Προς το περιεχόμενο

Ορθογραφικο λαθος σε λογ/μο νερού


Vakeros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους,

 

Αν σε έναν λογ/μο νερού το όνομα του παραλήπτη έχει γραφτεί λάθος (π.χ. από Τράκας που είναι το κανονικό, ο λογ/μος γράφει Τράκης) τι συνέπειες υπάρχουν αν αυτός ο λογ/μος μείνει απλήρωτος?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, δε μπορείς να επιβιβαστείς στο αεροπλάνο με το λογαριασμό.

χαχαχαχαχα

Οι ίδιες που θα ήταν αν δεν υπήρχε το λάθος

Δεν παίζει ρόλο δλδ που το ατομο αυτό ειναι ανύπαρκτο? (και κυριολεκτικά γιατί έχει πεθάνει εδώ και 10 χρόνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ειναι ορθογραφικό λάθος; ανύπαρκτο πρόσωπο; ή πέθανε ο προηγούμενος στο όνομα του οποίου είναι ο λογαριασμός και εσύ ψαχνεσε να μη πληρώσεις;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ειναι ορθογραφικό λάθος; ανύπαρκτο πρόσωπο; ή πέθανε ο προηγούμενος στο όνομα του οποίου είναι ο λογαριασμός και εσύ ψαχνεσε να μη πληρώσεις;

είναι και ορθογραφικό λάθος και πεθανε προ 10ετίας ο προηγουμενος ιδιοκτητης του οποίου ειναι ο λογ/μος. Εξυπακούεται πως ψάχνομαι να μην πληρώσω γιατί ειναι κανα 2 χιλιάρικα. Επίσης ο μακαρίτης το αφησε κληρονομιά και ειναι καμια 10αρια κληρονόμοι μέσα. Μπορεί να λέω και λίγους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση του νερού έγινε από τον μακαρίτη ή από εσάς και ακόμα έρχονται λογαριασμοί γιατί κανένας δεν ενημέρωσε την ευδαπ να αλλάξει το όνομα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η χρήση του νερού έγινε από τον μακαρίτη ή από εσάς και ακόμα έρχονται λογαριασμοί γιατί κανένας δεν ενημέρωσε την ευδαπ να αλλάξει το όνομα;

ειχε σπάσει μια βρυση και δεν την ειχε παρει κανεις χαμπάρι, γιατί το νερό πηγαινε κατευθειαν στην αποχετευση... δεν εδινε καποιο σημάδι υγρασίας, πλυμμήρας κτλ. Αυτό έγινε πριν 2-3 χρονια, δεν ζουσε δλδ ο δικαιουχος του λογ/μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λογαριασμός δεν έχει μόνο όνομα. Συνδέεται και με άλλα στοιχεία με το φυσικό πρόσωπο. Αν τα υπόλοιπα είναι σωστά...

τα υπόλοιπα είναι ολόσωστα... κατάλαβα, τον πίνουμε δλδ...  :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφόσον δεν έχετε κάνει αποποίηση κληρονομιάς, κάθε χρέος του μακαρίτη περνά στους κληρονόμους.

 

Σου απάντησε νομίζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου απάντησε νομίζω

ω ναι... ψάχνω τώρα για παρόμοιες περιπτώσεις στον συνήγορο του πολίτη και κάτι έχω βρει αναφορικά με την μη εγκαιρη προειδοποιηση για υπερβολική κατανάλωση από την πλευρά της ΕΥΔΑΠ... και εκει όμως κάνουν μερική παραγραφή του ποσού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...