Προς το περιεχόμενο

Ένα teaser για το LG G6 επιβεβαιώνει ότι θα είναι waterproof και με μικρά περιθώρια


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

fuck big screen.καντε το και τηλεοραση το κινητο..

αμαν πια εχει καταντησει αηδια αυτο το πραγμα.οκ υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσουν οι μεγαλες οθονες..αλλα και για μας που θελουμε το κινητο να χωραει κανονικα σε μια τσεπη

γτ δεν κανουν κατι;;κανε 3 εκδοσεις μια των 4',μια των ,4.7 και αλλη μια των 5.5' ή και με παραπανω ιντσες δεν με νοιαζει.ειμαι fan του android αλλα δεν βλεπω καμια εταιρια με android να εχει βγαλει ενα καλο κινητο με υψηλα χαρακτηριστικα κατω των 5' οπως ειναι το iphone SE που βγηκε πριν 6-7 μηνες...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

συμφωνω και εγω κανενα θεμα με την μπαταρια. ακομη και 2500mah να εχει υπαρχουν powerbank φθηνα πλεον με fast charge.

+1 καλύτερα να έχει  50 mha να προλάβεις να κάνεις power bank swap από το να έχει μεγαλύτερη το κινητό

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuck big screen.καντε το και τηλεοραση το κινητο..

αμαν πια εχει καταντησει αηδια αυτο το πραγμα.οκ υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσουν οι μεγαλες οθονες..αλλα και για μας που θελουμε το κινητο να χωραει κανονικα σε μια τσεπη

γτ δεν κανουν κατι;;κανε 3 εκδοσεις μια των 4',μια των ,4.7 και αλλη μια των 5.5' ή και με παραπανω ιντσες δεν με νοιαζει.ειμαι fan του android αλλα δεν βλεπω καμια εταιρια με android να εχει βγαλει ενα καλο κινητο με υψηλα χαρακτηριστικα κατω των 5' οπως ειναι το iphone SE που βγηκε πριν 6-7 μηνες...

4.7" και μικρα bezels, οι 4 ιντσες μου φαινονται unusable εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

fuck big screen.καντε το και τηλεοραση το κινητο..

αμαν πια εχει καταντησει αηδια αυτο το πραγμα.οκ υπαρχουν ανθρωποι που τους αρεσουν οι μεγαλες οθονες..αλλα και για μας που θελουμε το κινητο να χωραει κανονικα σε μια τσεπη

γτ δεν κανουν κατι;;κανε 3 εκδοσεις μια των 4',μια των ,4.7 και αλλη μια των 5.5' ή και με παραπανω ιντσες δεν με νοιαζει.ειμαι fan του android αλλα δεν βλεπω καμια εταιρια με android να εχει βγαλει ενα καλο κινητο με υψηλα χαρακτηριστικα κατω των 5' οπως ειναι το iphone SE που βγηκε πριν 6-7 μηνες...

Το θεμα δεν ειναι ποσο μεγαλη ειναι η οθονη ,αλλα ποσο μεγαλη ειναι η συσκευη... και εκει εστιαζει και η lg με το 6 απο οτι καταλαβα απο το βιντεο,

Επισης οι 4" του se ειναι οριακες για τα σημερινα δεδομενα ακομη και για μικρο κινητο .. κατω απο 4.5 δεν νομιζω οτι εχει νοημα να λεγεται smartphone ..παρε κανα νοκια για μειλ και τηλεφωνα μονο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε παιδιά με τη γκρίνια της μπαταρίας σε κάθε θέμα πια. Πόσες μέρες πρέπει να κρατάει? Καμιά βδομάδα? 

Το βράδυ όταν πάτε για ύπνο δεν θα το φορτίσετε το ριμάδι?

Εχω το G3 και η μπαταρια με χρηση ειναι σε 5 ωρες off. Δεν συμφωνω πρεπει να φτιαξουνε τις μπαταριες τους !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσημη δήλωση της LG: "Σύμφωνα με προτάσεις του ελληνικού φόρουμ insomnia, αποφασίσαμε ότι τελικά το LG G6 δεν θα έχει καθόλου μπαταρία και θα λειτουργεί αποκλειστικά με powerbank. Θα κυκλοφορήσουμε επίσης θήκη με 50000mah 3κιλο power bank κολλημένο με ταινία διπλής όψεως στην πλάτη του κινητού! Ευχαριστούμε για τις προτάσεις σας και θα συνεχίσουμε να ακούμε το κύριο κοινό στο οποίο απευθυνόμαστε, τα 10 άτομα που κουβαλάνε μαζί τους power bank."

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

lg ποιο πολύ ποντάρει στην ποσότητα (λόγο τιμής) πάρα στην ποιότητα) 

Άκυρο με το θέμα αλλά έχω βαρεθεί να το βλέπω. ΠΙΟ

Βασικά πράγματα. Πιο για σύγκριση και ποιο για ερώτηση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμάν ρε παιδιά με τη γκρίνια της μπαταρίας σε κάθε θέμα πια. Πόσες μέρες πρέπει να κρατάει? Καμιά βδομάδα? 

Το βράδυ όταν πάτε για ύπνο δεν θα το φορτίσετε το ριμάδι?

Στην δουλειά ένας έχει το Samsung S6 edge. Ακούει από το πρωί youtube με τα ακουστικά και ταυτόχρονα facebook, viper. Στις 1 η ώρα θέλει φόρτιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν ειναι αστειο ειναι πραγματικότητα ...

g3 bootloparei....(hardware and software)

g4 bootlooparei αγρια (hardware and software)

v10 bootlooparei (hardware and software)

nexus 5x bootloopare (hardware)

g5 bootlooparei (software)

 

περισσότερα λόγου hardware καποια και Λογο software (και στρώνει με factory reset)

αλλά νόημα είναι ένα... ότι μια άκυρη στιγμή μπορείς να μείνεις και χωρίς κινητό και χωρίς τα δεδομένα σου....

 

lg ποιο πολύ ποντάρει στην ποσότητα (λόγο τιμής) πάρα στην ποιότητα) αν δεν αλλάξει αυτό τα αποτελέσματα τα βλέπουμε

καλά το οτι θεωρεί το Image rentention φυσιολογικό πράγμα και δεν αλλάζει οθόνες (καθώς είναι άπειρες που το παρουσιάζουν) άλλο ενα τεραστειο fail

 

ετσι όχι δεν είναι αστειο πλέον... είναι να το βλέπεις και να κλαις

Ειχα G3 2 χρονια παρα 2-3 μηνες. του ειχα πιει το αιμα. τους τελευταιους δυο μηνες μου εκανε loop, αλλα οχι συνεχεια, το κρατησα μεχρι που ηταν ανυποφορο. Τωρα το εχω στο ραφι (δεν του αλλαξα ποτε μπαταρια, ισως αυτο φταιει. τωρα ουτε καν φορτιζει). 

Μετα πηρα το nexus 5x το οποιο ετυχε να ειναι LG. το εχω απο τον ιουλιο και παει μια χαρα με ανδροιδ 7.1.1 και σεκιουριτοπατσ του ιανουαριου. φτου φτου!!

 

Το θεμα ειναι οτι πλεον ποτε ξανα LG και γενικα ποτε ξανα κατι αλλο, περα απο στοκ ανδροιδ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να το βγαλουνε χωρις καθολου μπαταρία,  με powerbang,  3 ιντσες οθονη και δωρο μεγεθυντικό φακο για οσους θελουν μεγαλυτερη,  και χωρις πομποδεκτη τηλεφωνου,  αλλα εξτρα δωρο ενα κινητο για κλεισεις.. 

Α και η καμερα τι χρειάζεται?  Δωρο επισης μια μικρη εξτρα.. 

Καλα ορισμένοι εδω μεσα επικοινωνητε καθολου με τον αφαλο σας?  Θελετε και τα γραφετε ή η αυτόματη διόρθωση  γραφει τα δικα της? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά ένας έχει το Samsung S6 edge. Ακούει από το πρωί youtube με τα ακουστικά και ταυτόχρονα facebook, viper. Στις 1 η ώρα θέλει φόρτιση.

E ναι λογικο ακουγεται... το youtube ειναι απο τις χειροτερες εφαρομογες για τη μπαταρια..η καταναλωση που απαιτει ειναι τεραστια και σε μεγαλη διαρκεια.

Τι δουλεια κανει θελω και εγω τετοιες δουλειες με σεφαρισμα φουλ youtbe και φβ  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην δουλειά ένας έχει το Samsung S6 edge. Ακούει από το πρωί youtube με τα ακουστικά και ταυτόχρονα facebook, viper. Στις 1 η ώρα θέλει φόρτιση.

 

Καλα και αυτοί ένα διάλειμμα δεν σας αφήνουν να κάνετε να το φορτίζετε;

 

Που είστε να στείλω ένα CV, δεν ξέρεις ποτέ.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω να το βγαλουνε χωρις καθολου μπαταρία,  με powerbang,  3 ιντσες οθονη και δωρο μεγεθυντικό φακο για οσους θελουν μεγαλυτερη,  και χωρις πομποδεκτη τηλεφωνου,  αλλα εξτρα δωρο ενα κινητο για κλεισεις.. 

Α και η καμερα τι χρειάζεται?  Δωρο επισης μια μικρη εξτρα.. 

Καλα ορισμένοι εδω μεσα επικοινωνητε καθολου με τον αφαλο σας?  Θελετε και τα γραφετε ή η αυτόματη διόρθωση  γραφει τα δικα της? 

Δεν εχεις αδικο αλλα υπαρχει και η αλλη πλευρα που νομιζει οτι επειδη ενα κινητο εχει δυνατοτητες υπολογιστη ,θα πρεπει να αποδιδει και ως τετοιος.. οχι , το οτι μπορεις να κανεις ορισμενα πραγματα στο κινητο ευκολα και γρηγορα εχει και καποιο κοστος που ειναι η αυτονομια .. αμα θες να εισαι 10 ωρες τη μερα στο fb πχ παρε ενα ultrabook και μην κραζεις για αυτονομιες και σχετικα..

Ναι πρεπει ολα να βελτιωνονται οπως και οι αυτονομιες αλλα να υπαρχει και μια λογικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...