Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα σε συνδεση - DNS διακομιστή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τη συνδεση μου. εχω Hol και τις τελευταιες μερες εχουν γινει εκνευριστικες οι διακοπες στο ιντερνετ... προσπαθω να μπω σε σελιδες και βλεπω συνεχεια το ιδιο μηνυμα "Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της διεύθυνσης DNS του διακομιστή" , μετα απο 10 δευτερα αν κανω ανανεωση μπαινει κανονικα στη σελιδα... τι φταιει?? εχω κανει ρισετ το ρουτερ, το ανοιγοκλεινω, τιποτα... συνεχεια το ιδιο προβλημα, μπορω να κανω κατι γ αυτο ,ξερετε τι μπορει να φταιει? ή αναγκαστικα να επικοινωνησω με το κεντρο εξυπηρετησης της εταιριας? πραγμα που θα με χρεωσει πολυ στο κινητο γιατι σταθερο δεν εχω συνδεσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Αντιμετωπιζω ενα προβλημα με τη συνδεση μου. εχω Hol και τις τελευταιες μερες εχουν γινει εκνευριστικες οι διακοπες στο ιντερνετ... προσπαθω να μπω σε σελιδες και βλεπω συνεχεια το ιδιο μηνυμα "Δεν ήταν δυνατή η εύρεση της διεύθυνσης DNS του διακομιστή" , μετα απο 10 δευτερα αν κανω ανανεωση μπαινει κανονικα στη σελιδα... τι φταιει?? εχω κανει ρισετ το ρουτερ, το ανοιγοκλεινω, τιποτα... συνεχεια το ιδιο προβλημα, μπορω να κανω κατι γ αυτο ,ξερετε τι μπορει να φταιει? ή αναγκαστικα να επικοινωνησω με το κεντρο εξυπηρετησης της εταιριας? πραγμα που θα με χρεωσει πολυ στο κινητο γιατι σταθερο δεν εχω συνδεσει

 πρέπει να δεις τα στατιστικά της γραμμής για να δεις εάν υπάρχει πρόβλημα στην γραμμή αναγκαστικά στην  hol δες μήπως υπάρχει υπηρεσία call back δες και αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα στατιστικα της γραμμης πως να τα δω, τι εννοεις?

για αρχή ποιο μόντεμ έχεις και κατά δεύτερον πρέπει να μπεις στο μόντεμ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νια ναι κατα τις 9 το κανει κ μενα... δε γνωριζω αν εχουν καποιο προβλημα. zxhn h108n ειναι. μηπως μπορειτε να μου πειτε πως μπορω να το κανω αυτο με το dns? και επισης καπου διαβασα οτι αν αλλαξεις dns καποιες σελιδες ισως δεν ανοιγουν. Μηπως θελει αλλαγη το ρουτερ-μοντεμ? το εχω χρονια και ξερω οτι πολλα χαλανε ή ειναι προβληματικα γενικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόμοιο πρόβλημα έχω τώρα εδω και 2 μήνες σε Forthnet.

Router έχω το ZTE ZXHN H108L

Άλλαξα μέσω των ρυθμίσεων του Router τα Primary DNS & Secondary DNS και έχει βελτίωθει αρκτά το πρόβλημα.

Πάντως και άλλοι συνδρομητες της περιοχής σε Forthnet εχουν παρόμοιο πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει θεμα με την hol αυτη τη περιοδο σε ολη την Ελλαδα αν δε το ξερετε.................

 

 

http://www.adslgr.com/forum/threads/905382-%CE%B3%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%80%CF%81%CF%8C%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-internet

 

Να τους ενοχλειτε με τηλεφωνα και να τους στελνετε και tracert σε αυτα τα μαιλς με θεμα τον αριθμο του τηλεφωνου της συνδεσης και περιγραφη του προβληματος που αντιμετωπιζετε

 

 

[email protected]

 

[email protected]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

καλημέρα και χρονια πολλά.έχω το εξής θέμα.έβαλα στα windows10 το NORD VPN συμβαινει το εξής παράξενο.όταν βάζω ip Κύπρου ενω συνδεετε με κυπρο δέν έχω καθόλου ιντερνετ στο pc,.μου βγαινει μυνημα ο διακομιστης δεν ανταποκρινετε ,δηλαδη δεν μπορω να μπω σε καμια ιστοσελιδα.με αλλες χωρες οταν βαζω ολα οκ.το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι δοκιμασα με ταμπλετ απο το ιδιο ρουτερ (wifi) δηλαδη απο την ιδια γραμμη(forthnet)εκει οταν βαζω ip κυπρου δεν εχω θεμα.αρα κατι εχει να κανει με τα Windows σαν dns εχω βαλει το αυτοματο απο τον παροχο να δινει.δοκιμασα και με dns της Google παλι τα ιδια κανει.τι μπορει να φταιει; άν μπορειτε πειτε λιγακι τα βηματα που πρέπει να κάνω.(υποψην ειτε ειναι με Mozilla opera explorer τα ιδια κάνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, iliata2410 είπε

καλημέρα και χρονια πολλά.έχω το εξής θέμα.έβαλα στα windows10 το NORD VPN συμβαινει το εξής παράξενο.όταν βάζω ip Κύπρου ενω συνδεετε με κυπρο δέν έχω καθόλου ιντερνετ στο pc,.μου βγαινει μυνημα ο διακομιστης δεν ανταποκρινετε ,δηλαδη δεν μπορω να μπω σε καμια ιστοσελιδα.με αλλες χωρες οταν βαζω ολα οκ.το ωραιο της υποθεσης ειναι οτι δοκιμασα με ταμπλετ απο το ιδιο ρουτερ (wifi) δηλαδη απο την ιδια γραμμη(forthnet)εκει οταν βαζω ip κυπρου δεν εχω θεμα.αρα κατι εχει να κανει με τα Windows σαν dns εχω βαλει το αυτοματο απο τον παροχο να δινει.δοκιμασα και με dns της Google παλι τα ιδια κανει.τι μπορει να φταιει; άν μπορειτε πειτε λιγακι τα βηματα που πρέπει να κάνω.(υποψην ειτε ειναι με Mozilla opera explorer τα ιδια κάνει)

Σου κόβει την σύνδεση αν το client βρει p2p κίνηση, torrent και άλλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
17 ώρες πριν, iliata2410 είπε

και γιατι γινεται μονο οταν βαζω ip κυπρου ,και γιατι σε tv box και ταμπλετ δεν εχω θεμα;δεν ξερω καποια ρυθμιση αν πρεπει να κανω.

Αυτό που κάνει το client της Nord το κάνει με όσους server ΔΕΝ είναι p2p. Εάν έχεις κάποιον torrent client ανοιχτό, απλά τον κλείνεις και μετά ανοίγεις τον client της Nord να συνδεθείς στον server που επιθυμείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...