Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi Band 2 vs Samsung Gear Fit 2


IcemanGr71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω εδώ και μέρες το Mi Band 2 και το έχω λατρέψει.... μου αρέσει που είναι και μικρό... όμως έχω παραγγείλει και το Samsung Fit2 και βρίσκομαι σε δίλημμα..... βασικά είμαι απλός χρήστης..... δεν είμαι φανατικός του τρεξίματος κτλ.... αθλούμαι αλλά όχι τρέξιμο και gym... 

 

Έχεις κανείς το ίδιο δίλημμα... απόψεις????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι δυο διαφορετικές συσκευές. Γενικα το Miband 2 ειναι ενας απλός fitnes tracker, με το μεγάλο προνόμιο τώρα πια του να μπορείς να μετράς σφυγμούς χωρίς να χρειάζεσαι κινητό (ειμαι κατωχος όλων των miband), απο την αλλη το gear fit2 εχει λειτουργεία gps ωστε να ειναι μια standalone συσκευη που αυτα που κάνει το miband με την εφαρμογή του, το fit 2 να τα κάνει μόνο του. Η επιλογη νομίζω ειναι ξεκάθαρα δική σου, αν δεν τρέχεις όπως λες δεν νμζ οτι θα σου φανούν πολυ χρησιμες οι εξτρα λειτουργίες του fit2 αλλα γενικά μιλάμε για μια πιο premium λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο δίλημμα δεν το έχω, γιατί δεν γίνεται κάτι που κάνει 30 Ευρώ να το συγκρίνουμε με κάτι που κάνει 200(έστω και να παιζει τώρα στα 110)...Έχω παρόμοιο....Xiaomi Amazfit VS Gear Fit 2....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ferrari ή fiat punto ; έχω και τα 2 , τι να χρησιμοποιώ ;  :)

 

εκτός του ότι δεν είναι το ίδιο , ακριβώς , πράγμα και δεν κάνουν τα ίδια λεφτά αλλά καιιι τα έχεις (ή θα τα έχεις) και τα 2 γιατί ρωτάς ; 

 

και τα ίδια να ήταν (και σαν χαρακτηριστικά και σαν τιμή) εφόσον τα έχεις και τα 2 γιατί δεν περιμένεις να τα χρησιμοποιήσεις και τα 2 για να δεις τι σε βολεύει περισσότερο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Έχω εδώ και μέρες το Mi Band 2 και το έχω λατρέψει.... μου αρέσει που είναι και μικρό... όμως έχω παραγγείλει και το Samsung Fit2 και βρίσκομαι σε δίλημμα..... βασικά είμαι απλός χρήστης..... δεν είμαι φανατικός του τρεξίματος κτλ.... αθλούμαι αλλά όχι τρέξιμο και gym... 

 

Έχεις κανείς το ίδιο δίλημμα... απόψεις????

σκεφτομαι να αγορασς το mi band 2,, μπορεις να δωσεις καποιες περισσοτερες πληροφοριεσ ? υπερ-κατα? ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

σκεφτομαι να αγορασς το mi band 2,, μπορεις να δωσεις καποιες περισσοτερες πληροφοριεσ ? υπερ-κατα? ευχαριστω

 

Το fit2 δεν το πήρα.... βασικά θα μου ήταν άχρηστο αφού δεν είμαι φανατικός του τρεξίματος και κτλ..

Το mi band 2 είναι μία χαρά για αυτό που το θέλω.... βήματα, στόχους ημέρας, καρδιακούς παλμούς, ανάλυση ύπνου...

Είναι μικρό σε μέγεθος και το βασικότερο απ' όλα.... η μπαταρία διαρκεί πάνω από 21 μέρες....

Για τη τιμή και αυτά που προσφέρει.... είναι μονόδρομος....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...