Προς το περιεχόμενο

Καλλιστεία Miss Helsinki 2017


Jastonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για αυτο λοιπον , αντι για τις γκρινιες , τις αμφιβολιες και τα συμφεροντα των τοπικων πρωταθληματων...champions league μονο   :-D

 

https://www.victoriassecret.com/vsallaccess/angels

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 105
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δηλαδη επειδη παιρνω πετρελαιο απο Αραβες πρεπει να μου αρεσουν κιολας ?

Οχι απαραιτητα,η σαουδικη αραβια σαν κρατος που απαγορευει την δημοσια λατρεια αλλης θρησκειας περα απο το σουνιτικο ισλαμ και εχει τις γυναικες ως πολιτες πεμπτης κατηγοριας,μια χαρα συνεργαζεται με την δυση που ειναι γεματη αλλοθρησκους και γυναικες σε θεσεις εξουσιας.Το θεμα ειναι θες να εισαι σαουδικη αραβια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη επειδη παιρνω πετρελαιο απο Αραβες πρεπει να μου αρεσουν κιολας ?

ναι θα πρεπει να σταματησεις να πιστευεις στα ματια σου και να συμφωνησεις με την αποψη των ειδικων και αντικειμενικων κριτων. θυμηθηκα την ταινια "οι ποντιοι". ολοι οι φιλοι του τσακωνα του ελεγαν οτι η νατασα γερασιμιδου ηταν κουκλα. ε καποια στιγμη το αποδεχθηκε :wacko:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άφησα ασχολίαστο μόνο και μόνο επειδή με άφησε άφωνο...

εμένα μαρέσει που γράφουν πατάτες για να βλέπουμε τί επίπεδο έχουν ορισμένοι που στηρίζουν συγκεκριμένα ιδεολογήματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χρεοκοπημενος ελληνας του οχι και του σωρρα αποφανθηκε περι homo sapiens, πιθηκων και τη διαλυση της Ευρωπης...

 

ψεκασμενο ανεκδοτο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο χρεοκοπημενος ελληνας του οχι και του σωρρα αποφανθηκε περι homo sapiens, πιθηκων και τη διαλυση της Ευρωπης...

 

ψεκασμενο ανεκδοτο...

Εγω νομιζω οτι μεχρι εκει φτανει το μυαλο τους-νοημοσυνη τους και αυτα θα πουν,το οτι αυτα τα ατομα μετα την οικονομικη κριση αρχισαν να ασχολουνται με πραγματα περα απο μπαλα-κουτσομπολιο-νυχια-περμαναντ ειναι δυστυχως τραγικο για την αισθητικη ολων  μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανον να ήθελαν να φανούν πολιτικά ορθοί, ίσως να τους φαίνεται εξωτική (άλλωστε η ομορφιά είναι υποκειμενική). Αλλωστε μην ξεχναμε το πρώην sex icon τους, την Jοhanna Tuhiaisen, που στα καλύτερά της δεν την έλεγες και καμιά καλλονή.

 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τα διάβασα όλα. Υπαρχει περίπτωση να στραβωσαν οι κριτες επειδή δεν τους καθησαν οι ξανθιές;

Όχι, μις Ελσίνκι είναι και όχι μις Φιλανδία, στα συγκεκριμένα καλλιστεία πάνε κοπέλες που δεν μπορούν να πάνε στα μις Φιλανδία (κοντές, πιο εύσωμες, που έχουν κάνει πλαστική κτλ), συνήθως το σώμα τους ενδιαφέρει περισσότερο και άμα δεις φωτό της περσυνής και προπερσυνής νικήτριας ξανά από πρόσωπο τα ίδια μόνο που ήταν λευκές. Τους διοργανωτές τους ενδιαφέρει ο ντόρος, όσο μεγαλύτερος τόσο περισσότερα κέρδη, κτλ και ακόμα και λευκή να ήταν η κοπέλα είχε πολλές πιθανότητες να κερδίσει, τέτοιες διαλέγουν συνήθως που ξεχωρίζουν στα συγκεκριμένα καλλιστεία.

 

Σχόλια μιας φιλανδής που πέτυχα στο νετ, όχι δικά μου. Δική μου η (ελεύθερη) μετάφραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι (σχετικά) απλά τα πράματα:

Οι λευκοί έχουμε σύνδρομα ενοχής για την κακομεταχείριση των μαύρων τους περασμένους αιώνες, με τις αποικίες κλπ.

Για τον ίδιο λόγο που πιθανότατα εξέλεξαν την κοπέλα αυτή, για τον ίδιο επίσης στο BF1 έχουν μαύρο στρατιώτη στο εξώφυλλο (νομίζω) ενώ στον πόλεμο δεν πολέμησαν μαύροι σε ιδιαίτερες θέσεις.

 

Τις ίδιες ενοχές έχουν και οι Γερμανοί με τους Εβραίους και έχουν ποινικοποιήσει την οποιαδήποτε αναφορά και  αμφισβήτηση του ολοκαυτώματος.

 

Έχουμε φτάσει σε σημείο να γυρίζονται ιστορικές ταινίες, και οι πρωταγωνιστές ενώ είναι γνωστό πως ήταν λευκοί, να τους παίζουν μαύροι ηθοποιοί.

 

Τα παραδείγματα είναι πολλά περισσότερα, βέβαια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι (σχετικά) απλά τα πράματα:

Οι λευκοί έχουμε σύνδρομα ενοχής για την κακομεταχείριση των μαύρων τους περασμένους αιώνες, με τις αποικίες κλπ.

Για τον ίδιο λόγο που πιθανότατα εξέλεξαν την κοπέλα αυτή, για τον ίδιο επίσης στο BF1 έχουν μαύρο στρατιώτη στο εξώφυλλο (νομίζω) ενώ στον πόλεμο δεν πολέμησαν μαύροι σε ιδιαίτερες θέσεις.

 

Τις ίδιες ενοχές έχουν και οι Γερμανοί με τους Εβραίους και έχουν ποινικοποιήσει την οποιαδήποτε αναφορά και  αμφισβήτηση του ολοκαυτώματος.

 

Έχουμε φτάσει σε σημείο να γυρίζονται ιστορικές ταινίες, και οι πρωταγωνιστές ενώ είναι γνωστό πως ήταν λευκοί, να τους παίζουν μαύροι ηθοποιοί.

 

Τα παραδείγματα είναι πολλά περισσότερα, βέβαια...

Καποιο παραδειγμα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...