 

Μπορει να υπαρχει και low memory mode στο gta v αλλα δεν μπορω να πω με σιγουρια δεν το εχω παιξει.

Πιστευεις πως αν παρω αλλα 4giga ram θα ειμαι ενταξει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εαν δεν βρεις τι φταιει δοκιμασε αυτο..

- Open up "regedit" and go this key. HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Ndu

- Change the "Start" value to 4 (to disable it).

(εννοεί την τιμή στο  start  κλειδι να την κάνεις από 2 που νομί<ω ότι είναι σε 4... κα<ι μετα εννοείται restart..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...