Προς το περιεχόμενο

Διαφορα τιμής στα iphone


Rogue90

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά έχω να σας κάνω την έξις ερώτηση.Αν ξέρετε γιατί τα μαγαζιά μέσω skroutz δίνουνε συγκεκριμένα το iphone 6s(35gb) που σκέφτομαι να πάρω στα 522.75 euro https://www.skroutz.gr/s/9889976/Apple-iPhone-6s-32GB.html  ενώ από το κατάστημα τις isquare που είναι Apple Premium Resellers το έχει στα 709 euro http://www.isquare.gr/store/iphone/iphone-6s.html ? Μήπως παίζει ρόλο κάτι με το ευ που εμφανίζεται δίπλα από την ονομασία του κινητού στο skroutz??? Παίζει κανένα ρόλο οι europe προδιαγραφές???Μήπως είναι ποιο "ψεύτικο" το κινητό από το skroutzomagazo????Ευχαριστώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρίξε μια ματιά σε αυτό το θέμα:

http://www.insomnia.gr/topic/487977-%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%B1-%CE%B1%CF%80%CE%BF-skroutz/

Γενικά ούτε πιο ψέυτικα είναι ούτε χειρότερα.

EU αναγράφεται δίπλα από το όνομα του κινητού επειδή είναι ευρωπαικής προέλευσης. <- Αυτό σημαίνει ότι καλύπτεσαι από 2ετή εγγύηση. Όπως ακριβώς και αν το έπαιρνες από την iSquare, Public, Γερμανός κτλ.

Είναι κινητά που προορίζονταν για άλλες χώρες της Ευρώπης όμως πωλούνται και εδώ μέσω των καταστημάτων του σκρουτζ.

Η iSquare όπως λες, καθώς και όλες οι αλυσίδες, φέρνουν κινητά ελληνικής αντιπροσωπείας οπότε είναι αναγκασμένοι να πουλάνε και στην επίσημη λιανική τιμή της Ελλάδας και όχι λιγότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 ήθελε να γράψει

Το γνωρίζω βρε, πλάκα τον κάνω :P

 

Αλλά ναι, ότι απαντήθηκε απο πάνω, ίδια τηλέφωνα είναι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα δεν υπάρχει κανένα θέμα άμα αγοράσω από skroutz???? Γιατί μιλάμε για μια διάφορα στα 150 ευρώ, δεν είναι και λίγα....

Βρες ένα κατάστημα με αρκετές καλές αξιολογήσεις και πάρε από εκεί.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες ένα κατάστημα με αρκετές καλές αξιολογήσεις και πάρε από εκεί.

Δεν υπάρχει κανένα θέμα.

Αν και έχω αγοράσει πολλές φορες από το skroutz και δεν έχω θέμα γενικά αλλα επειδή θα δώσω αρκετά λεφτά για κινητό (πράγμα που δεν το συνηθίζω) είπα μην πάνε τσάμπα τα λεφτά και την πατήσω γι'αυτό άνοιξα και αυτό το θέμα. Οποτε αφού μου λέτε ότι είναι ok προχωράω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ειδικά στα iPhone είναι αυτό που λέμε, δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά.

Αν ήταν android, η κάθε εταιρία κινητής του εξωτερικού, μπορεί να έχει βάλει το δικό της bloatware, πχ η Τ-mobile, και αγοράζεις android κινητό και τσουπ βλέπεις T-mobile όταν ανοίγει το τηλέφωνο και ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές προεγκατεστημένες.
Ή όταν τα ελληνικά android παίρνουν πχ την αναβάθμιση σε Nougat 7, εσύ αναρωτιέσαι γιατί δεν την έχεις πάρει ακόμα, και αυτό οφείλεται στο ότι το δικό σου κινητό μπορεί να προοριζόταν για Ρουμανία και κάθεσαι και περιμένεις.

Στα iPhone, ούτε bloatware έχεις, τις αναβαθμίσεις σου κανονικά όταν βγούνε παίρνεις, και κύριος είσαι. 

Λίγο άσχετο με το θέμα βέβαια, αλλά είπα να τα αναφέρω κι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ειδικά στα iPhone είναι αυτό που λέμε, δεν υπάρχει καμία απολύτως διαφορά.

 

Αν ήταν android, η κάθε εταιρία κινητής του εξωτερικού, μπορεί να έχει βάλει το δικό της bloatware, πχ η Τ-mobile, και αγοράζεις android κινητό και τσουπ βλέπεις T-mobile όταν ανοίγει το τηλέφωνο και ένα κάρο άχρηστες εφαρμογές προεγκατεστημένες.

Ή όταν τα ελληνικά android παίρνουν πχ την αναβάθμιση σε Nougat 7, εσύ αναρωτιέσαι γιατί δεν την έχεις πάρει ακόμα, και αυτό οφείλεται στο ότι το δικό σου κινητό μπορεί να προοριζόταν για Ρουμανία και κάθεσαι και περιμένεις.

 

Στα iPhone, ούτε bloatware έχεις, τις αναβαθμίσεις σου κανονικά όταν βγούνε παίρνεις, και κύριος είσαι. 

 

Λίγο άσχετο με το θέμα βέβαια, αλλά είπα να τα αναφέρω κι αυτά.

Ολα μου τα κινητά ήτανε android. Μέσα σε 2-3 χρονάκια άρχιζαν να κολλάνε και να αργούνε να φορτώσουνε μια σελίδα στο internet.Μετά από πολύ συζήτηση με άτομα που είχανε iphone είπα να περάσω σε ios λογισμικό 1ον. και για να το δουλέψω γιατι δεν είχα ποτε αλλα και 2ον. γιατι μου λέγανε ότι δεν υπάρχει περίπτωση να σου κολλήσει για κανέναν λόγο.Τώρα το ποσο αληθεύει αυτό δεν ξέρω πάντως όπως δείχνου μου φαίνονται να κρατάνε πολύ περισσότερο από τα android.Λίγο άσχετο με το θέμα αλλα είπα να το αναφέρω!! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά την ίδια απορία έχω και εγώ. Θέλω να παρω το iPhone 7 και ενώ η iSquare/Πλαισιο/Κωτσόβολος το έχουν €819 ακατέβατα, στο skroutz πολλά καταστήματα το έχουν €630-€650. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτε το από skrourz απλά πάρτε τους τηλέφωνο και ρωτήστε από ποια χώρα είναι το τηλέφωνο διότι μπορεί να μην ισχύει η διετής εγγύηση της ΕΕ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...