Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το PC,Σβήνει


Imperia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν από ένα μηνα+  περίπου έβαλα μια rx480 και από τότε άρχισαν κρασαρισματα στο pc,κοκάλωνε η οθόνη και ήθελε επανεκκίνηση.

Σε κανονική απλή χρήση κανένα πρόβλημα,στα games μονο

Βγάλαμε από τα 12 gb που είχε και το αφήσαμε στα 4gb να δούμε αν φταίνε οι μνήμες η κάτι άλλο.

Για λίγες μέρες όλα καλά και μετά άρχισε να έχει πάλι πρόβλημα αυτό που αναφέρω παρακάτω για σήμερα.

 

 

Το PC κλείνει ακαριαία όταν παίζω games σε δέκα λεπτά το πολύ.

Σα να το τράβηξες από τη πρίζα.

Όταν δε παίζω games το κάνει 3-4 φορες τη βδομάδα.

 


Έχω τροφοδοτικό 650 w από το 2010 και υποθέτω αυτό φταίει.

cpu intel i7 980x με mini υγρόψυξη.

Τη δευτερα θα πάει σε τεχνικό να κοιτάξει αν φταίνε οι μνήμες η μητρική η το τροφοδοτικό

 


Φυσικά πρώτα είπα να ρωτήσω εδώ για να πάρω μια ιδέα

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rx480 ειναι καρτα που χρειαζεται αρκετα watt. Αγου αρχισε να συμβαινει οταν μπηκε η καρτα, το τροφοδοτικο φταιει. Εγω ειχα το ιδιο προβλημα και το πηγα σε τεχνικο στο πλαισιο(μεγαλη βλακεια) και μου ειπαν μητρικη και αλλαξα μητρικη σα μαλακας και εφταιγε το τροφοδοτικο.. Οποτε για μενα ειναι τροφοδοτικο. Περιμενε να παρεις κιαλλες απαντησεισ μη σε παρω στο λαιμο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H rx480 ειναι καρτα που χρειαζεται αρκετα watt. Αγου αρχισε να συμβαινει οταν μπηκε η καρτα, το τροφοδοτικο φταιει. Εγω ειχα το ιδιο προβλημα και το πηγα σε τεχνικο στο πλαισιο(μεγαλη βλακεια) και μου ειπαν μητρικη και αλλαξα μητρικη σα μαλακας και εφταιγε το τροφοδοτικο.. Οποτε για μενα ειναι τροφοδοτικο. Περιμενε να παρεις κιαλλες απαντησεισ μη σε παρω στο λαιμο μου..

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και τα 650 w δεν είναι λίγα,εκτος και αν χάλασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρεις ποιο 650αρι έχεις.

πάντως επεξεργαστής και γραφικά τραβάνε αρκετά,το τροφοδοτικό ειναι θα πω 6ετών οπότε ναι θα μπορούσε να είναι φυσιολογική η φθορά του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για την απάντηση αν και τα 650 w δεν είναι λίγα,εκτος και αν χάλασε

δεν ειπα οτι χρειαζεσαι παραπανω watt :P Απλα οτι χαλασε. Στο παλιο μου πσ επειδη ηταν παλιο το τροφοδοτικο και ειχε χαλασει, δεν εδινε τα watt που υποσχοταν. Πηγαινε το σε τεχνικο αν και ειμαι σχεδον σιγουροσ οτι ειναι τροφοδοτικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αναφέρεις ποιο 650αρι έχεις.

πάντως επεξεργαστής και γραφικά τραβάνε αρκετά,το τροφοδοτικό ειναι θα πω 6ετών οπότε ναι θα μπορούσε να είναι φυσιολογική η φθορά του.

Corsair TX  650 
Λες να χάλασε η να μη φτάνουν τα watts και να είναι μια χαρά ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η RX480 ποια υλοποίηση είναι;

 

στο λεω γιατι σε αρχικά reviews με σχετικά παλιές μητρικές,η RX480 τραβαγε παραπάνω ρευμα απο την pci-e και εκλεινε το σύστημα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η RX480 ποια υλοποίηση είναι;

 

στο λεω γιατι σε αρχικά reviews με σχετικά παλιές μητρικές,η RX480 τραβαγε παραπάνω ρευμα απο την pci-e και εκλεινε το σύστημα.

 

Gigabyte rx480 g1 8 gb

 

και να συμπληρώσω ότι η κάρτα γραφικών έφυγε στη αρχή πίσω στο YOU gr γιατί νόμισα ότι είχε αυτή το πρόβλημα.
Γύρισε πίσω μετά από τρεις βδομάδες με ένα χαρτί που έλεγε ότι δεν έχει πρόβλημα κανένα.
Μετά τα υπόλοιπα που αναφέρω.
Επεξ/σία από Imperia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...