Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Περιμένει με αγωνία ο νέος πατέρας έξω από την κλινική να του πουν τα νέα. Βγαίνει λοιπόν κάποια στιγμή η νοσοκόμα και λέει στον τύπο: ''Το μωρό σας μπορείτε να το δείτε στον θάλαμο με τα νεογνά στον 3ο όροφο''. Τρέχει αυτός σαν τον τρελό, μπαίνει μέσα στον θάλαμο όπου βρίσκει έναν γιατρό να προσέχει τα μωρά και του λέει το όνομα του. ''Μισό λεπτό'' λέει ο γιατρός και ψάχνει το μωρό. ''Α βέβαια. Ορίστε''. Πιάνει το μωρό από τους ώμους και το σηκώνει ψηλά. Και εκεί που είναι έτοιμος να το δώσει στον πατέρα, το πετάει μια ψηλά στον αέρα και το αφήνει να σκάσει με τα μούτρα στο πάτωμα. Ο πατέρας άφωνος. Μετά έτσι όπως είναι πεσμένο κάτω, αρχίζει και το πατάει με το παπούτσι του στο κεφάλι και μετά το πιάνει από τα πόδια και το πετάει με δύναμη στον τοίχο όπου και το μωρό κυριολεκτικά σκάει πάνω στον τοίχο και πέφτει κάτω. Ο πατέρας έτοιμος να λιποθυμήσει. Οπότε γυρίζει ο γιατρός και τον κοιτάει. Του σκάει ένα χαμόγελο και του λέει: ''Tρόμαξες ε??? Νεκρό ήταν ρε.''

-------------------------------------------------------------------------------------

 

ειναι δυο μυγες πανω σε ενα σκατο και ξαφνικα η μια κλανει!

οποτε γυρναει η αλλη ενοχλημενη και της λεει: εεεεε!! τρωμε!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:devil:

Κάπου το είχα γράψει κι εγώ.

Απο τις αγαπημένες μου καφρίλες.

 

θα πω απλά not funny και τίποτα παραπάνω

 

Ψευτη. Δεν μπορείς να πεις not funny. Ειναι αστείο, απλά είναι ΠΟΛΥ κάφρικο. Αν είχε άλλο θέμα και ίδιο κόνσεπτ θα γελούσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψευτη. Δεν μπορείς να πεις not funny. Ειναι αστείο, απλά είναι ΠΟΛΥ κάφρικο. Αν είχε άλλο θέμα και ίδιο κόνσεπτ θα γελούσες.

 

Με την παρούσα διατύπωση και το παρών κόνσεπτ όμως κρατήθηκα πολύ για να γράψω μόνο αυτά που έγραψα στο προηγούμενο μου ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχε άλλο θέμα και ίδιο κόνσεπτ θα γελούσες.

 

Άμα ήταν αυγό και έσπαγε π.χ.; "Μην αγχώνεσαι, ήταν κλούβιο".

Παπάρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα ήταν αυγό και έσπαγε π.χ.; "Μην αγχώνεσαι, ήταν κλούβιο".

Παπάρια.

 

ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧ. Και αυτο γαμάτο.

 

Με την παρούσα διατύπωση και το παρών κόνσεπτ όμως κρατήθηκα πολύ για να γράψω μόνο αυτά που έγραψα στο προηγούμενο μου ποστ.

 

Π.μ. (αν και θελω να βγω οφ-τοπικ μου το έχουν απαγορέψει.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ολόκληρη "σχολή" - ανεκδότων και όχι μόνο - η οποία λέγεται "black humour", όπου "black" = "μακάβριο". Το θέμα είναι να μη βλέπουμε μόνο το πρώτο συνθετικό. Εδώ μας έχουνε φλομώσει στις παπαριές με τη μικρή Αννούλα και χασκογελάμε σαν ηλίθιοι, χωρίς να τα κατακρίνουμε...

 

 

Τι είναι αυτό, το οποίο είναι ακόμα πιο αστείο, από ένα νεκρό μωράκι;...

...Ένα νεκρό μωράκι, ντυμένο κλόουν...

 

Το εντός spoiler είναι για 'μένα, ό,τι πιο μακάβριο έχω ακούσει σε μορφή ανεκδότου. Δεν παύει όμως να είναι ανέκδοτο, άσχετα αν αρέσει, αν γίνεται αποδεκτό σαν concept ή όχι (εγώ πάντως όταν μου το είπανε, γέλασα, το ομολογώ!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ένα ορεινό χωριό υπήρχε ένας κτηνοτρόφος,ο οποίος είχε στην κατοχή του τον μοναδικό αρσενικό γάιδαρο της περιοχής. Καθότι πονηρός, ήξερε καλά το πλεονέκτημά του και όρισε ταρίφα 1.500 ευρώ για κάθε «βόλεμα» γαϊδούρας που του έφερναν οι συγχωριανοί του.

Ουρά κάνανε οι γαϊδούρες κάθε μέρα έξω από το στάβλο του και ο κτηνοτρόφος είχε στήσει ταμείο εισπράττοντας τα 1.500άρια. Αυτή η δουλειά γινόταν κάθε μέρα μέχρι να ικανοποιηθούν όλες οι θηλυκές.

Έλα όμως που οι συγχωριανοί του αγανάκτησαν με την ταρίφα και πήγανε στον δήμαρχο να διαμαρτυρηθούν. Εκείνος, μη θέλοντας να πάει κόντρα στη λαϊκή απαίτηση, τους υπόσχεται ότι θα αγοράσει με χρήματα του δήμου τον γάιδαρο, για να «βολεύονται» οι γαϊδούρες δωρεάν.

Πάει λοιπόν στον κτηνοτρόφο και του λέει:

-Πόσο τον πουλάς;

-Εκατό χιλιάρικα και είναι δικός σου τώρα δήμαρχε.

Του τα σκάει ο δήμαρχος, παίρνει το ζώο μαζί του και το πάει στην πλατεία. Εκεί χτίζει έναν μικρό στάβλο με όλα τα κομφόρ(κλιματισμό, τρεχούμενο νερό, φρέσκα λαχανικά να τρώει ο γάιδαρος και ιδιαίτερο μέρος για να γίνεται η... δουλειά).

Όλο χαρά οι χωρικοί αρπάζουν τις γαϊδούρες και βουρ στην πλατεία.

Ο γάιδαρος όμως σαν να είχε ξενερώσει λίγο και «βόλευε» μια θηλυκιά την ημέρα και αυτή με το ζόρι. Αγανακτισμένοι οι χωρικοί τρέχουν ξανά στον δήμαρχο για να του τα ψάλλουν και τον στέλνουν ξανά στον κτηνοτρόφο να ζητήσει εξηγήσεις.

- Καλά ρε αχαΐρευτε, του λέει, άλλον γάιδαρο μου πούλησες; Ο δικός σου τις κανόνιζε όλες μέχρι το μεσημέρι κι αυτός που μου έδωσες ούτε να του σηκωθεί!

- Δήμαρχε όλα κι όλα σε παρακαλώ. Ο ίδιος γάιδαρος είναι. Απλώς σε μένα για να φάει και να κοιμηθεί έπρεπε να δουλέψει. Τώρα που τον έβαλες στο δημόσιο,στα παπάρια του όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

 

Τι είναι αυτό, το οποίο είναι ακόμα πιο αστείο, από ένα νεκρό μωράκι;...

...Ένα νεκρό μωράκι, ντυμένο κλόουν...

 

 

Ακόμα χειρότερο και δεν ξέρω καν αν είναι αστείο αλλά είναι κακό και άρρωστο.

 

Τι είναι πιο αστείο από ένα νεκρό μωρό ντυμένο κλόουν;

Ένα νεκρό μωρο ντυμένο κλόουν δίπλα από ένα παιδί με σύνδρομο down.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Και ποιο είναι το μοναδικό τμήμα ενός φυτού που δεν τρώγεται;

 

το καροτσάκι του

 

 

 

τα λέμε στην κόλαση

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

Ξέρω κι εγώ ένα άθλιο και θα το βάλω μόνο και μόνο για να δείτε πόσο μακρυά μπορεί να φτάσει η καφρίλα κάποιων:

 

 

Τι νιώθει ένας παιδόφιλος όταν βάζει δάχτυλο σε ένα νεογνό?

 

 

 

Την καρδούλα του :shock: :o :fear:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Δημοσ. · Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος
Κρυμμένο από Hal9000, 14 Δεκεμβρίου 2011 - Δεν έχει δοθεί λόγος

..

 

Συμφωνώ μόνο που το συγκεκριμένο ήταν γτπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...