Προς το περιεχόμενο

Apple, Facebook, Google, Twitter και Microsoft στρέφονται δικαστικά εναντίον του κλεισίματος των αμερικανικών συνόρων


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπράβο στον Τράμπ.. και δεν μιλάω ειρωνικά.

 

ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ: Η ΜΟΝΗ ΛΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΟΤΗΤΑ

γελανε και τα κεραμιδια

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Μπράβο στον Τράμπ.. και δεν μιλάω ειρωνικά.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι οντως έχει γίνει τέτοιο μπλόκ στο Αμέρικα.

 

Αυτό που όφειλαν να κάνουν οι χώρες που είναι όντως ΕΘΝΗ το κάνει αυτός για μια χώρα που είναι ψευδο-ΕΘΝΟΣ..

 

Οχύρωση απέναντι στην εισβολή. Γιατί όσο και να σας έχουν πιπιλίσει τα παπαγαλάκια των ΜΜΕ το μυαλό, με την προπαγάνδα τους, πρόκειται για άριστα σχεδιασμένη εισβολή. 

Το βασικότερο ανθρώπινο δικαίωμα είναι το ΔΙΚΟ μου και μετά των άλλων.

 

Πρώτα εγώ, η οικογένεια μου, το έθνος μου που κτίστηκε με αίμα και ιδρώτα των προγόνων μου, για να μπορώ να ζω και να αναπνέω, και να απολαμβάνω ότι καλό έχει κληρονομηθεί. Σε αυτή την εποχή, πολλά απο τα  κληρονομηθέντα αγαθά έχουν κλαπεί μέσα απο το γνωστό τραπεζο-οικονομικό κόλπο, αλλά δεν παύουν να υπάρχουν κάποια.

 

Εν τέλει για την εισβολή/ πληθυσμιακή αλλοίωση σε παγκόσμιο επίπεδο, οι αποδείξεις υπάρχουν, όπως υπάρχουν και τα τεκμήρια τα ιστορικά, τα ηθικά και κοινωνιολογικά που να δικαιολογούν αυτό που λέω.

Όποιος θέλει βρίσκει ή συζητάει χωρίς παρορμητισμούς, μόνο με τη λογική και τη γνώση. Χωρίς γνώση, δεν έχω δικαίωμα να έχω γνώμη. Καλύτερα σιωπή και αφουγκρασμός.

 

ΥΣ.. Μην σχολιάσει κανένας φασίστας της ταμπέλας με απάντηση που θα μου αποδίδει ταμπέλα, γιατί δεν θα απαντήσω.  Θα απαντήσω μόνο σε τεκμηριωμένα επιχειρήματα απο ενήλικους συζητητές.

 

 

"...πρόκειται για άριστα σχεδιασμένη εισβολή..."

Από ποιον;

"...Το βασικότερο ανθρώπινο δικαίωμα είναι το ΔΙΚΟ μου και μετά των άλλων...."

Βλέπω έχεις συνεργατική φιλοσοφία. Αυτό είναι ο ορισμός του νόμου της ζούγκλας κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το να μη θες αλλοδαπούς στη χώρα σου δε σημαίνει ούτε ότι είσαι αντιδημοκράτης, ούτε ότι είσαι αντισημίτης, ρατσιστής, οπαδός της άριας θεωρίας αλλά κάποιος που απλά προσπαθεί να διασώσει το πολιτισμό του και τα ήθη και έθιμά του από τον αφανισμό. Με το να φέρνεις καραβιές ανθρώπων διαφορετικών δογμάτων και κοσμοαντιλήψεων ουσιαστικά τα υποσκάπτεις. Αν δε μπορείς να το δεις αυτό, δεν μπορώ να σε βοηθήσω περαιτέρω.

 

Δεν ξέρω πως να το πώ πιο απλα...Δεν μιλάμε για αλλοδαπούς που έρχονται στην Ελλάδα διακοπές. Μιλάμε γι πρόσφυγες που θέλουν απλά να γλιτώσουν την ζωή τους. Και μάλιστα θέλουν να την γλιτώσουν από όπλα που εμείς οι ''ευρωπαίοι'' του προμηθεύσαμε...Αν εσύ μπορείς να κλείνεις την πόρτα σε αυτούς τους ανθρώπους για να μην αλλοιωθούν τα έθιμα και τα ήθη μας, εγώ δεν μπορώ ούτε και θέλω. 

 

ΥΓ. Για τα παραπάνω φιλολογικά του από που προέρχεται η λέξη φασισμός, ναζισμός κτλ δεν συζητάω καν. Πλέον όλοι γνωρίζουμε με την πάροδο του χρόνου οτι αναφέρονται σε έναν ρατσιστή και μισάνθρωπο. Προφανώς και όταν αποκαλώ κάποιον ναζιστη δεν πιστεύω οτι μάχεται για την αρεία γερμανική φυλή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα είναι εκτός θέματος οι γενοκτονίες και οι πόλεμοι που γίνονται και προκαλούν τη μετανάστευση, είναι περιττό να το συζητήσουμε περαιτέρω. Απλά θέλουμε και την πίτα ολόκληρη και το σκύλο χορτάτο.

Και επειδή λέμε για υποκρισίες κτλ, σκατά στους Ταλιμπάν που δε θα σεβαστούν ανθρώπινα δικαιώματα όπως ανεξιθρησκία, σκατά και στον Τραμπ και το συνάφι που κάνουν παρεμφερείς ενέργειες. Δύο όψεις του ίδιου νομίσματος είναι

Είσαι εκτός θέματος διότι εδώ μιλάμε για κάτι συγκεκριμένο: Ότι συγκεκριμένες ισλαμικές χώρες που δεν σέβονται κανένα ανθρώπινο δικαίωμα αλλόθρησκων και αλλοδαπών εντός των συνόρων τους δεν έχουν κανένα δικαίωμα να διαμαρτύρονται για άδικη μεταχείριση στο εξωτερικό. Ας μάθουν να σέβονται για να τους σεβαστούν, αυτό λέω, είπα κάπου ότι είναι οι Αμερικάνοι τίποτε άγιοι;

Επίσης, τι σχέση έχει ο πόλεμος στην Συρία με το γεγονός ότι στο Πακιστάν και την Σαουδική Αραβία δεν σέβονται κανέναν εκτός από τους εαυτούς τους, μου λες; Εννοείται ότι οι πρόσφυγες πρέπει να λαμβάνουν ανθρωπιστική βοήθεια, εγώ για τους υπόλοιπους μιλάω όπως τους Πακιστανούς που δεν έχουν κανένα πόλεμο. Όταν φτιάξουν στις χώρες τους χριστιανικούς ναούς τότε να έχουν τα μούτρα να ζητούν πράγματα.

Αλληλεγγύη στους πρόσφυγες-θύματα πολέμου, απέλαση κλωτσηδόν στους παράνομους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε αυτό προτείνει. Με φασίστες, ναζιστές, εθνικιστές, ακροδεξιούς και τα λοιπά κατακάθια δεν υπάρχει διάλογος. Μόνο απομώνοση. Αυτό έλειπε να δίνουμε λόγο σε άτομα που αν ήταν στο χέρι τους θα μας τον είχαν απαγορέυσει.

 

Ωπα ΡΕ ! Προς στιγμη νομιζα πως μιλαγα με Φασισταρα μεγαλου βεληνεκους ! Δε βλεπω διαφορα μεταξυ του λόγου τους και του δικου σου ! (καλα,η αληθεια ειναι πως εσυ αριστευεις στις διδαχές του Φασισμου σε ολες του τις εκφάνσεις!) :-)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φτιάξουν στις χώρες τους χριστιανικούς ναούς τότε να έχουν τα μούτρα να ζητούν πράγματα.

 

Εντάξει δεν υπάρχει καμία σωτηρία...Μνημόνιο μέχρι να σβήσει ο Ζίνου το ολόγραμμα του σύμπαντος που κατοικούμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωπα ΡΕ ! Προς στιγμη νομιζα πως μιλαγα με Φασισταρα μεγαλου βεληνεκους ! Δε βλεπω διαφορα μεταξυ του λόγου τους και του δικου σου ! (καλα,η αληθεια ειναι πως εσυ αριστευεις στις διδαχές του Φασισμου σε ολες του τις εκφάνσεις!) :-)

Μερικοί δε καταλαβαίνουν ακόμα, πως λέγοντας πχ κάποιον φασίστα για τις ιδέες του, μπαίνουν αυτόματα στην ίδια θέση με αυτόν. Αλλά απότι κατάλαβα, είναι μόδα, όπως παλιά αυτούς με διαφορετικές ιδέες του λέγαν κομούνια και αριστερούς, έτσι σήμερα τους λένε φασίστες και εθνικιστές.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοί δε καταλαβαίνουν ακόμα, πως λέγοντας πχ κάποιον φασίστα για τις ιδέες του, μπαίνουν αυτόματα στην ίδια θέση με αυτόν. Αλλά απότι κατάλαβα, είναι μόδα, όπως παλιά αυτούς με διαφορετικές ιδέες του λέγαν κομούνια και αριστερούς, έτσι σήμερα τους λένε φασίστες και αριστερούς.

 Συμφωνώ σε ότι λες ,ορισμένοι μάλιστα -και με βάση το παράδειγμα του συγκεκριμένου φίλου biozweistein22- εκτοξεύουν το φασιστομετρο (αν υπήρχε) σε δυσθεώρητα ύψη με τις φασιστικές κορώνες τους που θυμίζουν Νεοναζί first class και θα ζήλευαν έως και τα SS του ακατονόμαστου....Φαίνεται πως οι διάφορες θεωρίες που έχουν διαβάσει (σαν άλλοι Καρανικες κι αυτοί...) γυροφέρνουν στο μυαλό τους -εάν διαθέτουν βέβαια- σαν ένα Δερβίση που περιστρέφεται μέσα στη μαστούρα του...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας κακοπροαίρετος θα σου πει πως δεν ψήφισαν ακριβώς οι περισσότεροι υπέρ αυτής της πολιτικής. Εννοώ αν το δούμε καθαρά αριθμητικά. Άσχετα που το σύστημα τους εκεί αποδείχτηκε προβληματικό.

 

Προβληματικό επειδή βγήκε ο Trumpf ενώ θα λέγαμε οτι λειτούργησε as intended αν έβγαινε η Χίλαρυ ας πούμε. Ξέρεις για ποιό λόγο λειτουργεί το Electoral College έτσι όπως λειτούργησε ή μπά; 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστότατος.

 

Επίσης τέτοιες ενέργειες δημιουργούν μίσος πχ φανταστείτε να έκανε το ίδιο και για την Ελλάδα να βλέπαμε τι θα γινόταν εδώ.  

 

H Ελλάδα δεν έχει καμια σχέση με τις χώρες που μπάναρε ο Trump. Kαι δεν θα έχει ακόμη κ σε ίδιες συνθήκες διαβίωσης να φτάσει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δηλαδή αν γίνει καμιά τρομοκρατική ενέργεια στις ΗΠΑ,θα φταίει ο Τραμπ και το μίσος που δημιούργησε.

 

Την δικαιολογία την έχουν έτοιμη από τώρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τύπος μιλάει για ΠΛΥΘΗΣΜΙΑΚΗ ΑΛΛΟΙΩΣΗ !!! Προφανώς και θα τον πούμε ΝΕΟΝΑΖΙ και ΦΑΣΙΣΤΑ !!! 

 

 

...μήπως έχεις μπερδέψει την ΠΛΥΘΗΣΜΙΑΚΗ ΑΛΛΟΙΩΣΗ με τις λεξεις ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ η την ΕΘΝΟΚΑΘΑΡΣΗ ? Κι ας ξεκινησουμε απο τα βασικα: Πόσο χρονών είσαι ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον Τράμπ.. και δεν μιλάω ειρωνικά.

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι οντως έχει γίνει τέτοιο μπλόκ στο Αμέρικα.

 

Αυτό που όφειλαν να κάνουν οι χώρες που είναι όντως ΕΘΝΗ το κάνει αυτός για μια χώρα που είναι ψευδο-ΕΘΝΟΣ..

 

"Έθνος/ψευδο-έθνος".. δεν έχεις ιδέα για την έννοια αυτών των λέξεων και είναι ξεκάθαρο απο το πόσο αυθαίρετα τις χρησιμοποιείς.

 

Το βασικότερο ανθρώπινο δικαίωμα είναι το ΔΙΚΟ μου και μετά των άλλων.

 

Οι άνθρωποι έχουν ίσα δικαιώματα. Τα δικαιώματα δεν δουλεύουν με σειρά προτεραιότητας ποτέ και πουθενά.

Δεν έχεις διαβάσει ούτε την παγκόσμια διακήρυξη των ανθρώπινων δικαιωμάτων, ούτε και το Ελληνικό Σύνταγμα. 

 

Πρώτα εγώ, η οικογένεια μου, το έθνος μου που κτίστηκε με αίμα και ιδρώτα των προγόνων μου, για να μπορώ να ζω και να αναπνέω, και να απολαμβάνω ότι καλό έχει κληρονομηθεί. Σε αυτή την εποχή, πολλά απο τα  κληρονομηθέντα αγαθά έχουν κλαπεί μέσα απο το γνωστό τραπεζο-οικονομικό κόλπο, αλλά δεν παύουν να υπάρχουν κάποια. 

 

Εν τέλει για την εισβολή/ πληθυσμιακή αλλοίωση σε παγκόσμιο επίπεδο, οι αποδείξεις υπάρχουν, όπως υπάρχουν και τα τεκμήρια τα ιστορικά, τα ηθικά και κοινωνιολογικά που να δικαιολογούν αυτό που λέω.

 

Δεν έχει κλαπεί τίποτα. Επειδή αναφέρεις την κοινωνιολογία στα μουλωχτά (μήπως και πείσεις καμιά κατακαημένη που δεν ξέρει τι της γίνεται), ο πολιτισμός δεν είναι αξία που καπηλεύεται. Ο πολιτισμός επηρεάζεται και εξελίσσεται ανάλογα με τους παράγοντες(πολιτικο/οικονομικούς/αξιακούς) της γεωγραφικής τοποθεσίας, και της χρονικής εποχής, στην οποία ζει ο κάθε λαός. Πάντα έτσι ήταν και πάντα έτσι θα είναι. Μετεξεταστέος και εδώ.

 

Χωρίς γνώση, δεν έχω δικαίωμα να έχω γνώμη. Καλύτερα σιωπή και αφουγκρασμός.

 

Ακριβώς. Άντε αφουγκράσου λοιπόν και όταν μάθεις τι σημαίνει να είσαι ενημερωμένος και συνειδητός πολίτης οποιουδήποτε έθνους έλα πες μας τότε τις βλακείες σου.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δηλαδή αν γίνει καμιά τρομοκρατική ενέργεια στις ΗΠΑ,θα φταίει ο Τραμπ και το μίσος που δημιούργησε.

 

Την δικαιολογία την έχουν έτοιμη από τώρα.

Ετσι ακριβως. 

 

Καταραμενε Τραμπ εσυ θα φταις αμα βαλουν βομβα οι Τζιχαντιστες (απελευθερωτες των Ισλαμικων δικαιωματων κατα της κακιας δυσης αλλα υπερ παραμονης) στην NY και σκοτωθει ο θειος, του 3ου ξαδερφου του μπατζανακη μου, απο την Αστόρια που θα εχει παει να αγορασει πασχαλινά αυγα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΥΓ. Για τα παραπάνω φιλολογικά του από που προέρχεται η λέξη φασισμός, ναζισμός κτλ δεν συζητάω καν. Πλέον όλοι γνωρίζουμε με την πάροδο του χρόνου οτι αναφέρονται σε έναν ρατσιστή και μισάνθρωπο. Προφανώς και όταν αποκαλώ κάποιον ναζιστη δεν πιστεύω οτι μάχεται για την αρεία γερμανική φυλή...

 

Άρα έχεις πρόβλημα λόγου γραπτού κ μάλλον προφορικού σε ότι αφορά λεξιλογιο. Γιατί όταν χρησιμοποιείς λάθος λέξεις για άλλο νόημα αυτό σημαίνει. Επειδή το κάνουν "ολοι" όπως λες δε σημαίνει ότι είναι και σωστό. Τι πάει να πει φιλολογικά και κουραφέξαλα, όταν ξέρω να λύσω μια 2βάθμια εξίσωση είμαι μαθηματικός; Να χρησιμοποιείτε σωστές λέξεις με τις σωστές έννοιες αν θέλετε να σας παίρνουν στα σοβαρά. Πες πως αύριο γίνεται μόδα να λέμε τον εξαεριστήρα τον απορροφητήρα, πάει να πει ότι είναι σωστό; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...