Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με Windows


garouf3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από ένα κλασικό Format είπα να κάνω τις κλασικές αλλαγές για τον SSD μου . Έχει όμως τώρα καμιά βδομάδα που μου παρουσιάζει ένα πράγμα που δεν μου το ξαναέκανε ποτέ !!!

Άλλαξα το μέγεθος τώρα της σελιδοποίησης αλλά πάλι τα ίδια !!!!

post-345175-0-07216500-1484757793_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες αλλαγές έκανες και γιατί;

Σε windows 10 γιατί να κάνεις αλλαγές με ssd δεν τον είχε ρυθμισμένο κανονικά πριν η αυτόματη διαδικασία του λειτουργικού;

Παιχνίδι είναι και σου το κάνει αυτό με τη μνήμη ή το κάνει ανά διαστήματα ή όταν έχει φορτωθεί η μνήμη;

Εικονική μνήμη υπάρχει ή την έχεις θέσει εκτός; 

Η εφαρμογή του κατασκευαστή του ssd δείχνει ότι όλα είναι ρυθμισμένα κανονικά στον υπολογιστή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανως απενεργοποιησε το pagefile.. αυτο το κανουμε οταν εχουμε πλατες απο πισω μας (πανω απο 4gb ram) ..αλλιως δεν κανουμε τετοια λαθη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου το κάνει και στον firefox και όταν πέζω Games στο Steam . Όντως έχω απενεργοποιήσει το pageFile αλλά έχω και 6gb RAM ...... Έκανα κάποιες ρυθμίσεις που βρήκα για τον SSD στην Registy έτσι για δοκιμή και όπως βλέπω καταρέει σιγά σιγά !!!! Ξανά Format μου φένεται χρειάζομαι ..... Επίσης έχω Windows 7 Ultimate !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει καμία σχέση ο SSD με την διαθέσιμη μνήμη του PC.

 

6Gb δεν είναι και κανένα μεγάλο μέγεθος σήμερα, ενεργοποίησε πάλι το pagefile έστω και σε μικρό μέγεθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...