Προς το περιεχόμενο

Διπλωμα για μηχανη,εφορια κλπ..


moumias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νικο οι μηχανες δηλωνονται μια χαρα στην εφορια. το περασμενο καλοκαιρι πηρα ενα παπακι 50cc για τον γιο μου και η συμβουλη της λογιστριας μου ηταν να την γραψω στο ονομα μου για να μην χρειαστει να κανει δηλωση ο μικρος (17 χρονων).

Εγω δεν την δηλωνω και ουτε με υποχρεωσαν ποτε, συμβουλές απο λογιστές δεν θελω, μόνο οτι λεει η νομοθεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε χρειάζεστε κανένα λογιστή. έχει απαντηθεί στην πρώτη σελίδα.

 

δηλώνεις μόνο την αγορά. (τεκμήριο αγοράς)

από εκεί και πέρα δε σε απασχολεί η εφορία. δε μετράει σαν τεκμήριο.

δεν είναι σαν τα αυτοκίνητα που ας πούμε ένα 1200cc δηλώνεται κάθε χρονιά και πέφτει τεκμήριο 4000€.

 

@maik42

ο λογιστής σου είπε να το γράψεις στο όνομα σου διότι 17χρ παιδί πως θα δικαιολογούσε τα χρήματα της αγοράς;

αγόρασα κι εγώ μηχανή πρόπερσυ και τον ήπια με το τεκμήριο αγοράς. από εκεί και πέρα όμως δε με επιβαρύνει κάθε χρόνο όπως το αυτοκίνητο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπλεκτης-γκαζι....απεριοριστο ηθελα,καλα να παθω...σημερα εκανα το τριτο μαθημα,στο πρωτο ειχα ενα χωρις συμπλεκτη,ευκολο οκ,χθες ενα με συμπλεκτη και σημερα πιο μεγαλη μηχανη με συμπλεκτη,απο ισορροπια μια χαρα,αλλαγη ταχυτητας οκ,στο ξεκινημα τα χαλαω,μου σβηνει συχνα,οπως αφηνω σιγα σιγα συμπλεκτη η θα ανοιξω πολυ γκαζι και θα ξεκινησει αποτομα η θα σβησει,μια δυο να το πετυχω...κολπο δεν υπαρχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Συμπλεκτης-γκαζι....απεριοριστο ηθελα,καλα να παθω...σημερα εκανα το τριτο μαθημα,στο πρωτο ειχα ενα χωρις συμπλεκτη,ευκολο οκ,χθες ενα με συμπλεκτη και σημερα πιο μεγαλη μηχανη με συμπλεκτη,απο ισορροπια μια χαρα,αλλαγη ταχυτητας οκ,στο ξεκινημα τα χαλαω,μου σβηνει συχνα,οπως αφηνω σιγα σιγα συμπλεκτη η θα ανοιξω πολυ γκαζι και θα ξεκινησει αποτομα η θα σβησει,μια δυο να το πετυχω...κολπο δεν υπαρχει;

Εξασκηση. Οταν αρχισεις και το μαθαινεις μετα τα χερια σου θα πηγαινουν μηχανικα οποτε μην σε τρομαζει αυτο. Και στο αμαξι το ιδιο ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...