Προς το περιεχόμενο

Διαφήμιση της Nintendo τονίζει τη δυνατότητα gaming με το Switch από οπουδήποτε


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι παραπανω προσφέρει από ένα καλό κινητό και τα φοβερά γραφικά του iPhone και Samsung? Δεν τρολαρω. Απλά παίζω πολύ ωραία παιχνίδια ολοκληρωμένα στο κινητό και δεν βλέπω το λόγο να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που νόμιζα ότι δεν προσφέρει κάτι περισσότερο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι παραπανω προσφέρει από ένα καλό κινητό και τα φοβερά γραφικά του iPhone και Samsung? Δεν τρολαρω. Απλά παίζω πολύ ωραία παιχνίδια ολοκληρωμένα στο κινητό και δεν βλέπω το λόγο να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που νόμιζα ότι δεν προσφέρει κάτι περισσότερο

 

Αν δεν καταλαβαίνεις διαφορά τίποτα.

Μπορείς να συνεχίζεις να παίζεις στο κινητό σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο μέρος του "Thought by many to be out of date or fake, we can confirm that Nintendo has briefed developers recently with the same information" δεν κατάλαβες; Τα τεχνικά χαρακτηριστικά έχουν διαρρεύσει από τους κατασκευαστές παιχνιδιών.

Δεν τους κράζω επειδή έχω κάτι προσωπικό μαζί τους, ούτε επειδή είμαι ψυχάκιας. Τους κράζω επειδή χρεώνουν $300 (στην Ελλάδα θα είναι €300 - €350) για μια κονσόλα με ένα χειριστήριο και χωρίς παιχνίδι, την στιγμή που τα τεχνικά της χαρακτηριστικά είναι κατώτερα από του Xbox One (το οποίο μπορείς να βρεις στα €250 με 2 χειριστήρια και παιχνίδι).

Αν υπολογίσεις ότι θα χρειαστεί να αγοράσεις επιπλέον: μια SD κάρτα επειδή έχει χωρητικότητα μόνο 32gb, ένα 2ο χειριστήριο για να παίζεις με κάποιο φίλο (γνωρίζω ότι το χειριστήριο διαιρείται στα δύο αλλά για συγκεκριμένα παιχνίδια), ένα παιχνίδι (λογικά το Zelda), ένα charge stick επειδή η μπαταρία κρατάει 3 ώρες μόνο... τότε θες €500! (Άσε που χρεώνουν το online gaming, κάτι γελοίο την στιγμή που το Switch παίζει online μόνο μέσω wi-fi).

Λυπάμαι που είμαι τόσο αρνητικός, με παιχνίδια της Nintendo μεγάλωσα αλλά οι μ@λ@κίες που κάνουν πρέπει να λέγονται. Ας τα διορθώσουν αυτά και πολύ ευχαρίστως να αγοράσω κι εγώ ένα.

Δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ, τι αλλάζει το ότι παίζει μόνο μέσω wifi για το αν είναι σωστή ή όχι η χρέωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μία φορά δεν κατάλαβα ποτέ την μανία με την νιντέντο, το wii, τον μάριο κλπ 100 φορές δεν κατάλαβα το κόλλημα με τις φορήτές συσκευές της. 

 

Προφανώς και δεν έχεις δει 2-4 πιτσιρίκια να παίζουν μαζί Μάριο...

Τσιρίδες, ιδρώτας, κραυγές, κόκκινα μαγουλάκια και άφθονο γέλιο (και για τον μπαμπά) ...

 

Το Wii είναι με ΜΕΓΑΛΗ διαφορά η καλύτερη κονσόλα για μικρά παιδιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατάλαβα τι εννοείς εδώ, τι αλλάζει το ότι παίζει μόνο μέσω wifi για το αν είναι σωστή ή όχι η χρέωση;

Εννοώ ότι από την στιγμή που δεν έχει ethernet port τότε δεν θα έχει σταθερή και συνεπή σύνδεση με αποτέλεσμα το online gaming να είναι αναξιόπιστο. Όσο καλή σύνδεση και να έχεις δεν συγκρίνεται το wi-fi με το ethernet άρα τα απαιτητικά παιχνίδια θα έχουν σοβαρό θέμα με το lag.

Θα πληρώνεις δηλαδή για κάτι που οι PC gamers έχουν δωρεάν και σε καλύτερη ποιότητα. Δεν συγκρίνω βέβαια κονσόλα με PC ως προς το hardware, αλλά σε αυτό το θέμα (online gaming) μπορούν να συγκριθούν.

ΥΓ: Μπορείς βέβαια να πάρεις ένα usb περιφερειακό αλλά και πάλι πληρώνεις έξτρα για κάτι που οι άλλοι προσφέρουν ως αυτονόητο (ethernet port)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι παραπανω προσφέρει από ένα καλό κινητό και τα φοβερά γραφικά του iPhone και Samsung? Δεν τρολαρω. Απλά παίζω πολύ ωραία παιχνίδια ολοκληρωμένα στο κινητό και δεν βλέπω το λόγο να δώσω λεφτά για μια κονσόλα που νόμιζα ότι δεν προσφέρει κάτι περισσότερο

3 διαφορές βλέπω πρόχειρα:

α) Τα παιχνίδια θα γίνονται fully optimized για το hardware του Switch. Στα κινητά δεν μπορεί να γίνει αυτό σε απόλυτο βαθμό λόγω των διαφορετικών μοντέλων, android εκδόσεων κτλ.

β) Μέγιστη ποιότητα και διάρκεια παιχνιδίων. Πιο ολοκληρωμένες εμπειρίες.

γ) Controls...Χειρισμός. Η touchscreen μόνο, προσφέρει στοιχείωδη και πολύ απλή αλληλεπίδραση. Τα εξειδικευμένα controls δίνουν τη δυνατότητα στο να διαβαθμιστούν οι παίκτες σε κακούς, μέτριους, καλούς, πολύ καλούς, masters. Το mastering του χειρισμού κάποιων παιχνιδιών είναι όλη η ουσία τους.

 

Υ.Σ. Για μένα το Switch είναι πιθανόν η τελευταία φορητή κονσόλα που θα κυκλοφορήσει απο οποιαδήποτε mainstream εταιρεία. Τα smartphones πλεον είναι ικανοποιητικότατα για τη μεγάλη μάζα των casual gamers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η κονσολα αυτη ειναι οτι πρεπει για ατομα σαν και μενα που δουλευουν αρκετα και εκτος τοπου διαμονης. Εγω για απραδειγμα δουλευω Αθηνα 1,5 μηνα και μισο μηνα επαρχεια κυκλικα. Οποτε το switch μου δινει τη δυνατοτητα να εχω μαζι μου ολα τα παιχνιδια μου αν πασα στιγμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 διαφορές βλέπω πρόχειρα:

α) Τα παιχνίδια θα γίνονται fully optimized για το hardware του Switch. Στα κινητά δεν μπορεί να γίνει αυτό σε απόλυτο βαθμό λόγω των διαφορετικών μοντέλων, android εκδόσεων κτλ.

β) Μέγιστη ποιότητα και διάρκεια παιχνιδίων. Πιο ολοκληρωμένες εμπειρίες.

γ) Controls...Χειρισμός. Η touchscreen μόνο, προσφέρει στοιχείωδη και πολύ απλή αλληλεπίδραση. Τα εξειδικευμένα controls δίνουν τη δυνατότητα στο να διαβαθμιστούν οι παίκτες σε κακούς, μέτριους, καλούς, πολύ καλούς, masters. Το mastering του χειρισμού κάποιων παιχνιδιών είναι όλη η ουσία τους.

 

Υ.Σ. Για μένα το Switch είναι πιθανόν η τελευταία φορητή κονσόλα που θα κυκλοφορήσει απο οποιαδήποτε mainstream εταιρεία. Τα smartphones πλεον είναι ικανοποιητικότατα για τη μεγάλη μάζα των casual gamers.

Είσαι από τους λίγους που έπιασαν το νόημα, μπράβο. (Δεν το λέω ειρωνικά).

Αν έκανε κάτι έξυπνο η Nintendo είναι ότι το πλασάρει σαν υβριδικό σύστημα, ούτως ώστε αν αποτύχει σαν κονσόλα να μπορεί να λειτουργήσει σαν φορητό... και στα φορητά η Nintendo ποτέ δεν απέτυχε σε πωλήσεις.

Γι' αυτό κι εγώ ενίσταμαι για την τιμή, διότι ουσιαστικά πρόκειται για ένα φορητό σύστημα με hdmi έξοδο κι αποσπώμενα χειριστήρια. Ήδη πολλά παιχνίδια του 3DS ανακοινώθηκε πως θα μεταφερθούν στο Switch...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς για χεσιμο είναι οι κονσόλες της Nintendo

 

τραβα στον πλησιέστερο σκουπιδοντενεκε μπες μέσα.. κλείσε κ το καπακι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως προωθεί την "απαλεψιά" μια διαφήμιση που δείχνει έναν τύπο που παίζει ένα βιντεοπαιχνίδι ενώ περιμένει να αδειάσει το ορθό του; 

 

Ναι, αυτό κατέστρεψε τους τεμπελοέλληνες. Έπρεπε ενώ είναι στην τουαλέτα να λύνει εξισώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Στην τουαλέτα! Χαχα. Μια φορά δοκίμασα να διαβάσω λίγο από ένα comic. Aλλά ούτε την πρώτη σελίδα δεν τελείωσα! Δεν προσφέρεται για εμένα η χρήση τουαλέτας μαζί με gaming. Δεν προλαβαίνω! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...