Προς το περιεχόμενο

Cyta εως 4-5mbps μονιμα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ειμαι κατοικος επαρχιακης πολης,ειμαι πελατης cyta εδω και ενα χρονο και τους τελευταιους 2 μηνες η ταχυτητα μου ειναι 4-5mbps.ηρθε καποιος υπαλληλος να κοιταξει τι γινεται με την γραμμη στην αρχη του προβληματος δηλαδη 2 μηνες πριν και μου ειπε οτι εχει φθαρει ο χαλκος απο το κουτι (δεν τα θυμαμαι και ακριβως πως τα ειπε συγνωμη) και οτι θα κανουν αιτηση στον οτε για αλλαγη καλωδιου.

 

ενημερωθηκα μετα απο μια βδομαδα μεσω sms οτι το προβλημα διορθώθηκε κατι το οποιο δεν εγινε οπως φανηκε στις επομενες μερες.

πηρα ξανα τηλεφωνο και μου ειπαν οτι η ταχυτητα μου αυτη θα ειναι και δεν προκειται να αλλαξει.δεν μου καθεται καλα να πληρωνω ιντερνετ για αυτην την ταχυτητα.κατεβαζω με max 400 kbps και ειναι αρκετα εκνευριστικο απο την στιγμη που πριν 2 μηνες κατεβαζα με 1,1mbps. 

παραθετω και καποιες φωτογραφιες για τους γνωστες.πως θα μου προτεινατε να χειριστω το θεμα?

 

Σημερα η ταχυτητα ειναι πιο χαλια απο ποτε!συνηθως στο counter strike παιζω με 75 ping.δεν μπορω να βαλω και το fast path γιατι λενε οτι ριχνει το download speed.δεν παει πιο κατω.σε λιγο θα ειναι οπως παλια με την καρτα απο το περιπτερο που κελαηδουσε το μοντεμ.
5960612393.png

 

Ρουτερ ΖΤΕ ZXHN H208N

 

 



Wifi adaptor
http://www.tp-link.com/lk/products/details/cat-11_Archer-T2UH.html
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με ιδιο line attenuation κλειδωνω στα 17mbps με Οτε δηλωσε βλαβη φιλε για μενα με τετοιο line attenuation  επρεπε να κλειδωνες πανω απο 12.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με ιδιο line attenuation κλειδωνω στα 17mbps με Οτε δηλωσε βλαβη φιλε για μενα με τετοιο line attenuation  επρεπε να κλειδωνες πανω απο 12.

πριν 2 μηνες ειχα και εγω τετοια ταχυτητα 12-13 mbps.πριν ενα χρονο ειχε ξανα προβλημα ο χαλκος και μου τον αλλαξαν και μαλιστα μου ειπαν οτι θα πληρωσουν αυτοι ολα τα εξοδα,οπως και εγινε το εφτιαξαν.πριν 2 μηνες ομως εγινε παλι το ιδιο με την διαφορα οτι τωρα μου λενε οτι δεν γινεται να φτιαχτει γιατι δεν εχει διαθεσιμο χαλκο ο οτε και οτι αυτη θα ειναι η ταχυτητα μου..ζω στο κεντρο τις πολης και εχω ταχυτητες χωριου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλαξε ρουτερ βαλε ενα αλλο να δεις αν εχει διαφορα λογικα θα εχεις γιατι τα ΖΤΕ ειναι για πεταμα.

παιζει καποιο ρολο που αυτο το ρουτερ παιρνει και το τηλεγωνο πανω?δλδ θα εχω τηλεγωνο αν συνδεσω καποιο αλλο?βασικα αν εχω θα ειναι απο οτε οποτε παλι σαπιο θα ειναι.θα κανω ομως μια δοκιμη.

 

update. δεν εχω τελικα καποιο αλλο ρουτερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ειναι ολα πανω στο ρουτερ.σκεφτομαι να παρω τηλεφωνο στον οτε.δεν γινεται πραγματικα να μην φτιαχνεται αυτο το πραγμα.απλα ισως η cyta να μην θελει να επιβαρυνθει οικονομικα για αλλαγη καλωδιου-χαλκου δεν ξερω και πως λεγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον οτε και να πάρεις λόγω οτι δεν είσαι συνδρομητής τους θα σου πουν να καλέσεις στην cyta.

Επεξ/σία από bill2015
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Στον οτε και να πάρεις λόγω οτι δεν είσαι συνδρομητής τους θα σου πουν να καλέσεις στην cyta.

επαναφερω το θεμα.γινεται αυτο που ειπες.μεχρι τον σεπτεμβριο καθομαι με δεμενα τα χερια(τοτε τελειωνει το συμβολαιο).ο οτε μου λεει οταν θα γυρισω σε αυτους θα το ελεγξουν και θα το φτιαξουν.φοβαμαι μην κανω καινουργιο συμβολαιο και εχω παλι την ιδια ταχυτητα.κατεβαζω μαξ 280 kbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...