Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βγαίνει ξημερώματα Κυριακής ένας μεθυσμένος απο το μπαρ και ξεκίνησε για το σπίτι του.

 

Στο δρόμο συναντάει έναν παπά.Αφου τον αγριοκοιτάει θολά απο το μεθύσι,αρχισε να τον βαράει,μπουνιές,κλοτσιές,ξανα μπουνιές ώσπου πέφτει λιπόθυμος ο παπάς.

Τον κοιτάει με ειρώνικό ύφος ο μεθύστακας και λέει: "Χα!Τι μπάτμαν και μαλακιες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Φωνάζει ο πατέρας (Κρητικός):

 

- "Σήφη, Σηφαλιώ, έλα δω ορέ!"

 

- "Τι είναι ορέ πατέρα;"

 

- "Τι είναι αυτές οι μπαλωθιές που ακούγονται;"

 

- "Α, πατέρα ήρθε ο Παπανδρέου."

 

- "Καλά παιδί μ, πήγαινε τώρα."

 

Αφού πέρασαν δέκα λεπτά, ξαναφωνάζει ο πατέρας:

 

- "Σήφη, Σηφαλιώ, έλα δω πέρα!"

 

- "Τι είναι ορέ πατέρα;"

 

- "Τι είναι αυτές οι μπαλωθιές που ακούγονται;"

 

- "Στο είπα, ορέ πατέρα. Ήρθε ο Παπανδρέου."

 

- "Καλά, τι κάνουν ορέ αυτοί; Δέκα λεφτά βαράνε, ακόμα να τον πετύχουν

 

ποσο μου αρεσει οταν τα πολιτικα ανεκδοτα προσαρμοζονται αναλογα με το εκαστοτε κυβερνων κομμα.πριν 2 χρονια ηταν ο Καραμανλης,φανταζομαι σε αλλα 2 χρονια απο σημερα,θα ειναι ο Σαμαρας. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φάει δεν την φάει κάποιος θα τον πετύχει τον Γιώργο, αυτοί οι Κρητικοί είναι πολύ καλοί στο σημάδι.

 

Δεν μπορεί να είναι και ο Σαμ δίπλα του? να την φάει και αυτός?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Οι γερμανοι ειναι φιλοι μας (ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ)

 

- Ευτυχως που ειμαστε υπο τον ελεγχο του ΔΝΤ (ΕΥ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)

 

-Σκέφτονται να κατέβουν στο Σύνταγμα για διαμαρτυρία οι ληστές και οι λωποδύτες. Κατηγορούν τη κυβέρνηση για μονοπωλιακές τακτικές στο επάγγελμα.

 

-Γνωρίζω οικογένεια με 2 συνταξιούχους και 2 εργαζόμενους. Που κάνω καταγγελία;

 

-Ενας μεσος εργαζομενος παιρνει τη μερα 23?... τα 2 πανε στο ΙΚΑ, 2 στα κοινοχρηστα, 6 η ΔΕΗ και 10 η εφορια! Μενουν 3! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!

 

-

"Η κυβέρνηση πασχίζει να διατηρρήσει την καλή εικόνα της χώρας στο εξωτερικό" Δηλαδή τι? Όταν έχει επεισόδια στέλνει καρτ ποστάλ απο την Μύκονο;

 

-Εχω αρκετά χρήματα για να περάσω μέχρι το τέλος του μήνα. Του προηγούμενου...

 

-Tις προάλλες ένα αυτοκίνητο στούκαρε στη βιτρίνα ενός καταστήματος και φώναξε ο καταστηματάρχης: -Επιτέλους, μπήκε ένας άνθρωπος στο μαγαζί.

 

-Κάθε φορά που μιλάει ο Βενιζέλος κρύβεται το πορτοφόλι μου από μόνο του..

 

-Γιατί πήγε στο Κατάρ ο Πρωθυπουργός? Εμείς στο Σιχτίρ τον στείλαμε.

 

-Σιγά τη ληστεία στο «Ελευθέριος Βενιζέλος». Κόλπο σαν το «Λεφτά υπάρχουν» δεν έχει ξαναγίνει.

 

-Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό.

 

-Αν το κράτος αναλάβει την έρημο Σαχάρα σε λίγα χρόνια θα υπάρχει έλλειψη άμμου.

 

-Μη κλέβετε, μη λέτε ψέματα, μη πουλάτε ναρκωτικά, η κυβέρνηση δε γουστάρει ανταγωνιστές!

 

-Τα πραγματα γινονται ολοενα και χειροτερα.....χθες περασα απο το Συνταγμα και ειδα τα περιστερια να ταιζουν τους ανθρωπους.

 

-Έβγαλα το Δημοτικό.. Έβγαλα το Γυμνάσιο και το Λύκειο.. Έβγαλα & το Πανεπιστήμιο...Και τώρα για να βρω δουλειά πρέπει να βγάλω ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!

 

-Πώς κλείνεται το ρήμα πτωχεύω; Εγώ πτωχεύω, εσύ κερδίζεις, αυτός πλουτίζει, εμείς πεινάμε εσείς τα τρώτε, αυτοί μας πηδ**ε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Σκέφτονται να κατέβουν στο Σύνταγμα για διαμαρτυρία οι ληστές και οι λωποδύτες. Κατηγορούν τη κυβέρνηση για μονοπωλιακές τακτικές στο επάγγελμα. ...ε μα γιατί απελευθερώσαν τα επαγγέλματα; Υπήρχε πρόβλεψη.

 

-Γιατί πήγε στο Κατάρ ο Πρωθυπουργός? Εμείς στο Σιχτίρ τον στείλαμε. έπικ :mrgreen:

 

-Τα πραγματα γινονται ολοενα και χειροτερα.....χθες περασα απο το Συνταγμα και ειδα τα περιστερια να ταιζουν τους ανθρωπους.

...γαμάτο. Θα μπορούσε να το έχει γράψει ο Αρκάς (...δηλαδή εδώ που τα λέμε παίζει να είναι ξεσηκωμένο από Αρκά...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει ο ένας φίλος:

-Έλα να σε ρωτήσω κάτι που μου κάνεις τον έξυπνο!

-Ρώτα με, λέει ο άλλος.

-Πες οτι μέσα σε ένα κλουβί είναι ένα σκυλί και ένα γατί.

-Ναι...

-Και στο κλουβί υπάρχει μια τρύπα όπου μπορούν να βγούν.Ποιό θα βγεί πρώτο το σκυλί ή το γατί?

-Ξέρω γω!?Ποιο?

-Το σκυλί!

-Το σκυλί?Γιατί?

-Γιατί κλάνει το γατί!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

-Πώς κλείνεται το ρήμα πτωχεύω; Εγώ πτωχεύω, εσύ κερδίζεις, αυτός πλουτίζει, εμείς πεινάμε εσείς τα τρώτε, αυτοί μας πηδ**ε!

 

Απλα LOL :lol: :lol: Κορυφαιο!Εχω ξεραθει στο γέλιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- Αντρούλη μου, χάλασε η βρύση του μπάνιου.

- Και τι μαι εγώ; Υδραυλικός είμαι για να κάτσω να την φτιάξω;

Μετά από δυο μέρες...

- Αντρούλη μου, κάηκε η λάμπα τής κουζίνας.

- Και τι είμαι εγώ; Ηλεκτρολόγος είμαι για να την αλλάξω;

Μετά από κάνα μήνα...

- Γυναίκα. Ποιος έφτιαξε τη βρύση του μπάνιου;

- Φώναξα υδραυλικό.

- Φαντάζομαι πόσα σου πήρε!

- Μου ζήτησε μόνο να του ψήσω ένα καφέ βαρύ γλυκό ή αλλιώς να του "καθόμουν"!

- Μπράβο γυναίκα. Τη γλιτώσαμε με ένα καφέ μόνο ε;

- Και τι είμαι εγώ; Καφετζού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

- Οι γερμανοι ειναι φιλοι μας (ΑΡΤΕΜΗΣ ΜΑΤΣΑΣ)

 

- Ευτυχως που ειμαστε υπο τον ελεγχο του ΔΝΤ (ΕΥ.ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ)

 

-Σκέφτονται να κατέβουν στο Σύνταγμα για διαμαρτυρία οι ληστές και οι λωποδύτες. Κατηγορούν τη κυβέρνηση για μονοπωλιακές τακτικές στο επάγγελμα.

 

-Γνωρίζω οικογένεια με 2 συνταξιούχους και 2 εργαζόμενους. Που κάνω καταγγελία;

 

-Ενας μεσος εργαζομενος παιρνει τη μερα 23?... τα 2 πανε στο ΙΚΑ, 2 στα κοινοχρηστα, 6 η ΔΕΗ και 10 η εφορια! Μενουν 3! ΕΛΑΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΕΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ!

 

-

"Η κυβέρνηση πασχίζει να διατηρρήσει την καλή εικόνα της χώρας στο εξωτερικό" Δηλαδή τι? Όταν έχει επεισόδια στέλνει καρτ ποστάλ απο την Μύκονο;

 

-Εχω αρκετά χρήματα για να περάσω μέχρι το τέλος του μήνα. Του προηγούμενου...

 

-Tις προάλλες ένα αυτοκίνητο στούκαρε στη βιτρίνα ενός καταστήματος και φώναξε ο καταστηματάρχης: -Επιτέλους, μπήκε ένας άνθρωπος στο μαγαζί.

 

-Κάθε φορά που μιλάει ο Βενιζέλος κρύβεται το πορτοφόλι μου από μόνο του..

 

-Γιατί πήγε στο Κατάρ ο Πρωθυπουργός? Εμείς στο Σιχτίρ τον στείλαμε.

 

-Σιγά τη ληστεία στο «Ελευθέριος Βενιζέλος». Κόλπο σαν το «Λεφτά υπάρχουν» δεν έχει ξαναγίνει.

 

-Δημοκρατία είναι 4 λύκοι και 1 πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό.

 

-Αν το κράτος αναλάβει την έρημο Σαχάρα σε λίγα χρόνια θα υπάρχει έλλειψη άμμου.

 

-Μη κλέβετε, μη λέτε ψέματα, μη πουλάτε ναρκωτικά, η κυβέρνηση δε γουστάρει ανταγωνιστές!

 

-Τα πραγματα γινονται ολοενα και χειροτερα.....χθες περασα απο το Συνταγμα και ειδα τα περιστερια να ταιζουν τους ανθρωπους.

 

-Έβγαλα το Δημοτικό.. Έβγαλα το Γυμνάσιο και το Λύκειο.. Έβγαλα & το Πανεπιστήμιο...Και τώρα για να βρω δουλειά πρέπει να βγάλω ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ!

 

-Πώς κλείνεται το ρήμα πτωχεύω; Εγώ πτωχεύω, εσύ κερδίζεις, αυτός πλουτίζει, εμείς πεινάμε εσείς τα τρώτε, αυτοί μας πηδ**ε!

 

 

Γαμάτα, αλλά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω..... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...