Προς το περιεχόμενο

Ένα teaser για το LG G6 επιβεβαιώνει ότι θα είναι waterproof και με μικρά περιθώρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν εχεις αδικο αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα που νομιζει οτι επειδη ενα κινητο εχει δυνατοτητες υπολογιστη ,θα πρεπει να αποδιδει και ως τετοιος.. οχι , το οτι μπορεις να κανεις ορισμενα πραγματα στο κινητο ευκολα και γρηγορα εχει και καποιο κοστος που ειναι η αυτονομια .. αμα θες να εισαι 10 ωρες τη μερα στο fb πχ παρε ενα ultrabook και μην κραζεις για αυτονομιες και σχετικα..

Ναι πρεπει ολα να βελτιωνονται οπως και οι αυτονομιες αλλα να υπαρχει και μια λογικη...

Υπαρχουν κινητα που βγάζουν 10 ωρες fb.  Το μεγάλο μυστικο είναι οτι έχουν μεγάλη μπαταρία... 

Το utube δεν είναι απο τις εφαρμογές που κατανάλωνουν πολυ όπως γράφει κάποιος παραπάνω.  Ειναι απο τις εφαρμογές που καταναλώνουν ελαχιστα.  Το 90% της κατανάλωσης το κανει η οθονη οταν βλέπεις utube.  Από την εφαρμογή εννοώ,  οχι απο browser. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άκυρο με το θέμα αλλά έχω βαρεθεί να το βλέπω. ΠΙΟ

Βασικά πράγματα. Πιο για σύγκριση και ποιο για ερώτηση. 

που να μάθεις ότι δεν είμαι και Eλληνας θα σου πέσει το σαγόνι από τον ρατσισμό :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως νομίζω οτι όντως έχει μικρά bezels σαν του G2,νομίζω ότι η φωτό μας δειχνει κατά κάποιο τρόπο ποσο μικρά είναι,εκεί που ξεκινάει το BIG απο πάνω και στο Reliable απο κάτω είναι τα περιθώρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

File σοβαρομιλας τώρα? Όταν  τα κινητά με δυσκολία πλέον βγάζουν την μέρα, και όταν λέω μέρα εννοώ να το χρησιμοποιας σαν smartphone, όχι να παίζεις λίγο και μετά από κάνα δίωρο να το  ανοίγεις πάλι, τότε θα σταματήσουμε να μιλούμε για battery life.

Εσυ σοβαρομιλας δλδ;

 

Έχω το 7 plus, νομίζω χειρότερος χρήστης από μένα δεν υπάρχει.

 

Το φορτιζω 10 λεπτά πριν βγω από το σπίτι και έχω πάντα 20-50% μπαταρια.

 

Βγάζω κανονικα την ημέρα και φυσικά κάνω χρήση του κινητού, όχι κατάχρηση όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω lg στηριζω ..και μαλιστα τελευταια χρονια στις tv εχει κανει αλματα και το πιο ωραιο design 

 

αλλα κινητα ..ενω δεν ειναι κακα ουτε εντελως ασχημα ..δεν βρισκω λογο ..να ενας φιλος προχθες πηρε απο την αντιπροσωπια το g3 αφου του πεθανε πρωτα ..ενας αλλος με g4 πριν κανα δυμηνο πλακετα κιαυτος ..ενταξει ,,φωτογραφικη μετρια.. design ψιλο ασχημο οθονη μετρια ..θελει κατι το παραπανω στα κινητα ..ειναι προσωπικο αντικειμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω lg στηριζω ..και μαλιστα τελευταια χρονια στις tv εχει κανει αλματα και το πιο ωραιο design 

 

αλλα κινητα ..ενω δεν ειναι κακα ουτε εντελως ασχημα ..δεν βρισκω λογο ..να ενας φιλος προχθες πηρε απο την αντιπροσωπια το g3 αφου του πεθανε πρωτα ..ενας αλλος με g4 πριν κανα δυμηνο πλακετα κιαυτος ..ενταξει ,,φωτογραφικη μετρια.. design ψιλο ασχημο οθονη μετρια ..θελει κατι το παραπανω στα κινητα ..ειναι προσωπικο αντικειμενο 

στα περισσότερα πράγματα είναι στραβά τα κινητά της αλλά όχι και φωτογραφική g4/g5/v10/v20 παιζει να έχουν και την καλύτερη camera στα κινητά αν όχι η καλύτερη είναι πολύ κοντά... σε ολα τα αλλά ........ όχι οτι είναι χάλια,,,,,, αξιοπιστία μηδέν απλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού βγάζουν 2K οθόνες με ενεργοβόρα Cpu+Gpu με μπαταρίες 3000-3500 Mah σε κινητά πάχους 7-8mm.Πως να υπάρχει καλή αυτονομία; (Πχ 5 ώρες οθόνη).

 

Καλύτερα οθόνη FHD,υπάρχει περίπτωση να μπορεί κάποιος να διακρίνει σε 5-5,5" διαφορά με 2K;Οσο κοντά και να δεις την οθόνη,μετά απο κάποια απόσταση μερικών cm(Κάπου 10 cm) τα βλέπεις θολά.Εκτός αν δίνουν δώρο mini μικροσκόπιο.Πάνω απο 300 ppi ίσως και λιγότερο (250 ppi) δεν μπορεί το μάτι να διακρίνει διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

" Στην δουλειά ένας έχει το Samsung S6 edge. Ακούει από το πρωί youtube με τα ακουστικά και ταυτόχρονα facebook, viper. Στις 1 η ώρα θέλει φόρτιση."

 

Που στέλνω βιογραφικό για τη παραπάνω δουλειά που αναφέρει ο φίλος :-) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειναι αστειο ειναι πραγματικότητα ...

g3 bootloparei....(hardware and software)

g4 bootlooparei αγρια (hardware and software)

v10 bootlooparei (hardware and software)

nexus 5x bootloopare (hardware)

g5 bootlooparei (software)

 

περισσότερα λόγου hardware καποια και Λογο software (και στρώνει με factory reset)

αλλά νόημα είναι ένα... ότι μια άκυρη στιγμή μπορείς να μείνεις και χωρίς κινητό και χωρίς τα δεδομένα σου....

 

lg ποιο πολύ ποντάρει στην ποσότητα (λόγο τιμής) πάρα στην ποιότητα) αν δεν αλλάξει αυτό τα αποτελέσματα τα βλέπουμε

καλά το οτι θεωρεί το Image rentention φυσιολογικό πράγμα και δεν αλλάζει οθόνες (καθώς είναι άπειρες που το παρουσιάζουν) άλλο ενα τεραστειο fail

 

ετσι όχι δεν είναι αστειο πλέον... είναι να το βλέπεις και να 

αψογη αντιμετώπιση του θεματος απο την lg αμεση αλλαγη πλακετας και επιπλεον 2 χρονια εγγυηση.....μακαρυ να μπουτλουπαρει οπως λες κα8ε εναμιση χρονο θα εχεις παντα εγγυηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αψογη αντιμετώπιση του θεματος απο την lg αμεση αλλαγη πλακετας και επιπλεον 2 χρονια εγγυηση.....μακαρυ να μπουτλουπαρει οπως λες κα8ε εναμιση χρονο θα εχεις παντα εγγυηση...

Πιθανότατα η εγγύηση ισχύει μόνο για το ανταλλακτικό που αντικαταστάθηκε.Κάτι το οποίο έχω διαβάσει οτι εφαρμόζει η Samsung και δεν το διευκρινίζουν στον αγοραστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσυ σοβαρομιλας δλδ; Έχω το 7 plus, νομίζω χειρότερος χρήστης από μένα δεν υπάρχει. Το φορτιζω 10 λεπτά πριν βγω από το σπίτι και έχω πάντα 20-50% μπαταρια. Βγάζω κανονικα την ημέρα και φυσικά κάνω χρήση του κινητού, όχι κατάχρηση όμως.

πως ειναι δυνατον να νομιζεις οτι εισαι απο τους χειροτερους χρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To V10 με τις 5.7 ίντσες έχει το ιδανικό μέγεθος (άποψή μου)

& πολύ καλή ποιότητα κατασκευής. Ναυαρχίδα της LG θα έπρεπε να είναι η σειρά V (πάλι άποψή μου)  , λόγω στιβαρότητας. Ιδανικό μέγεθος από 5.5 ως 6.0΄΄. Τέλος, η LG

θεωρώ πως είναι κορυφαία εταιρία & έχει δώσει στο παρελθόν κινητά διαμάντια ( Optimus G E975 , G2 & V10).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...