Προς το περιεχόμενο

καλλισθένικς


McNerd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρει κανείς από καλλισθένικς; Αξίζει; Θέλω να παρακολουθήσω και να κάνω μέσω youtube. Πρώτα για ψυχολογική ευεξία και μετά για ευλιγισία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από γυμναστική πως τα πας; έχει καμιά βάση; 

 

γενικά για να φτάσεις σε ένα ΟΚ επίπεδο καλισθενιξ θέλει ΠΟΝΟ. και δεν κάνω πλάκα θέλει ΠΟΝΟ και προσπάθεια σε μεγάλο βάθος χρόνο (δλδ ξέχνχα τα τρίμηνα.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν πάω για πρωταθλητισμό, θέλω να βελτιώσω τη σωματική μου κατάσταση, δεν είμαι τελειωμένος αλλά θέλω να βελτιωθώ. Ναι θα ήθελα να κάνω κάτι που θα με τραβήξει να το συνεχίσω χρόνια, σιγά σιγά όμως.... Μου αρέσει αισθητικά αυτό που έχω δει σε βίντεο και αυτό είναι ένα κίνητρο.

Τι πρέπει να προσέξω;

Τον πόνο πώς τον εννοείς, ότι θα πιαστώ;

 

Ιson, αυτές οι ασκήσεις μου αρέσουν πολύ αλλά χρειάζομαι πρόγραμμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα δεν πάω για πρωταθλητισμό, θέλω να βελτιώσω τη σωματική μου κατάσταση, δεν είμαι τελειωμένος αλλά θέλω να βελτιωθώ. Ναι θα ήθελα να κάνω κάτι που θα με τραβήξει να το συνεχίσω χρόνια, σιγά σιγά όμως.... Μου αρέσει αισθητικά αυτό που έχω δει σε βίντεο και αυτό είναι ένα κίνητρο.

Τι πρέπει να προσέξω;

Τον πόνο πώς τον εννοείς, ότι θα πιαστώ;

 

Ιson, αυτές οι ασκήσεις μου αρέσουν πολύ αλλά χρειάζομαι πρόγραμμα.

 

 

θέλει τρελό dedication, no pain no gain.

 

Για μένα το callisthenics πρέπει να είσαι σε μια Αλφα κατάσταση για να ξεκινήσεις και να φτάσεις σε ένα ΟΚ επίπεδο.

Φυσικά υπάρχουν καταστάσεις που ξεκινάς από το 0 αλλα δεν ξέρω παραπάνω για να σε βοηθήσω.

Είναι τρομερή γυμναστική αλλα θα κάνεις πολύ καιρο για να δεις καλά αποτελέσματα (γνώμη μου)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο! το 2013 καθε μερα, ελιωνα στο μονοζυγο, ειχα βγαλει καλο προσωπικο ρεκορ και η πλατη μου ειχε γινει, για τα δικα μου δεδομενα, σαν οροσειρα απο μυες. γουσταρα πολυ, μετα εμπλεξα με ενα καλο γκομενακι και σταματησα σιγα σιγα και τωρα δουλεια, σπουδες...εγινα σαπιοκοιλιας...σε λιγο θα ζηταω κι εγω συμβουλες για βραδινο σαν εναν αλλο τυπο λιγα threads πιο πανω...

αξιζει τρελα, ξεκινα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φοβερο! το 2013 καθε μερα, ελιωνα στο μονοζυγο, ειχα βγαλει καλο προσωπικο ρεκορ και η πλατη μου ειχε γινει, για τα δικα μου δεδομενα, σαν οροσειρα απο μυες. γουσταρα πολυ, μετα εμπλεξα με ενα καλο γκομενακι και σταματησα σιγα σιγα και τωρα δουλεια, σπουδες...εγινα σαπιοκοιλιας...σε λιγο θα ζηταω κι εγω συμβουλες για βραδινο σαν εναν αλλο τυπο λιγα threads πιο πανω...

 

αξιζει τρελα, ξεκινα!

Λογικά εννοείς εμένα, κοίτα εγώ είμαι και στα 43, μέχρι 1.5 χρόνο πριν είχα ακόμα πλάγιους κοιλιακούς..

 

Με 2 μήνες κοιλιακούς φαίνονται σχεδόν όλοι είναι έτσι το σώμα μου, απλά αυτή τη στιγμή δεν έχω καθόλου χρόνο γιαυτό ζήτησα συμβουλή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες και διάβασε το convict conditioning, εχει ο,τι χρειάζεσαι για να ξεκινήσεις απο αρχάριος και να καταλήξεις προχωρημένος στην καλισθενικη γυμναστικη.

 

Θα πρεπει φυσικά να συνδυαστεί με την κατάλληλη διατροφή και ξεκούραση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρες και διάβασε το convict conditioning, εχει ο,τι χρειάζεσαι για να ξεκινήσεις απο αρχάριος και να καταλήξεις προχωρημένος στην καλισθενικη γυμναστικη.

 

Θα πρεπει φυσικά να συνδυαστεί με την κατάλληλη διατροφή και ξεκούραση.

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον... Δεν χρειάζεται να γίνω πολύ προχωρημένος, τα βασικά θέλω να χτίσω και να διατηρήσω. Βέβαια αν φυλακιστώ, αλλάζει το πράμα, θα γίνω ντούκι σαν τον τύπο στο βιβλίο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε παιδιά Έλληνες είστε τι καλλισθενιξ και ιντεφιξ... καλλισθενική λέγεται η αγωγή των Σπαρτιατών που κύριο μέλημα της ειναι η εκγύμναση και σκληραγώγηση του σώματος χρησιμοποιώντας το ίδιο το σώμα και όχι εργαλεία...

Σε μια σωστή σχολή παγκρατίου θα στα μάθουν αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά ρε παιδιά Έλληνες είστε τι καλλισθενιξ και ιντεφιξ... καλλισθενική λέγεται η αγωγή των Σπαρτιατών που κύριο μέλημα της ειναι η εκγύμναση και σκληραγώγηση του σώματος χρησιμοποιώντας το ίδιο το σώμα και όχι εργαλεία...

 

Σε μια σωστή σχολή παγκρατίου θα στα μάθουν αυτά

Ο φιλος μπορει να μην μενει κοντα στο Παγκρατι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται πολύ ενδιαφέρον... Δεν χρειάζεται να γίνω πολύ προχωρημένος, τα βασικά θέλω να χτίσω και να διατηρήσω. Βέβαια αν φυλακιστώ, αλλάζει το πράμα, θα γίνω ντούκι σαν τον τύπο στο βιβλίο :-D

Δεν ειναι απλό πραμα να χτίσεις μυς. Χρειάζεται σωστή γυμναστικη, διατροφή και ξεκούραση. Για να τα πετύχεις αυτά χρειάζεσαι πειθαρχία, αυτό ειναι δικό σου θέμα, γνώση, το βιβλίο εχει πολλές πληροφορίες, και υπομονή.

 

Αν φυλακιστεις πιο πιθανό ειναι να αποκτήσεις σεξουαλικές εμπειρίες που δε θα θελες να έχεις παρά να γίνεις ντουκι. Όποτε, μακριά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...