Προς το περιεχόμενο

Αγορά νέου υπολογιστή για Gaming


Toxic Bros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

Το ποσό που διαθέτουμε: 400€

 

Χρήση του υπολογιστή : Για games, κυρίως για παιχνίδια όπως Λολ , Rocket League , GTA V , Watchdogs 2 , Csgo , bf1

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν: OBS , Fraps , Bandicam και Sony Vegas Pro

 

Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? : Όχι

 

Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? : Όχι

 

Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ? : Ναι αν γίνεται από το Cosmodata ή από το Msystems

 

Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα : Όχι αλλα αν η συναρμολόγηση γίνει δωρεάν τότε ναι

 

Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? : Όχι

 

Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? : Ναι στο μέλλον θα μπει μια GTX 1050 Ti ή Μια GTX 1060 και γι αυτο σας ζήτησα παραπάνω τα παιχνίδια αυτά . Χωρίς την κάρτα γραφικών θα παίζονται μόνο Λολ , csgo , rocket league και κανένα GTA V σε οποία γραφικά μπορεί να παίξει ικανοποιητικά .

 

Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? : Όχι

 

Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Όχι

 

Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα: Όχι

 

 

Αυτά ζητάω εγώ από το σύστημα και θα παρακαλούσα πολύ αν μπορειται να μου πείτε αν ένα σύστημα που έχω φτιάξει είναι καλό να μου στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποσό που διαθέτουμε: 400€

 

Χρήση του υπολογιστή : Για games, κυρίως για παιχνίδια όπως Λολ , Rocket League , GTA V , Watchdogs 2 , Csgo , bf1

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιηθούν: OBS , Fraps , Bandicam και Sony Vegas Pro

 

Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθεί οθόνη? : Όχι

 

Στη σύνθεση θέλουμε να συμπεριληφθούν και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι? : Όχι

 

Το Hardware-περιφερειακά-οθόνη που θέλουμε να αγοράσουμε, θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ? : Ναι αν γίνεται από το Cosmodata ή από το Msystems

 

Επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα : Όχι αλλα αν η συναρμολόγηση γίνει δωρεάν τότε ναι

 

Επιθυμούμε λειτουργικό σύστημα? : Όχι

 

Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? : Ναι στο μέλλον θα μπει μια GTX 1050 Ti ή Μια GTX 1060 και γι αυτο σας ζήτησα παραπάνω τα παιχνίδια αυτά . Χωρίς την κάρτα γραφικών θα παίζονται μόνο Λολ , csgo , rocket league και κανένα GTA V σε οποία γραφικά μπορεί να παίξει ικανοποιητικά .

 

Θα γίνει oc στο CPU (επεξεργαστής)? : Όχι

 

Θα γίνει oc στη GPU (κάρτα γραφικών)? Όχι

 

Αναφέρετε αν θα χρησιμοποιήσετε ή όχι κάποιο κομμάτι Hardware από άλλο/παλιό σύστημα: Όχι

 

 

Αυτά ζητάω εγώ από το σύστημα και θα παρακαλούσα πολύ αν μπορειται να μου πείτε αν ένα σύστημα που έχω φτιάξει είναι καλό να μου στείλετε ένα προσωπικό μήνυμα !!

κουτι εισαι εδω

 

 http://www.e-shop.gr/case-coolermaster-nse-200-kkn1-n200-black-p-PER.807699

 

μιτρικη εισαι εδω

 

 http://www.e-shop.gr/mitriki-asrock-h110m-hds-retail-p-PER.528937

 

ραμ εισαι εδω  

 

http://www.e-shop.gr/ram-gskill-f4-2133c15s-8gnt-8gb-ddr4-2133mhz-value-p-PER.557867

 

τροφοδοτικο εισαι εδω

 

 http://www.e-shop.gr/psu-xfx-ts-series-450w-p-PER.811434

 

επεξεργαστη εισαι εδω  

 

http://www.e-shop.gr/cpu-intel-pentium-dual-core-g4560-350ghz-lga1151-box-p-PER.558713

 

και δισκος εισαι εδω  http://www.e-shop.gr/ssd-adata-premier-sp550-120gb-25-sata3-p-PER.331163

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα πρεπει να κανεις καποιες υποχωρησεις ,απο καπου να κοψεις.

Μια ερωτηση. μπορεις να ανεβασεις καθολου το ποσο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει gaming pc με 400€. Ακόμα και με 40€ parts(όπου γίνεται) δεν περισσεύουν λεφτά για μια αξιοπρεπή κάρτα γραφικών. Με 500€ κάτι γίνεται. Ο ssd φυσικά απορρίπτεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει gaming pc με 400€. Ακόμα και με 40€ parts(όπου γίνεται) δεν περισσεύουν λεφτά για μια αξιοπρεπή κάρτα γραφικών. Με 500€ κάτι γίνεται. Ο ssd φυσικά απορρίπτεται.

Καρτα γραφικων θα βαλει αργοτερα...

 

 

Στο νέο σύστημα θα γίνουν πιθανές μελλοντικές αναβαθμίσεις στο Hardware? : Ναι στο μέλλον θα μπει μια GTX 1050 Ti ή Μια GTX 1060 και γι αυτο σας ζήτησα παραπάνω τα παιχνίδια αυτά . Χωρίς την κάρτα γραφικών θα παίζονται μόνο Λολ , csgo , rocket league και κανένα GTA V σε οποία γραφικά μπορεί να παίξει ικανοποιητικά .

Παρε μια προταση απο εμενα,

Ζητα να στο συρναμολογησουν μιας και ειναι δωρεαν και να στο φερουν σπιτι επισης δωρεαν..

Μαζεψε κανα φραγκο για καρτα στο μελλον..

 

post-330131-0-53645100-1484694890_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την απάντηση "ΟΧΙ" στο oc της κάρτας γραφικών και με μπέρδεψε. Προφανώς αυτό δεν έχει σχέση με το ζητούμενο.

 

Τότε, αν αλλάξει με έναν απλό HDD στα 50€ ή και λιγότερο, ίσως να κόψει λίγο και από το κουτί, περισσεύουν για έναν i3 6100 με μια μικρή υπέρβαση. 

 

http://www.e-shop.gr/hdd-western-digital-wd5000lpcx-blue-500gb-25-sata3-p-PER.303180

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να αναβάλεις για λίγο την αγορά μέχρι να βγούν ryzen και vega σε λίγους μήνες για να πέσουν λίγο και οι τιμές στα άλλα και να κάνεις και κάνα μεροκάματο να πάρεις PC στα 600 για να κάνεις ένα αξιοπρεπές gaming :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λέω να αναβάλεις για λίγο την αγορά μέχρι να βγούν ryzen και vega σε λίγους μήνες για να πέσουν λίγο και οι τιμές στα άλλα και να κάνεις και κάνα μεροκάματο να πάρεις PC στα 600 για να κάνεις ένα αξιοπρεπές gaming :P

ο φιλος βιαζεται αρα δεν περιμενει

Είδα την απάντηση "ΟΧΙ" στο oc της κάρτας γραφικών και με μπέρδεψε. Προφανώς αυτό δεν έχει σχέση με το ζητούμενο.

 

Τότε, αν αλλάξει με έναν απλό HDD στα 50€ ή και λιγότερο, ίσως να κόψει λίγο και από το κουτί, περισσεύουν για έναν i3 6100 με μια μικρή υπέρβαση. 

 

http://www.e-shop.gr/hdd-western-digital-wd5000lpcx-blue-500gb-25-sata3-p-PER.303180

εκανα μια προταση πιο πανω με ssd με g4620 στα 415 συνολο χωρις να κοψει κατι αλλο

νομιζω ειναι οκ

Kostas.karras μπορεί να ανεβεί ελάχιστα το ποσό αλλα καλύτερα να μείνει 400

 

Καρτα γραφικων θα βαλει αργοτερα...

 

Παρε μια προταση απο εμενα,

Ζητα να στο συρναμολογησουν μιας και ειναι δωρεαν και να στο φερουν σπιτι επισης δωρεαν..

Μαζεψε κανα φραγκο για καρτα στο μελλον..

post-330131-0-08701700-1484696164_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος βιάζεται σκοντάφτει όμως θέλει να παίζει games σα το GTAV το BF1 και προφανώς και κάνα άλλο καλό καινούργιο αν βγεί...

g4620 για επεξεργαστή... και μετά θα βάλει μια 1060... ε δεν ξέρω δεν μου αρέσει αυτό καταρχήν δεν θα παίζει μέχρι που να βάλει κάρτα και όταν βάλει κάρτα θα έχει bottleneck και δεν θα ευχαριστηθεί και πολύ τζάμπα λεφτά καλύτερα να τα δίνει σε internet cafe με καλά PC περισσότερο χρόνο ποιοτικού gaming θα απολαύσει έτσι με αυτά τα λεφτά. 

 

δηλαδή αν βάλει και σκληρό δίσκο αντί για ssd θα ειναι και αφόρητο το PC σαν σύστημα γενικά.. τέσπα ίσως ειμαι καλομαθημένος... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη θα παιζει αυτα που θελει και η hd630 για lol ειναι μια χαρα και μετα και 1060 να βαλει μαζι με τον g4620 σε φουλ hd θα πιανει στο bf1 74fps και στο gta 58fps

πωσ σου ακουγεται?


εμενα παντως σαν vfm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ταπεινή μου άποψη και βλέποντας τη σύνθεση του karras.

Για να μπει ssd σε ένα σύστημα πρέπει όλα τ'άλλα να κάνουν τη δουλειά που πρέπει. Χωρίς ssd θα υπάρξουν κάποιες καθυστερήσεις στο άνοιγμα προγραμμάτων και στο μπουτάρισμα. Με ssd και πάλι θα υπάρχουν σε κάποια παιχνίδια π.χ. καθυστερήσεις, αλλά πολύ μικρότερες. Δεν είναι να αυτοκτονήσεις. Με κακό επεξεργαστή/κάρτα θα είναι τόσο χάλια το frame rate που θα κουράζει και δεν θα μπορείς να πετύχεις τις καλύτερες δυνατές επιδόσεις στα games. Ακόμα και με χαμηλά settings η cpu μετράει.

 

Αν είναι να γίνει υπέρβαση των 400€ τότε πάμε στον φθηνότερο i5 ή έναν πολύ δυνατό i3 προς τα 200€ γιατί αλλιώς το stuttering και η μπουκάλα, ειδικά σε τίποτα multiplayer sessions του battlefield 1 θα πηγαίνει σύννεφο.

Και για watchdogs 2 που αναφέρθηκε, ούτε για αστείο να πας σε 2 cores, εκτός και αν γίνουν μεγάλες θυσίες στην ποιότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για αρχη θα παιζει αυτα που θελει και η hd630 για lol ειναι μια χαρα και μετα και 1060 να βαλει μαζι με τον g4620 σε φουλ hd θα πιανει στο bf1 74fps και στο gta 58fps

πωσ σου ακουγεται?

εμενα παντως σαν vfm

Ε δεν ειναι ακριβώς έτσι γιατι αυτά θα ειναι τα average θα έχει framedrops και stuttering με τον g4620 και αν τρέχει κάνα antivirus απο πίσω ή κάνα torrent client ακόμη χειρότερα... και τα loading screens θα κρατάνε παραπάνω χωρίς ssd 

 

Δεν λέω ότι δεν γίνεται να παίξει λέω απλά ότι δεν αξίζει αυτή η θυσία 

 

Αν κάνει λίγο υπομονή θα μπορέσει να πάρει τερατάκι. 

 

 

δες εδώ για παράδειγμα ναι μεν έχει καλά FPS αλλά η κάρτα χρησιμοποιείται στο 50 με 80% (= bottleneck) και οι πυρήνες στο 92 με 100% αν τρέχει και κάτι άλλο απο πίσω ακόμη χειρότερα!!

 

παρατήρησε πως κολλάει εδώ και εκει ειδικά όταν στρίβει απότομα ..

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια μιλαμε για 400 budget 

και ο μικρος δεν μπορει να περιμενει 

το μονο που μπορει να κανει ΑΝ εχει θεματα με fps drops  σε βαρια παιχνιδια να κλεινει τις διαφορες εργασιες 

το βιντεακι ειναι g4560 2 βηματα δηλαδη πισω απο τον i3-6100 και του εχω προτεινει τον g4620 ενα βημα μπροστα απο τον i3

για πιο ακριβω επεξεργαστη και μαλιστα για i5 στα 400ευρω δεν υφισταται και ο 4620 ειναι ο μονοσ που χωραει 

αν χρειαστει θα γινουν οι αναλογες παραχωρησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...