Προς το περιεχόμενο

Η Disney Studios και το YouTube διακόπτουν συνεργασίες με τον PewDiePie εξαιτίας αντισημιτικών αστείων


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα μαζέψω αποσπάσματα από το south park μπορώ να κάνω ένα βίντεο δέκα φορές ποιο σιχαμένο από τους ίδιους τους λόγους του Χίτλερ. Κάτι μας είπε και η WSJ, Click-bate που πήρε πολύ μεγάλη διάσταση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντι το ενα, αντι το αλλο, με διάφορα προσχήματα επιβάλουν περιορισμούς στην ελευθερια του λόγου, ενος απο τα βασικα ανθρώπινα δικαιώματα και ο pewpew ειναι απλα το παραδειγμα προς συμμόρφωση για ολους τους άλλους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή πολύ απλά ήθελε να σπάσει το συμβόλαιο του με την Disney χωρίς να χάσει λεφτά.

Σοβαρά πιστεύεις ότι η Disney, μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες παγκοσμίως, θα σπάσει συμβόλαιο για τέτοιο λόγο και θα χάσει σοβαρά λεφτά με υπαιτιότητα του τυπάκου;

tumblr_mdb5ez5Z7Y1r4gei2o1_400.gif

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά οι SJW δεν θέλουν και πολύ για να πλαντάξουν. Αρκεί να τους κοιτάξεις λίγο επίμονα. Τόσο θέλει και η σάτιρα να χαρακτηριστεί ρητορική μίσους. Γενικά για να είσαι καλυμένος και πολιτικά ορθός, πρέπει το show σου να είναι η Πέπα το γουρουνάκι.

 

Και BTW  όταν απεικόνισε τον Χριστό δεν άνοιξε ρουθούνι? Περίεργο ?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γρήγορα στο safe space σου γιατί αυτά τα επικίνδυνα αστεία οδηγούν σε PTSD....

 

Δεν μου χρειάζεται κανένα "safe space" φίλε μου ούτε παθαίνω PTSD από τις αμέτρητες μαλακίες που ανεβαίνουν στο νετ.

Ο καθένας μπορεί να πιστεύει και να λέει ό,τι θέλει.

 

Εγώ απλώς είμαι κατά της ταμπέλας και του τσουβαλιάσματος είτε γίνεται για σοβαρούς, είτε για αστείους λόγους.

 

Τώρα όσο αναφορά το "ηλίθιος", πήγαινε περισσότερο στο ότι νόμιζε ότι οι δυο τύποι δεν θα το έκαναν τελικά ή ότι δεν θα είχε καμία επίπτωση στο channel του.

Με κατάληξη να χάσει συμβόλαιο με Disney και Youtube.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρά πιστεύεις ότι η Disney, μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες παγκοσμίως, θα σπάσει συμβόλαιο για τέτοιο λόγο και θα χάσει σοβαρά λεφτά με υπαιτιότητα του τυπάκου;

tumblr_mdb5ez5Z7Y1r4gei2o1_400.gif

Τα λεφτά που έχασε είναι λιγότερα από το κακό PR που θα αποκτούσε αν δεν έκανε τίποτα.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

How to break your contract without a termination compensation. Disney got played by pewdiepie.

 

Σίγουρα αυτό έγινε. Από δω και μπρος θα γίνει textbook. Όποιος θέλει να σπάσει συμβόλαιο με Disney, απλώς ας ανεβάσει ένα αστείο με Εβραίους στο Tube... sure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...