Προς το περιεχόμενο

Έπεσα θύμα απάτης;


rocketking85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα την Πέμπτη 25.02 από το ηλεκτρονικό κατάστημα quickshop μια κάρτα γραφικών. Πλήρωσα μέσω κάρτας 280 ευρώ. Το επόμενο πρωί ακύρωσα την παραγγελία τηλεφωνικώς και είπαν ότι η επιστροφή χρημάτων γίνεται άμεσα. Την Τετάρτη 01.02 μπήκα μέσω της εφαρμογής στο i-banking και δεν είχαν μπει λεφτά. Πήρα στο κατάστημα τηλέφωνο και μου είπαν ότι έχει γίνει η επιστροφή από την πρώτη μέρα. Μέχρι σήμερα Πέμπτη 02.02 δεν βλέπω λεφτά στο i-banking. Τι γίνεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη επρεπε να τους ζητησεις την αποδειξη της καταθεσης που σου κανανε. Καντο εστω και τωρα. Αν στα μετεφεραν ηλεκτρονικα, θα μπορουν να σου αποστειλουν σε ηλεκτρονικη μορφη το σχετικο εγγραφο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχη επρεπε να τους ζητησεις την αποδειξη της καταθεσης που σου κανανε. Καντο εστω και τωρα. Αν στα μετεφεραν ηλεκτρονικα, θα μπορουν να σου αποστειλουν σε ηλεκτρονικη μορφη το σχετικο εγγραφο.

Υπάρχει περίπτωση απλά να μην τα εμφανίζει ακόμα στο I banking?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Εάν η τράπεζα που συνεργάζεται το κατάστημα ειναι διαφορετική από τη δική σου, μπορεί να χρειαστεί μέχρι και 3 εργάσιμες μέρες για να φανούν τα χρήματα.

 

Σε κάθε περίπτωση, ζήτα τους το αποδεικτικό της κατάθεσης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι πως εχουν περασει ηδη 4 εργασιμες απο την ημερα που λεει οτι του κατεθεσαν πισω τα λεφτα που ομολογουμενως ειναι πολλες. Συνηθως στις 2 αντε 3 μερες max εχουν μπει τα λεφτα μεσα στο λογαριασμο.

Αποδειξη καταθεσης ζητα για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τα δινεις και συ αντικαταβολή με το που λάβεις το προιόν; Προσωπικά αυτό κάνω με τα σκρουτζομάγαζα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Εάν η τράπεζα που συνεργάζεται το κατάστημα ειναι διαφορετική από τη δική σου, μπορεί να χρειαστεί μέχρι και 3 εργάσιμες μέρες για να φανούν τα χρήματα.

 

Σε κάθε περίπτωση, ζήτα τους το αποδεικτικό της κατάθεσης.

 

Η εθνική εχει τυχει να μου κανει εως και 15 μερες για να εμφανισει πιστωση. στις χρεωστικές αργει περισσότερο απο οτι στις πιστωτικές που γινεται σε 3-5 εργασιμες. στην τραπεζα σου πηρες;;

edit τωρα ειδα οτι οτι ειπα το εκανες ήδη! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν τα δινεις και συ αντικαταβολή με το που λάβεις το προιόν; Προσωπικά αυτό κάνω με τα σκρουτζομάγαζα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αντικαταβολή στην Ελλάδα σημαίνει μετρητά, και τα μετρητά σήμερα με τα cc είναι δυσεύρετα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...