Προς το περιεχόμενο

Συνδικαιούχος τραπεζικού λογαριασμού.


G.h.o.s.t

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Μπορεί να μου πει κάποιος πως μπορώ να μπω συνδικαιουχος στον τραπεζικό λογαριασμό του πάτερα μου? Άμα κάνω πληρεξούσιο θα μπορέσει να το υπογράψει μέσω fax ο γονιος μου επειδή είναι στο εξωτερικό ώστε να έχω πρόσβαση στον τραπεζικό του λογαριασμό? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω απο πρώτο χέρι ή να έχω διαβάσει κάτι δεν μου φαίνεται απίθανο να μπορείς να γίνεις συνδικαιούχος στον λογαριασμό του πατέρα σου... Μιας και ο λογαριασμός ήδη ειναι ενεργός δεν θα δημιουργηθεί νέος. 

Απο την άλλη η τράπεζα στην καλύτερη να θέλει γνήσιο υπογραφής και όχι fax.


Αν τελικά δεν κάνεις αυτό που θες γιατι απλά να μην τραβάς λεφτά απο την κάρτα ταμιευτηρίου του πατέρα σου;(που αντιστοιχεί σε αυτόν τον λογαριασμό ) και αυτός απλά να βάζει λεφτά στον λογαριασμό απο το εξωτερικό.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε κάνω λάθος, λόγω cc δε γίνεται,

Γίνεται. Αλλά δεν ξέρω αν γίνεται έτσι όπως θέλει ο ts. Νομίζω πρέπει ο δικαιούχος (ο πατέρας του) να ορίσει τον συνδικαιούχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω απο πρώτο χέρι ή να έχω διαβάσει κάτι δεν μου φαίνεται απίθανο να μπορείς να γίνεις συνδικαιούχος στον λογαριασμό του πατέρα σου... Μιας και ο λογαριασμός ήδη ειναι ενεργός δεν θα δημιουργηθεί νέος. 

 

Απο την άλλη η τράπεζα στην καλύτερη να θέλει γνήσιο υπογραφής και όχι fax.

 

 

Αν τελικά δεν κάνεις αυτό που θες γιατι απλά να μην τραβάς λεφτά απο την κάρτα ταμιευτηρίου του πατέρα σου;(που αντιστοιχεί σε αυτόν τον λογαριασμό ) και αυτός απλά να βάζει λεφτά στον λογαριασμό απο το εξωτερικό.

 

 

Για το λόγο ότι έχει γίνει εντολή κρατήσεις για χρέη επειδή δεν το είχε κάνει ο πατέρας μου ακατάσχετο το λογαριασμό αλλά το έκανε τώρα και του είπαν από την τράπεζα πως ότι κατατεθεί στον λογαριασμό του θα δεσμευτεί και θα μπορεί να το πάρει από την τράπεζα ο ίδιος μόνο για αυτό δεν μπορώ να βγάλω από το ATM γιατί η κάρτα στην ουσία είναι άχρηστη πλέον. Αυτό είναι το πρόβλημα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να ξέρω απο πρώτο χέρι ή να έχω διαβάσει κάτι δεν μου φαίνεται απίθανο να μπορείς να γίνεις συνδικαιούχος στον λογαριασμό του πατέρα σου... Μιας και ο λογαριασμός ήδη ειναι ενεργός δεν θα δημιουργηθεί νέος. 

Απο την άλλη η τράπεζα στην καλύτερη να θέλει γνήσιο υπογραφής και όχι fax.

Αν τελικά δεν κάνεις αυτό που θες γιατι απλά να μην τραβάς λεφτά απο την κάρτα ταμιευτηρίου του πατέρα σου;(που αντιστοιχεί σε αυτόν τον λογαριασμό ) και αυτός απλά να βάζει λεφτά στον λογαριασμό απο το εξωτερικό.

 

Όταν σε υπάρχον λογαριασμό αλλάζουν οι δικαιούχοι, τότε κλείνει ο λαγαριασμός αυτός και ανοίγει νέος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν σε υπάρχον λογαριασμό αλλάζουν οι δικαιούχοι, τότε κλείνει ο λαγαριασμός αυτός και ανοίγει νέος.

σίγουρα;γιατί πρίν κανα χρόνο που μπήκα συνδικαιούχος σε λογαριασμό των γονιών μου δεν άλλαξε ο αριθμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σίγουρα;γιατί πρίν κανα χρόνο που μπήκα συνδικαιούχος σε λογαριασμό των γονιών μου δεν άλλαξε ο αριθμός.

Απλά μου πηγαίνει κόντρα για κάποιο λόγο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμος δεν κλεινει αν είναι πελατης αυτος που πρεπει να μπει συνδικαιούχος .Αν τον κλεισουνι αφορα είτε θέμα επικαιροποιησης στοιχείων είτε να μπει πρωτος συνδιακουχος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέπεται το άνοιγμα λογαριασμού όψεως ή καταθέσεως ή η προσθήκη συνδικαιούχου σε υφιστάμενο λογαριασμό, σε πρόσωπα που αποκτούν για πρώτη φορά την ιδιότητα του φοιτητή κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015−2016, εφόσον ο τόπος σπουδών είναι διαφορετικός από τον μέχρι τώρα τόπο μόνιμης κατοικίας τους, υπό την προϋπόθεση ότι δεν υφίσταται άλλος διαθέσιμος λογαριασμός στο όνομά τους με την ιδιότητα του δικαιούχου ή συνδικαιούχου. Για την πιστοποίηση της φοιτητικής ιδιότητας, απαιτείται βεβαίωση εγγραφής από Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Πανεπιστημιακής ή Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, Κολλέγιο, Κέντρο Ελευθέρων Σπουδών, Κέντρο Μεταλυκειακής Εκπαίδευσης ή σχολή επαγγελματικής κατάρτισης ή μαθητείας. Ομοίως, επιτρέπεται το άνοιγμα λογαριασμού όψεως ή καταθέσεως σε φοιτητές που κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015−2016 θα συμμετέχουν σε προγράμματα ανταλλαγής φοιτητών ERASMUS και η ύπαρξη λογαριασμού αποτελεί προϋπόθεση για την καταβολή της προβλεπόμενης αποζημίωσης, εφόσον δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος λογαριασμός. Για την πιστοποίηση της συμμετοχής τους στα εν λόγω προγράμματα απαιτείται η σχετική βεβαίωση της σχολής φοίτησης.

www.dikaiologitika.gr
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς άμα πάω να τα βγάλω εγώ τα χρήματα άμα θα μου τα δώσουν? 

μισό λεπτό ο πατέρας σου δεν έχει και μια κάρτα στο όνομα του μαζί με τον λογαριασμό;

 

Αν σου δώσει την κάρτα αυτή και σου πει το pin μπορείς να τα τραβάς απο το μηχάνημα χωρίς θέμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μισό λεπτό ο πατέρας σου δεν έχει και μια κάρτα στο όνομα του μαζί με τον λογαριασμό;

 

Αν σου δώσει την κάρτα αυτή και σου πει το pin μπορείς να τα τραβάς απο το μηχάνημα χωρίς θέμα. 

Έχει αλλά το θέμα είναι ότι έχει δοθεί εντολή για κρατήσει τον χρημάτων λόγο χρεών προς το δημόσιο και επειδή το έκανε ακατάσχετο αφού είχε δοθεί η εντολή μου είπαν από την τράπεζα ότι θα τα παίρνει ο ίδιος άλλα πρέπει να τα παίρνει από την τράπεζα μέσα όχι από το ΑΤΜ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...