Προς το περιεχόμενο

Νέοι φορητοί υπολογιστές ThinkPad X1 Carbon, X1 Yoga και X1 Tablet από την Lenovo


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αθλιο design, οσοι το εχουν στην εταιρια μου ευχονται να μην το ειχαν.

Αθλιο touchpad, αθλιο πληκτρολογιο. Μιλαμε για business laptop, οσοι δεν ξερετε τι σημαινει αυτο μην πετατε κοτσανες.

Εννοειται ειναι μεγαλος παραγοντας το design οταν δουλευεις ενα λαπτοπ 8+ ωρες τη μερα.

Χιλιες φορες καλυτερα τα HP σε design, αντοχη και εργονομια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με έμφαση στο design....NOT !! Lenovo & design έχουν πάρει διαζύγιο

 

Από το στόμα μου το πήρες! Λες και έχουν ξεπηδήσει από τα 90s με αυτό το design...

αν και έχουν πει και άλλοι τη γνώμη τους, και εγώ πιστεύω ότι απευθύνονται ποιο πολύ σε εταιρικούς πελάτες για τις πωλήσεις, οι περισσότεροι έχουν περάσει από IBM με αποτέλεσμα να είναι γνώριμη η σχεδίαση και λειτουργική σε περιβάλλον συχνής μετακίνησης.  

Επίσης η Lenovo όταν αγόρασε το τμήμα υπολογιστών της IBM είχε δηλώσει ότι θα κρατήσει την φιλοσοφία της σειράς think

Το ίδιο είπε και για τη motorola και πιστεύω θα το κρατήσει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αθλιο design, οσοι το εχουν στην εταιρια μου ευχονται να μην το ειχαν.

Αθλιο touchpad, αθλιο πληκτρολογιο. Μιλαμε για business laptop, οσοι δεν ξερετε τι σημαινει αυτο μην πετατε κοτσανες.

Εννοειται ειναι μεγαλος παραγοντας το design οταν δουλευεις ενα λαπτοπ 8+ ωρες τη μερα.

Χιλιες φορες καλυτερα τα HP σε design, αντοχη και εργονομια.

 

Τα thinkpad εχουν με διαφορά το καλύτερο πληκτρολόγιο απο οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί. Όχι όλα τα μοντέλα. Το 95% όμως είναι πολύ μπροστά.

Design ναι όσον αφορά την εργονομία στο business. Όχι φρουφρου κι αρώματα όμως..

Δεν ξέρω τι κάνει η HP στον υπόλοιπο πλανήτη. Στο  Ελλάντα πάντως δεν είναι βέβαιο αν και πότε θα πάριες το φορητό σου πίσω απο εγγύηση της HP που το έστειλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, έχουν πλάκα κάποιοι με τα HP και Dell... έχω μία στοίβα 1 μέτρο από δαύτα με καμένες μητρικές(ψυχρή κόλληση στην κάρτα γραφικών για τους μερακλήδες). Πάντως τα thinkpad σταμάτησαν στον T430. Από όταν άλλαξαν τα πληκτρολόγια με κουμπιά τύπου νησίδα και αφαίρεσαν τα πλήκτρα του trackpoint στους Τ440 & Χ240 και μετά, γελάει ο κόσμος. Λες και τους είπε κανείς ότι θέλαμε ibook. Το καλύτερο σχόλιο ληταν πάντως για το ασημί... Blasphemy......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...