Προς το περιεχόμενο

Συμβουλές για οικονομολογο!


nkarag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!Θα ήθελα τα φώτα οποιουδήποτε έχει ακολουθήσει καριέρα στα οικονομικά! Έχω πάρει το πτυχίο μου στις Οικονομικές Επιστήμες στην Ασοε..σε ένα χρόνο τελειώνω το μεταπτυχιακό μου Διοίκησης επιχειρήσεων στο Καποδιστριακο..Δυστυχώς η ευτυχώς τα τελευταία χρόνια εργάζομαι σε μια εταιρία,σε τομέα που δ έχει καμία σχέση με τα οικονομικά(εργάτης παραγωγής) με αρκετά καλό μισθό μεν αλλά με καμια πιθανότητα εξέλιξης η αλλαγής θέσης.Καθότι θέλω να ασχοληθώ με κάτι που έχει σχέση με αυτό που σπούδαζω(χωρίς να είμαι σίγουρος για ποιον τομέα ακριβώς) και καθώς η σχετική προϋπηρεσία μου περιορίζεται σε κάποιους μήνες σε λογιστικό γραφείο,θα ήθελα να μάθω αν έχει κανείς να προτείνει κάποιον τρόπο να αποκτήσω πιο πρακτικές γνώσεις πάνω σε δεξιότητες που απαιτούνται στην αγορά..για παράδειγμα κάτι που μου προκάλεσε ενδιαφέρον,είναι ένα πρόγραμμα εκμάθησης SAP erp.. Οποίος έχει να προτείνει κάτι δεκτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλά να σε ρωτήσω εγώ κάτι, αυτό το μεταπτυχιακό πως το κάνεις ενώ δουλεύεις? Ψάχνω κάτι να μην θέλει πολύ χρόνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

εγω δουλευω ως βοηθος λογιστη σε ενα γραφειο! πιστευω πως αν εχεις ψαξει εστω και λιγο στις διαφορες αγγελιες για λογιστες στα γνωστα sites θα δεις πως πανω απο ολα αυτο που ζητανε ολοι ειναι προυπηρεσια στον χωρο....το μονο που μπορω να σου προτεινω δηλ θα ειναι να στελνεις καθε μερα βιογραφικα ακομα και δεν εχεις τα προσοντα που ζητανε και να πηγαινεις στις οποιες συνενυξεις!

και αν θες να ασχοληθεις με τα λογιστικα πχ και οχι με τα οικονομικα εν γενει θα σου προτεινα καποιο σεμιναριο για ψιλο-αρχαριους για να δεις-θυμηθεις-μαθεις τι αλλαγες εχουν επελθει απο τοτε που τελειωσες την σχολη και αφου εισαι απο ασοε δεν θα εχεις μαθει και τρομερα πρακτικα θεματα ουσιαστικα τα παντα θα τα ειδες στο γραφειο που εκανες πρακτικη, να δεις που λειτουργουνε τα πραγματα...

τα προγραμματα δεν ειναι κατι τρομερο νεο παιδι θα εισαι απο pc ολο και κατι θα ξερεις σκεψου πως αυτα απευθυνονται σε 60αρηδες που δεν ξερουν τι θα πει ποντικι! πολυ μεγαλες εταιρειες εχουν τα δικα τους προγραμματα erp που ειναι ευκολα παραμετροποιησιμα και μετα κατα τα αλλα e net, data, κεφαλαιο ειναι οτι εχουν ολοι νομιζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρταται που εστω περιπου θες να πας. Εχουμε ναυτιλιακα εχουμε και islamic finance. Αναλογως που θελεις να πας κοιτας για δουλειες.  Τωρα ωραια αυτα με τα εξ αποστασεως αλλα το network ειναι το θεμα , δυστηχως δεν βρισκει το μεταπτυχιακο δουλεια αλλα εσυ οποτε δεν ξερω κατα ποσο εαν δεν μπεις στο θεμα θα καταφερεις να αλλαξεις κλαδο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...