Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για βραδινό για να χάσω κιλά άμεσα


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις κιλά με τις προϋποθέσεις που έχεις.

 

Αν δε βάλεις αεροβική άσκηση και δε προσθέσεις λαχανικά αφαιρώντας ταυτόχρονα κάθε σαβούρα ξέχασέ το.

 

Τρέχω 30-40 χιλιόμετρα τη βδομάδα και δε χάνω γιατί δε κάνω αυστηρή διατροφή,βγάλε συμπέρασμα.

Δηλαδή αν ξεσκιστεί στην αερόβια και τρώει λαχανικά, ενώ τρώει μεταμεσονύκτια, θα αδυνατίσει;

Για όνομα του Θεού, μην δίνεται συμβουλές με βάση τις προσωπικές σας επιλογές

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δηλαδή αν ξεσκιστεί στην αερόβια και τρώει λαχανικά, ενώ τρώει μεταμεσονύκτια, θα αδυνατίσει;

Για όνομα του Θεού, μην δίνεται συμβουλές με βάση τις προσωπικές σας επιλογές

Εσύ έμεινες στο βραδυνό ε;

Δεν είναι προσωπικές επιλογές είναι κανόνες διατροφής γενικά αποδεκτοί.

Το θέμα έχει εξαντληθεί άπειρες φορές.

Όπως είπε φίλος προηγουμένως "με πορδές δε βάφονται αυγά"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραδέχομαι ότι οι συμβουλές μου ήταν οι χειρότερες που μπορούσα να δώσω την στιγμή που έμαθα για τις "νυχτερινές εφόδους"

Δεν μιλάμε για απλό βραδυνό, είναι Σύνδρομο νυχτερινής υπερφαγείας. Αν δεν το κόψει , ότι και να λέμε είναι περιττό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παραδέχομαι ότι οι συμβουλές μου ήταν οι χειρότερες που μπορούσα να δώσω την στιγμή που έμαθα για τις "νυχτερινές εφόδους"

Δεν μιλάμε για απλό βραδυνό, είναι Σύνδρομο νυχτερινής υπερφαγείας. Αν δεν το κόψει , ότι και να λέμε είναι περιττό

σωστο ,το θεμα ειναι πως το κοβω ; λογικα αν τρωω κατι σοβαρο θα κοπουν αυτα τα προβληματα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αυτοκινητο καθησιο συνεχεια :)

 

υψος      1,83

κιλα         105 

ηλικια     42 στα 43

 

Ο Βασικός μεταβολισμός σου κατά προσεγγιση  ειναι 2.127

 

Όποτε αφού δεν κουνιέσαι καθόλου πάει 2.127 Χ 1.2= 2.552 θερμιδες συντήρησης

 

Αν θες να χάνεις 2 κιλά το μηνά που ειναι και το πιο υγιεινό αφαίρεσε 500 θερμιδες 

Αν θες να χάνεις 3 κιλά το μηνά αφαίρεσε 750 θερμιδες 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Βασικός μεταβολισμός σου κατά προσεγγιση  ειναι 2.127

 

Όποτε αφού δεν κουνιέσαι καθόλου πάει 2.127 Χ 1.2= 2.552 θερμιδες συντήρησης

 

Αν θες να χάνεις 2 κιλά το μηνά που ειναι και το πιο υγιεινό αφαίρεσε 500 θερμιδες 

Αν θες να χάνεις 3 κιλά το μηνά αφαίρεσε 750 θερμιδες 

σε ευχαριστω!!!! ωραια πως αφαιρω δηλαδη ; Με αυτα που εγραψα παραπανω ειμαι καλα στις θερμιδες ; σκεφτομαι να παιρνω μαζι μακαρονια,κοτοπουλο και γενικως τετοια φαγητα αφου μονο αυτα τρωω, με σαλατα εχω θεμα οτι μπορω μονο στο σπιτι να φαω ησυχος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις μια ζυγαριά ακριβείας για να μετράς τις ποσότητες φαγητού και μετράς τις θερμίδες με το MyFitnessPal. Σου λέει μέσα το πρόγραμμα πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνεις για να χάσεις στο συγκεκριμένο διάστημα που θέλεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην χάσεις άμα καταγράφεις όλες τις θερμίδες και δεν ξεπερνάς το όριο της ημέρας. Υπόψιν και τα μικρά τσιμπολογήματα έχουν θερμίδες. Θα καταγράφεις τα πάντα (εκτος απο το νερό φυσικά). Θα πίνεις πολύ νερό και επίσης η γυμναστική βοηθάει για να μην έχεις πρόβλημα με περίσσιο δέρμα σε περίπτωση απώλειας αρκετών κιλών σε μικρό διάστημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίρνεις μια ζυγαριά ακριβείας για να μετράς τις ποσότητες φαγητού και μετράς τις θερμίδες με το MyFitnessPal. Σου λέει μέσα το πρόγραμμα πόσες θερμίδες πρέπει να παίρνεις για να χάσεις στο συγκεκριμένο διάστημα που θέλεις. Δεν υπάρχει περίπτωση να μην χάσεις άμα καταγράφεις όλες τις θερμίδες και δεν ξεπερνάς το όριο της ημέρας. Υπόψιν και τα μικρά τσιμπολογήματα έχουν θερμίδες. Θα καταγράφεις τα πάντα (εκτος απο το νερό φυσικά). Θα πίνεις πολύ νερό και επίσης η γυμναστική βοηθάει για να μην έχεις πρόβλημα με περίσσιο δέρμα σε περίπτωση απώλειας αρκετών κιλών σε μικρό διάστημα.

δεν εχω χρονο για γυμναστηριο φετος ουτε για 1 μετρο , αμα δεν βαριεσαι κανε μια λιστα με τροφες να ξερω τι να παιρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω χρονο για γυμναστηριο φετος ουτε για 1 μετρο , αμα δεν βαριεσαι κανε μια λιστα με τροφες να ξερω τι να παιρνω.

 

Δεν χρειάζεται γυμναστήριο. Ξεκίνα περπάτημα έξω. Περπάτα γύρω στη μια ώρα σε γρήγορο ρυθμό. Απο τις καλύτερες αερόβιες ασκήσεις.

 

Για τροφές στα είπαν και πιο πριν. Ενδεικτικά φρούτα, λαχανικά, βρώμη, γιαούρτι, τόνος, αυγά κτλ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω χρονο για γυμναστηριο φετος ουτε για 1 μετρο , αμα δεν βαριεσαι κανε μια λιστα με τροφες να ξερω τι να παιρνω.

 

Είναι ανάλογα τι σου αρέσει !

 

πρωτεΐνη μπορείς να παίρνεις από:

 

Στήθος Κοτόπουλο  

Ασπράδια 

Μοσχάρι φιλέτο άπαχο

Σολομός

Κπλ

 

Υδατάνθρακα:

 

Γλυκοπατάτα

Κάστανο Ρύζι 

Μακαρόνια Ολικής αλέσεως

φάκες 

κπλ

 

Λιπαρά: 

Ελαιόλαδο

Φιστίκια

Καρύδια

Αμύγδαλα

κπλ

 

Τώρα όσο άφορα την κατανομή των θρεπτικών συστατικών εγώ θα σου πρότεινα να στοχεύεις ανα μέρα 

 

 

206 Γραμμάρια πρωτεΐνης= 826 Θερμίδες

 

82 Γραμμάρια Λιπαρών= 738 Θερμίδες 

 

120 Γραμμάρια υδατάνθρακα = 480 θερμιδες 

 

 

Άμα τρως τα παραπάνω θα παίρνεις 2044 θερμιδες την ήμερα δηλαδή θα είσαι υποθερμικά 500 θερμιδες κάτω =( 2 κιλά κάτω το μηνά)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ανάλογα τι σου αρέσει !

 

πρωτεΐνη μπορείς να παίρνεις από:

 

Στήθος Κοτόπουλο

Ασπράδια

Μοσχάρι φιλέτο άπαχο

Σολομός

Κπλ

 

Υδατάνθρακα:

 

Γλυκοπατάτα

Κάστανο Ρύζι

Μακαρόνια Ολικής αλέσεως

φάκες

κπλ

 

Λιπαρά:

Ελαιόλαδο

Φιστίκια

Καρύδια

Αμύγδαλα

κπλ

 

Τώρα όσο άφορα την κατανομή των θρεπτικών συστατικών εγώ θα σου πρότεινα να στοχεύεις ανα μέρα

 

 

206 Γραμμάρια πρωτεΐνης= 826 Θερμίδες

 

82 Γραμμάρια Λιπαρών= 738 Θερμίδες

 

120 Γραμμάρια υδατάνθρακα = 480 θερμιδες

 

 

Άμα τρως τα παραπάνω θα παίρνεις 2044 θερμιδες την ήμερα δηλαδή θα είσαι υποθερμικά 500 θερμιδες κάτω =( 2 κιλά κάτω το μηνά)

 

Συνδυασμό δηλαδή, για πρωινό όμως και βράδυ τι θα τρώω; Αντε μεσημέρι ρύζι με κοτόπουλο ή ψάρι.

Τώρα που κάνω αυτή την απλή διατροφή κατά τις 11 κοντεύω να πέσω κάτω από την πείνα αυτό παρατήρησα, είναι λογικό;

Δεν χρειάζεται γυμναστήριο. Ξεκίνα περπάτημα έξω. Περπάτα γύρω στη μια ώρα σε γρήγορο ρυθμό. Απο τις καλύτερες αερόβιες ασκήσεις.

 

Για τροφές στα είπαν και πιο πριν. Ενδεικτικά φρούτα, λαχανικά, βρώμη, γιαούρτι, τόνος, αυγά κτλ

Το πρόβλημα είναι όπως καταλαβαίνεις ότι πρέπει να τρώω μέχρι να συνηθίσω κάτι δυνατό να με κρατάει εκεί κολλάω.

Μου δημιουργεί πρόβλημα στη δουλειά νιώθω κούραση από την αφαγια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδυασμό δηλαδή, για πρωινό όμως και βράδυ τι θα τρώω; Αντε μεσημέρι ρύζι με κοτόπουλο ή ψάρι.

Τώρα που κάνω αυτή την απλή διατροφή κατά τις 11 κοντεύω να πέσω κάτω από την πείνα αυτό παρατήρησα, είναι λογικό;

 

Το πρόβλημα είναι όπως καταλαβαίνεις ότι πρέπει να τρώω μέχρι να συνηθίσω κάτι δυνατό να με κρατάει εκεί κολλάω.

Μου δημιουργεί πρόβλημα στη δουλειά νιώθω κούραση από την αφαγια.

 

Πχ

 

Πρωί:   ασπράδια αυγών , γάλα χαμηλών λιπαρών με βρωμη κουάκερ

Δεκατιανό: Γλυκοπατάτα και φιστίκια 

Μεσημεριανό:  Κοτόπουλο ρύζι

Απογευματινό: Σολομο η μοσχαράκι φιλέτο με μακαρόνια 

Βραδινό: Κοτόπουλο με βραστή πατάτα

 

Προσπάθησε Τον υδατάνθρακα τον περισσότερο να τον παίρνεις στο πρωινό δεκατιανό μεσημεριανό στα άλλα γεύματα να έχεις υδατάνθρακα αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες  

 

Εννοείτε ότι θα πεινάς αλλά πχ αν τρως τις 9 και κάθεσαι μεχρι τις 3 θα νιώθεις περισσότερο την πείνα

 Με αυτά που έγραψες πριν εννοείτε ότι πεινάς γιατί δεν τρως ότι χρειάζεται και όσο χρειάζεται 

Και πριν Πας στην δουλειά σου να τρως το πρωινό σου να παίρνεις ενέργεια! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πχ

 

Πρωί: ασπράδια αυγών , γάλα χαμηλών λιπαρών με βρωμη κουάκερ

Δεκατιανό: Γλυκοπατάτα και φιστίκια

Μεσημεριανό: Κοτόπουλο ρύζι

Απογευματινό: Σολομο η μοσχαράκι φιλέτο με μακαρόνια

Βραδινό: Κοτόπουλο με βραστή πατάτα

 

Προσπάθησε Τον υδατάνθρακα τον περισσότερο να τον παίρνεις στο πρωινό δεκατιανό μεσημεριανό στα άλλα γεύματα να έχεις υδατάνθρακα αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες

 

Εννοείτε ότι θα πεινάς αλλά πχ αν τρως τις 9 και κάθεσαι μεχρι τις 3 θα νιώθεις περισσότερο την πείνα

Με αυτά που έγραψες πριν εννοείτε ότι πεινάς γιατί δεν τρως ότι χρειάζεται και όσο χρειάζεται

Και πριν Πας στην δουλειά σου να τρως το πρωινό σου να παίρνεις ενέργεια!

Δηλαδή βράζω αυγα και τρώω μόνο το άσπρο;

Γάλα δεν μπορώ καθόλου έχω θέμα με την τουαλέτα και θα τρεχω μπροστά στους πελάτες. Η γλυκοπατάτα τι είναι; φιστίκια 50γραμμαρια; αν φάω αυτά για ένα μήνα χάνω δύο κιλά Δηλαδή; πόντοι θα χαθούν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή βράζω αυγα και τρώω μόνο το άσπρο;

Γάλα δεν μπορώ καθόλου έχω θέμα με την τουαλέτα και θα τρεχω μπροστά στους πελάτες. Η γλυκοπατάτα τι είναι; φιστίκια 50γραμμαρια; αν φάω αυτά για ένα μήνα χάνω δύο κιλά Δηλαδή; πόντοι θα χαθούν;

Δεν θέλω να σου φανώ αγενής αλλά 

Googlare Και λίγο να βρεις το κάθε φαγητό τι περιεχέι δεν ειναι δύσκολο υπάρχουν πολλά sites με τέτοιο περιεχόμενο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλω να σου φανώ αγενής αλλά

Googlare Και λίγο να βρεις το κάθε φαγητό τι περιεχέι δεν ειναι δύσκολο υπάρχουν πολλά sites με τέτοιο περιεχόμενο

Ναι Οκ έχεις δίκιο αδερφέ μου σε ευχαριστώ για όλα. Άρχισα να πεινάω... Το παλεύω όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...