Προς το περιεχόμενο

Η AOC ανακοίνωσε την οθόνη Agon AG352UCG στις 35 ίντσες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η τιμή τρώγεται, παρόλο που υπάρχει το νταβατζιλίκι του gsync κάτι που πιστεύω πως πρέπει επιτέλους οι απανταχού gamers να το μουτζώσουν. Tο γενικότερο θέμα είναι ότι μ' αυτά τα λεφτά που ζητάνε τα «gaming» monitors (πόσο μάλλον τα ultra wide) σε 2-3 χρόνια τα βλέπω να τα καταπίνουν ζωντανά οι freesync oled 32-44 ίντσες tv's, με δεδομένο ότι αρχίζουν σιγά σιγά και ψιλοφτιάχνουν το ιnput lag. Αλλά ακόμα και freesync να μην είναι οι τηλεοράσεις, με το hdmi 2.1 θα μπορούν να έχουν native υποστήριξη σε 4k-120Hz και 1440p - 120 Hz, οπότε σε συνδυασμό με volta-navi που λόγικα θα καθιστούν εφικτά τα 120 fps με κάποιους συμβιβασμούς, το βλέπω δύσκολο να μπορούν να μοσχοπουλήσουν το feature freesync, πόσο μάλλον gsync. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 40
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω ρίξει πολύ γέλιο με τις άσχετες αντιπαραθέσεις και τα σχόλια καφενείου ... χαχαχαχαχαχα 

Ρε ξεστραβωθείτε πριν ποστάρετε και πάρετε τον κόσμο στον λαιμό σας ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχαστε τα oled μονιτορς για τα επομενα 10 χρονια. Εδω περυσι στη ces 2016 δειξανε ενα dell oled που θα κοστιζε 5000$ και αυτο δεν βγηκε ποτε στην αγορα. Εδω το εχουν χεσει στις τν. Μονο η lg ασχολειτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιασοκολε όλε. Όταν αγοράζεις 40" 4k tv που τη τρέχεις 60hz με HDMI 2 στα 450 ευρώ γιατί να αγοράσεις μία πιο μικρή οθόνη πολύ πιο ακριβή; Στη τελική θες 21:9 η 40αρα μπορεί να το κάνει...

 

 

απο ολες τις μπουρδες που εχεις αραδιασει αυτη ειναι η πιο κραχτη

γιατι θα πρεπει να εξηγησεις πώς γινεται μια 40αρα 4k τηλεοραση δηλαδη αναλυσης 3840x2160 που εχει αναλογια 16:9

να ειναι καλυτερη απο ενα 34αρι μονιτορ που με αναλυση 3440x1440 εχει ακριβως την 21:9 κινηματογραφικη αναλογια χωρις μπαρες πανω κατω και χωρις να χρειαζεται upscale

 

δες τι λεει και ο Linus περι 4k και productivity, εργονομια κλπ στις 40 ιντσες vs 34"

-δεν ειναι επειδη το λεει υποτιθεται μια αυθεντια αλλα επειδη τα επιχειρηματα του παραμενουν αδιασειστα-

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο ολες τις μπουρδες που εχεις αραδιασει αυτη ειναι η πιο κραχτη

γιατι θα πρεπει να εξηγησεις πώς γινεται μια 40αρα 4k τηλεοραση δηλαδη αναλυσης 3840x2160 που εχει αναλογια 16:9

να ειναι καλυτερη απο ενα 34αρι μονιτορ που με αναλυση 3440x1440 εχει ακριβως την 21:9 κινηματογραφικη αναλογια χωρις μπαρες πανω κατω και χωρις να χρειαζεται upscale

 

δες τι λεει και ο Linus περι 4k και productivity, εργονομια κλπ στις 40 ιντσες vs 34"

-δεν ειναι επειδη το λεει υποτιθεται μια αυθεντια αλλα επειδη τα επιχειρηματα του παραμενουν αδιασειστα-

 

Όταν ανοίξεις το μυαλουδακι σου και ξεφύγεις από ότι έτοιμο σου πλασάρουν θα καταλάβεις ότι μπορείς να τρέξεις σε 21:9 την 4κ tv και ακόμα και τότε θα έχεις περισσοτερη πληροφορία κάθετα από το πανάκριβο 21:9 γιατί απλά οι 40" είναι 50 ℅ περισσότερη οθόνη.

Υπάρχει πολύς λαός που από τότε που βγήκανε οι gpu με HDMI 2 στράφηκαν σε TV's.

Εγώ έχω δοκιμάσει και ξέρω τι λέω δεν μιλάω με τα reviews που βλέπω από το net.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ποτε θεωρειται ενα ακριβο τεχνολογικο προιον αδιαφορο και αναξιο αναφορα αν δεν απευθυνεται στον μεσο Ελληνα?

Αυτά είναι δικά σου λόγια εγώ δεν έκανα αναφορά για το αν κάνει η δεν κάνει το συγκεκριμένο μοντέλο για τον μέσο έλληνα (που το βρίσκω λίγο ρατσιστικό σαν σχόλιο επίσης) εγώ απλά είπα πως είναι αδιάφορο μοντέλο.

 

έχει πολύ υψηλή τιμή για τα χαρακτηριστικά που προσφέρει

 

δεν προσφέρει κάτι αξιόλογο σε σχέση με την υπόλοιπη αγορά

 

γενικά είναι μέτριο panel ειδικά αν σκεφτείς την τιμή

 

Όταν ανοίξεις το μυαλουδακι σου και ξεφύγεις από ότι έτοιμο σου πλασάρουν θα καταλάβεις ότι μπορείς να τρέξεις σε 21:9 την 4κ tv και ακόμα και τότε θα έχεις περισσοτερη πληροφορία κάθετα από το πανάκριβο 21:9 γιατί απλά οι 40" είναι 50 ℅ περισσότερη οθόνη. Υπάρχει πολύς λαός που από τότε που βγήκανε οι gpu με HDMI 2 στράφηκαν σε TV's. Εγώ έχω δοκιμάσει και ξέρω τι λέω δεν μιλάω με τα reviews που βλέπω από το net.

λάθος δεν θα έχεις "περισσότερη" πληροφορία...

 

οι 21:9 έχουν λόγο ύπαρξης απλά η συγκεκριμένη του άρθρου είναι αδιάφορο και υπερκοστολογημένο κομμάτι

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν ανοίξεις το μυαλουδακι σου και ξεφύγεις από ότι έτοιμο σου πλασάρουν θα καταλάβεις ότι μπορείς να τρέξεις σε 21:9 την 4κ tv και ακόμα και τότε θα έχεις περισσοτερη πληροφορία κάθετα από το πανάκριβο 21:9 γιατί απλά οι 40" είναι 50 ℅ περισσότερη οθόνη. Υπάρχει πολύς λαός που από τότε που βγήκανε οι gpu με HDMI 2 στράφηκαν σε TV's. Εγώ έχω δοκιμάσει και ξέρω τι λέω δεν μιλάω με τα reviews που βλέπω από το net.

 

 

και εγω εκ πειρας μιλαω μια και εχω δοκιμασει επι χρονια double και triple monitor setups ωσπου κατεληξα σαυτο,

οι 34" ειναι ιδανικη διασταση για single monitor setup χωρις να χρειαζεται να κανεις μεταλλαξη σε ματια μυγας και να γυρνας τον λαιμο σου σαν την Emily Rose

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι δικά σου λόγια εγώ δεν έκανα αναφορά για το αν κάνει η δεν κάνει το συγκεκριμένο μοντέλο για τον μέσο έλληνα (που το βρίσκω λίγο ρατσιστικό σαν σχόλιο επίσης) εγώ απλά είπα πως είναι αδιάφορο μοντέλο.

 

έχει πολύ υψηλή τιμή για τα χαρακτηριστικά που προσφέρει

 

δεν προσφέρει κάτι αξιόλογο σε σχέση με την υπόλοιπη αγορά

 

γενικά είναι μέτριο panel ειδικά αν σκεφτείς την τιμή

 

Μα εκει ακριβως πηγαινε το σχολιο μου περι μεσου Ελληνα,τα παραπανω σχολια που γραφεις. Οτι ο μεσος Ελληνας λογω της οικονομικης καταστασης ουτως ή αλλως δεν θα τον ενδιαφερει το Monitor αυτο λογω της τιμης του.Γεγονος/πραγματικοτητα ειναι αυτο τι ρατσιστικο σχολιο...

 

Επισης το ξαναλεω τι εννοεις εχει πολυ υψηλη τιμη για τα χαρακτηριστικα του.Δες ποσο κοστιζει ο ανταγωνισμος με τα ιδια χαρακτηριστικσ και μετα ξανασκεψου αυτο που εγραψες αν ισχυει ή οχι.Και για να σε βοηθησω https://www.skroutz.gr/s/8417369/Asus-Rog-Swift-PG348Q.html?from=most-popular&keyphrase=asus+34

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω lg ultrawide monitor 25 ίντσες στα 2560χ1080, μετα απο 1 χρονο gaming και δουλειας σε αυτο οι μόνες οθόνες που θα αγοραζα ειναι ultrawide , οποιος λεει οτι μια 16:9 τηλεόραση ειναι καλυτερη απο ενα 21:9 μονιτορ δεν έχει αφιερώσει ώρες μπροστά αππ το καθένα, πλεον το 90% των Games υποστηριζουν ultrawide , ολες οι bluray ταινίες τρέχουν native σε 21:9 χωρίς black bars οπως στις 16:9 και επίσης βοηθάει πολυ στο productivity λόγω του "μακρους"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Όταν ανοίξεις το μυαλουδακι σου και ξεφύγεις από ότι έτοιμο σου πλασάρουν θα καταλάβεις ότι μπορείς να τρέξεις σε 21:9 την 4κ tv και ακόμα και τότε θα έχεις περισσοτερη πληροφορία κάθετα από το πανάκριβο 21:9 γιατί απλά οι 40" είναι 50 ℅ περισσότερη οθόνη.

Υπάρχει πολύς λαός που από τότε που βγήκανε οι gpu με HDMI 2 στράφηκαν σε TV's.

Εγώ έχω δοκιμάσει και ξέρω τι λέω δεν μιλάω με τα reviews που βλέπω από το net.

 

Που να βρεις το δίκιο σου ρε μαν, το pc community είναι γεμάτο opinionated γνωστες της πουίτσας που επειδή το μυαλο τους δεν πάει πολύ μακρυά δεχονται και παπαγαλιζουν με παθος οτι τους πασάρουν. 1300 ευρώ 34 ultrawide 100hz gsync οτι καλύτερο τέλος

 

Εχω lg ultrawide monitor 25 ίντσες στα 2560χ1080, μετα απο 1 χρονο gaming και δουλειας σε αυτο οι μόνες οθόνες που θα αγοραζα ειναι ultrawide , οποιος λεει οτι μια 16:9 τηλεόραση ειναι καλυτερη απο ενα 21:9 μονιτορ δεν έχει αφιερώσει ώρες μπροστά αππ το καθένα, πλεον το 90% των Games υποστηριζουν ultrawide , ολες οι bluray ταινίες τρέχουν native σε 21:9 χωρίς black bars οπως στις 16:9 και επίσης βοηθάει πολυ στο productivity λόγω του "μακρους"

Εσύ λες αυτό, εγω που εχω και μεγαλύτερο uw από σένα (29αρι) υποστηριζω οτι η εμπειρία gaming στην 49αρα 4k μου ειναι σιγουρα πιο απολαυστική. Δε με χαλαει και το μονιτορ πάντως, fps και παιχνίδια που θέλουν απαραίτητα m/kb τα παιζω ευχάριστα εκει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...