Προς το περιεχόμενο

Νεο κινητο για αλλαγη του G3 32gb


Liapisftw

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα!!

Εχω σκεφτει να δωσω το g3 και να προχωρησω στην αγορα αλλου smartphone που να το κρατησω για τουλαχιστον 2 χρονια, οποτε θα ηθελα κατι αρκετα πιο δυνατο ωστε να αξιζει η μεταβαση..

1) Το ποσό που διαθέτουμε: 200€-250€
2) Την χρήση του κινητού (γράψτε ενδεικτικά μερικές εφαρμογές που χρησιμοποιείτε συχνά): viber, messenger, gps, games και γενικα αρκετες εφαρμογες ανοιχτες ταυτοχρονα
3) Το μέγεθος της οθόνης που θα θέλαμε: 5.5" το λιγοτερο
4) Κάποιο άλλο χαρακτηριστικό που θα θέλαμε να έχει (Αναγνώστη Δαχτυλικών Αποτυπωμάτων, Αδιαβροχοποίηση κ.λ.π.): -
5) Μας ενδιαφέρουν οι καλές κάμερες; οχι ιδιαιτερα
6) Μας ενδιαφέρει το Dual SIM; οχι
7) Αν ναι, θα προτιμούσαμε να έχει χωριστές θύρες για SD και για τις 2SIM; -
8) Επιθυμούμε την Ελληνική γλώσσα; Καλο θα ηταν αλλα οχι απαραιτητο. Αρκει να υπαρχει ελληνικο πληκτρολογιο
9) Μας ενδιαφέρει η μπάντα 800Mhz για το δίκτυο 4G; Δεν εχω wind
10) Έχουμε κάποια προτίμηση στο λογισμικό; Android
11) Μας ενδιαφέρει ή μεγάλη μπαταρία; Ναι, η αυτονομια μετραει
12) Μας ενδιαφέρουν οι προτάσεις από το εξωτερικό ή μόνο από Ελλάδα; Πιστευω μπορω να βρω κατι καλυτερο στα χρηματα που δινω απο Κινα.
13) Σε περίπτωση αγοράς από Ελλάδα, ενδιαφερόμαστε για κάποιο συγκεκριμένο κατάστημα (λόγω κάποιας έκπτωσης / επιδότησης); -
14) Ενδιαφερόμαστε μόνο για καινούριο η και για μεταχειρισμένο; Καινουριο, αν και κοιταω και σφραγισμενα απο Κινα στις αγγελιες.

Οπως αναφερω και στην φορμα πιστευω στην αγορα της κινας θα βρω πιο αξιολογες επιλογες στα χρηματα που διαθετω. Απλα θελω κατι δοκιμασμενο και αξιοπιστο. Οποιαδηποτε προταση ειναι ευπροσδεκτη!

Ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8) Σε ολα μπορεις να βαλεις

9)Δεν παιζει ρολο

11)Δεν παιζει μονο η μπαταρια ρολο αλλα και πολλα αλλα π.χ αυτονομια κινητου,χρηση κλπ

Αυτο σε καλυπτη ανετα http://m.banggood.com/LeTV-LeEco-Le-Max-2-X820-5_7-inch-6GB-64GB-Snapdragon-820-Quad-core-4G-Smartphone-p-1060871.html?utm_source=tradetracker&utm_medium=tradetracker_sp&utm_campaign=12&utm_content=219346

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ!

Εφόσον θες μεγάλη οθόνη, νομίζω ότι θες το mi Max. Παρότι είναι μεγάλη συσκευή, είναι πολύ λεπτό στο χέρι και πολύ κομψό. Σου παραθέτω το "σκρουτζ" της Κίνας με τα κινέζικα καταστήματα που μπορείς να αγοράσεις.

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-mi-max-3gb-32gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τις απαντησεις. Θα δω διαφορα με τα 2 κινητα που εχουν προταθει απο το G3 το 32αρι που εχω μεχρι σημερα?

 

Κινητα οπως το xiaomi redmi pro ή το xiaomi note 4 θα με καλυπταν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοίταζα και προς asus.Asus zenfone max η pegasus 3,το πρωτο 5000 mah με κάπως χαμηλό cpu και το δεύτερο 4100 σαφέστατα καλυτερο σε επιδόσεις

Ναι και απο αποδοση και υποστηριξει μηδεν....

Αστο καλυτερα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια μετα απο σκεψη ειμαι αναμεσα σε:

 

LeTV Le Max 2 4gb/32gb

 

Xiaomi Redmi Pro 3gb/64gb

 

Xiaomi Redmi Note 4 3gb/64gb

 

Θελω κατι που να δουλευει "out of the box", να μην μπλεξω δηλαδη με φλασαρισμα ρομ κλπ. Δεν με ενδιαφερει να εχει ελληνικο μενου, μονο ελληνικο πληκτρολογιο και google play. Καλο θα ηταν και χωρις κινεζικα apps.

 

Το xiaomi νομιζω θελει φλασαρισμα και μιας και δεν το εχω ξανακανει διαβαζοντας το φορουμ της ελληνικης κοινοτητας του miui εχω μπερδευτει με τοσες ρομ και τοσα ποστ.

 

Το Letv δεν εχω ιδεα τι παιζει και με τι ρομ ερχεται. Ξερει κανεις να με κατατοπισει?

 

Τα κινητα συγκρινονται μεταξυ τους?

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Xiaomi αν το παρεις απο εδω http://www.mygad.gr/xiaomi-smartphones/xiaomi-redmi-note-4-3gb-ram-64gb-rom-black-grey δεν θα ασχοληθεις με ρομ και αλλα.

Το LeTV Le Max 2 εχει πολυ δυνατα χαρακτηριστικά και στο link που σου εχω δωση βλεπω(στις φωτο) οτι εχει και Ελληνικα.

Παντως το αρνητικο σε ολα τα κινητα ειναι οτι αν το "σκαλησης" και παθει κατι πανε Κινα.

Ελληνικο πληκτρολογιο οπως σου ειπα ποιο πανω μπαινει σε ολα.

Εγω που ειχα το Xiaomi Αγγλο/Κινεζικο και κατεβασα πληκτρολογιο απο το Play store δεν ειχα θεμα.

Ξεχασα να πω οτι το Note 4 με την καινουρια Miui(8.1.4.0)υποστηριζει Ελληνικα επισημα.

http://www.insomnia.gr/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=2133862

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο απο τα 3 να προχωρησω καθαρα για future proof λογους? Να με βγαλει τουλαχιστον 2 χρονια καλα χωρις κολληματα κλπ οπως εκανε το G3.

 

LeTV Le Max 2 4gb/32gb

 

Xiaomi Redmi Pro 3gb/64gb

 

Xiaomi Redmi Note 4 3gb/64gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ποιο απο τα 3 να προχωρησω καθαρα για future proof λογους? Να με βγαλει τουλαχιστον 2 χρονια καλα χωρις κολληματα κλπ οπως εκανε το G3.

 

LeTV Le Max 2 4gb/32gb

 

Xiaomi Redmi Pro 3gb/64gb

 

Xiaomi Redmi Note 4 3gb/64gb

πάντως όλα είναι κατωτέρα σε κάμερα, διαστάσεις ίσως και ήχο ...  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτινεις δηλαδη να καθυστερησω λιγο ακομα την αγορα?

αν δεν το βιάζεσαι ναι περίμενέ να πέσουν οι τιμές στις ναυαρχίδες του 2016 (του 2015 μην κοιτάς που παίζουν τώρα στα λεφτά που ψάχνεις ήταν σχεδόν όλα αποτυχία χωρίς καμία σοβαρή εξέλιξή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...