Προς το περιεχόμενο

MacBook Pro με 32GB μνήμη θα κυκλοφορήσει η Apple στο τέλος της χρονιάς


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τρέλανε μας μωρή apple!!!

 

δεν έβαλε απλά 32GB όπως θα έκανε ο κάθε άσχετος, το έκανε σωστά και μελετημένα

ναι.... εγώ που τα έβαλα μόνος μου στο PC μου δε δουλεύουν επειδή δεν είμαι η apple αλλά ένας random άσχετος.....

 

τόσο κάψιμο πια;;;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ! Αυτο περιμενα τοσο καιρο για να αγορασω το καινουργιο macbook pro ! Εχω πουλησει ενα χωραφι του παπου μου και περιμενω ποτε θα βγει για να παω να τα δωσω στην apple ! Πιστεύω να μου φτασουν τα λεφτα ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι.... εγώ που τα έβαλα μόνος μου στο PC μου δε δουλεύουν επειδή δεν είμαι η apple αλλά ένας random άσχετος.....

 

τόσο κάψιμο πια;;;;; 

είσαι τυχερός που δε πήρες φωτιά με αυτά τα κινεζοπροϊόντα lego που συναρμολογείς, τότε θα μιλούσαμε για κανονικό κάψιμο

 

τα mac τα συναρμολογούν επιστήμονες που επειδή ξέρουν τόσο καλά τις επιπτώσεις της βαρύτητας στο ανθρώπινο σώμα , βάζουν δίκτυα  και κάγκελα για να μην πέφτουν από τα παράθυρα και τραυματιστούν 

 

πού αλλού έχεις δει τέτοια υπευθυνότητα και επίπεδο? 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι τυχερός που δε πήρες φωτιά με αυτά τα κινεζοπροϊόντα lego που συναρμολογείς, τότε θα μιλούσαμε για κανονικό κάψιμο

 

τα mac τα συναρμολογούν επιστήμονες που επειδή ξέρουν τόσο καλά τις επιπτώσεις της βαρύτητας στο ανθρώπινο σώμα , βάζουν δίκτυα  και κάγκελα για να μην πέφτουν από τα παράθυρα και τραυματιστούν 

 

πού αλλού έχεις δει τέτοια υπευθυνότητα και επίπεδο? 

Πραγματικά γελάω που μερικοί ακόμα τα παίρνουν τα σχόλια στα σοβαρά και σου απαντούν :D :D :D 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτελους ! Αυτο περιμενα τοσο καιρο για να αγορασω το καινουργιο macbook pro ! Εχω πουλησει ενα χωραφι του παπου μου και περιμενω ποτε θα βγει για να παω να τα δωσω στην apple ! Πιστεύω να μου φτασουν τα λεφτα !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανόνας No.1: Ποτέ δεν αγοράζεις την πρώτη γενιά μιας νέας σειράς/συσκευής της Apple. Με λίγα λόγια έκαναν Beta testing.

 

Αλήθεια τι φάση; ποιο είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει (πχ με έναν cpu);;;

 

ναι μεν είμαστε testers αλλά δεν νομίζω να υπάρχει εμφανή προβλήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια τι φάση; ποιο είναι το χειρότερο που μπορεί να σου τύχει (πχ με έναν cpu);;;

 

ναι μεν είμαστε testers αλλά δεν νομίζω να υπάρχει εμφανή προβλήματα

Grill για τα ηχεία μόνο ως ντεκόρ καθώς τα ηχεία βρίσκονται στο κάτω μέρος, λεπτός σχεδιασμός με χάλια αυτονομία, προβλήματα με την κάρτα γραφικών (Που ευτυχώς διόρθωσαν με Update), παλαιός γενιάς επεξεργαστής για τα λεφτά που ζητούν, πανάκριβα σε σχέση με τα παλαιότερα μοντέλα. Έτσι ακριβώς την πάτησα και εγώ όπως και πολλοί με το iPad 3rd Generation το πρώτο Retina iPad μετά από μερικούς μήνες βγάλανε την βελτιωμένη έκδοση με καλύτερο επεξεργαστή, κάμερα και lightning θύρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάλι θα παλιώσει τα ήδη υπάρχοντα μοντέλα για να έχει κάποιος λόγο αναβάθμισης. Πάλι για τα δολλάρια .... Δεν ήταν τόσο έντονο αυτό το φαινόμενο επι Τζόμπς ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά, οτιδήποτε έχει σχέση με την apple, "πουλάει" σα ζεστό ψωμάκι.

 

Στην ουσία τώρα: Καλώς κάνουν και δίνουν τη δυνατότητα για περιισότερη μνήμη. Θα έχουν τη δυνατότητα να την αγοράσουν αυτοί που πραγματικά τη χρειάζονται. Για όλους τους άλλους, δε μας νοιάζει.

 

Αν και κάτοχος 13.3" mid 14 που θέλω κολασμένα ένα 15άρι (ειδικά τώρα που μειώθηκαν κάπως οι εξωτερικές διαστάσεις), ε.....  ...όχι.... δε θα τους κάνω τη χάρη.

 

Πες ότι αυτό με το καλώδιο της επέκτασης τρώγεται....

 

Άντε να κάνω γαργάρα και τις θύρες..... και καλά παίρνεις έναν πολυαντάπτορα.... (που δε σε φτάνει ένας, γιατί θες και 2ον για το ethernet)

 

Αλλά και το magsafe? Που πας ρε καραμήτρο? Το magsafe βγάζεις? Ότι πρακτικότερο υπάρχει...?

 

Πολλά φάουλ σε αυτή ση σειρά. Ας ελπίσουμε ότι κάποια πράγματα θα αλλάξουν ακούγοντας τους πελάτες και τη λογική. Αν τους έχει μείνει έστω και λίγη .....

 

Οπότε περιμένουμε το 2ο γύρο, μπας και φτιάξουν κάποια πραγματάκια όπως η αυτονομία ας πούμε.... Όποιος έχει υπομονή.... ΔΕ χάνει...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 16gb ειναι τα ανώτερα που υποστηρίζονται επίσημα από την 6η γενιά της ιντελ. Δεν ήταν επιλογή της αλλά οδηγία της ιντελ . Αν σου έβαζε 32gb θα ήταν εκτος προδιαγραφών , αν μετα δε δουλευε σωστά θα κράζατε για το πόσο χαζοι ήταν και δεν άκουσαν την ιντελ. Οπότε είναι η ασφαλής επιλογή και τίποτα άλλο . Και ναι δουλευουν και με 32Gb αλλά κάποιο λόγο θα έχει η ίντελ που το λέει ...

μπορώ να έχω ένα λινκ παρακαλώ σχετικά με αυτή την επίσημη δήλωση/οδηγία της intel? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι έτσι. Υπάρχει πολύς κόσμος που τα χρειάζεται. Εξ' άλλου (αν όντως το κάνει) ζητούμενο των χρηστών είναι, όχι ιδέα της Apple.

 

Bλεπω τρομερα μικρο ποσοστο που θα ειχε αναγκη για τοση πολυ ram αλλα ακομα και αυτα τα 2-3-5 ατομα που την χρειαζονται, θα κανουν την δουλεια τους σε desktop.

 

Τα laptop ειναι για φορητοτητα. Πεταγομαι 2 μερες Γαλλια για δουλεια και θελω τα κυρια αρχεια της δουλειας μου μεσα, η να επεξεργαστω κατι εντελως στο ποδι που λεμε.

 

Δεν θα κατσεις να εγκαταστησεις xen στο laptop να το κανεις server να μοιραζεις virtual machines και ακομα και αν το χρειαζεσαι, θα το κανεις σε desktop. Δεν θα αφησεις ολο το βραδυ το laptop ανοιχτο και στην μπριζα.

 

Φυσικα το κακο δεν ειναι τα 32gb ram. Παραπανω ram κανεναν δεν εβλαψε. Το κακο ειναι πως για αυτα τα 32gb θα σου ζηταει:

 

- 1 αεροδρομιο (μαζι με τα αεροπλανα)

- Tον πυργο ελεγχου

- Tον αεροδιαδρομο

- 2 σπιτια

- Eνα αμαξι (την Ferrari σου. Οχι το αλλο το καθημερινο τσιγκουνη :P)

- 2 χωραφακια που εχεις στην ανω πορδιτσα και...

.... αν θελεις και κανεναν ανταπτορα, θα σου ζηταει και το γιοτ στο οποιο κοιμασαι ποια γιατι ειναι το μονο σπιτι που σου εμεινε μετα την αγορα του mac :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 2 gaming laptop ,κανενα δεν χρησιμοποιησε περαν των 4gb ram και ας εχουν 16 ,τα υπολοιπα ειναι απλα καταναλωση,και αυτα μαλιστα παιζουν παιχνιδια οχι οπως τα apple

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...