Προς το περιεχόμενο

Το YouTube εγκαταλείπει τις διαφημίσεις των 30 δευτερολέπτων του χρόνου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν.

Για κινητό ogyoutube η υπάρχει έτοιμο YouTube apk με ενσωματωμένο adblock

Για υπολογιστή YouTube adblock ublock origin adblock plus

Για τηλεόραση αλλαγή καναλιού και αν έχουν όλα διαφημίσεις την κλείνετε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

για τηλεόραση Router με adblock

Εννοείς για YouTube σε smart tv έτσι? Περιμένω ένα mI router 3 της xiaomi λογικά θα γίνεται να μπει AD Block να μην έχω ούτε στην smart tv διαφημίσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλο το adblock, και σπαστικες οι διαφημησεις, αλλα καλο θα ειναι να βαζουμε και whitelist καποιες σελιδες-καναλια που δεν κανουν abuse στις διαφημίσεις, (ειχα δει μεγαλο youtuber με 50.000 subs να βαζει ad καθε 2 λεπτα σε 20λεπτο βιντεο..)

ειναι τραγικο να εχω 22.000 προβολες και μονο οι 490 να εχουν παιξει καποια διαφήμιση  εχω βγαλει 50 λεπτα οταν θα μπορουσα να εχω βγαλει πολλα παραπανω και να ειχα μεγαλύτερο κίνητρο εγω και οποιοσδήποτε αλλος. αλλιως φενονται τα 50 λεπτα μεσα σε εναν χρονο και αλλιως τα 10 ευρω

τι σας φτεει το insomnia, γιατι μην μου πειτε οτι ολοι εχετε whitelist το insomnia.. εγω πριν δυο χρονια μου εκοψε και ειπα, ε, το site αυτο χρειαζεται τις διαφημίσεις, και καμια φορα εαν δω κατι ενδιαφερον παταω κιολας (εκτός απο εκινη την φορα που μου εβγαζε για gay κρουαζιερες)

ηθελα να το πω καπου, επισης οι διαφημίσεις αυτες δεν θα επρεπε να υπήρχαν καν

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στης αρχές που έβλεπα καθημερινά YouTube με είχε πεθάνει στην διαφήμιση.

πραγματικά πολύ σπάσιμο νευρικής κρίσης

σταμάτησα να βλέπω για δύο εβδομάδες και ξανά μπήκα τυχαία να δω διάφορα βίντεο ευτυχώς μέχρι στιγμής δεν είδα κάποια διαφήμιση.

τόσο σκιπ που πάτησα στην αρχή δεν έχω πατήσει πουθενά αλλού .

ειλικρινά αν ξανά βγάλουν διαφήμιση την μια πίσω από την άλλη δεν πρόκειται να ξανά δω .

δεν υπάρχει ποιο σπαστικό πράγμα από τη διαφήμιση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα να θέλουν να βγάλουν λεφτά οι άχρηστοι? Τσάμπα τα πάντα όλα. Όπως κάνουμε και εμείς στα μαγαζιά μας δωρεάν τα πάντα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα να θέλουν να βγάλουν λεφτά οι άχρηστοι? Τσάμπα τα πάντα όλα. Όπως κάνουμε και εμείς στα μαγαζιά μας δωρεάν τα πάντα.

Φαντασου να περπατας σε εναν πεζοδρομο και σε ΚΑΘΕ μαγαζι να σταματας υποχρεωτικα και να ΠΡΕΠΕΙ να ακους τον καθενα να πλασαρει την πραματεια του για 5 η 30 δευτερολεπτα.Αν θελουν να βγαλουν λεφτα ας βαλουν μια μικρη συνδρομη.Τεραστιο ποσοστο θα το πληρωσει.Αλλα για να μην το κανουν βγαζουν πολυ περισσοτερα εστω απο αυτους τους λιγους(σε ποσοστο,γιατι σε νουμερο ειναι εκατομμυρια) που βλεπουν τις διαφημισεις τους.Ετσι ολοι ειναι χαρουμενοι,και εμεις βλεπουμε τα βιντεο μας χωρις πρηξιμο και το youtube βγαζει λεφτα και οι youtubers  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που δεν καταλαβαινουν οι περισσοτεροι ειναι οτι οι διαφημισεις στο yt δινουν λεφτα σε αυτους που σας παρεχουν την δυνατοτητα να βλεπετε βιντεο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όλες οι υπηρεσίες που είναι δωρεάν σίγουρα θα έχουν μια μορφή διαφημίσεων για να συντηρούν το περιεχόμενο που έχουν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως όλες οι υπηρεσίες που είναι δωρεάν σίγουρα θα έχουν μια μορφή διαφημίσεων για να συντηρούν το περιεχόμενο που έχουν...

Όχι είναι υποχρεωμένοι να μην σπαταλάνε τον πολίτιμο χρόνο μας (6 δευτερόλεπτα) με ανόητες διαφημίσεις που δεν μας απασχολούν. Να το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους. Τα κλεφτρόνια οι καπιτάλες. Ακούς εκεί... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα να θέλουν να βγάλουν λεφτά οι άχρηστοι? Τσάμπα τα πάντα όλα. Όπως κάνουμε και εμείς στα μαγαζιά μας δωρεάν τα πάντα.

 

απο καποια site-καναλια γινεται abuse, εμενα πιο πολυ μου την σπαει οταν εκει που βλεπω ενα βιντεο μου το διακοπτει για να μου δηξει μια διαφημηση παρα το 30sec unskippable στην αρχη.

ειναι το οτι δεν το περιμενεις, ειναι το οτι στο κοβει σε ακυρο σημειο, δεν ειναι οπως στην tv που τα κανουν timing και ξερεις στο περιπου ποτε θα παιξει..

 

 

Φαντασου να περπατας σε εναν πεζοδρομο και σε ΚΑΘΕ μαγαζι να σταματας υποχρεωτικα και να ΠΡΕΠΕΙ να ακους τον καθενα να πλασαρει την πραματεια του για 5 η 30 δευτερολεπτα.Αν θελουν να βγαλουν λεφτα ας βαλουν μια μικρη συνδρομη.

youtube red

κανει αυτο ακριβως που λες. +περισσοτερο περιεχομενο που ειναι διαθεσημο μονο εαν εχεις συνδρομη, (ενα που ειδα που αξιζε ηταν του vsause)  εξαρτατε βεβαια απο το ποσο μικρη συνδρομη σκεφτεσε

Επεξ/σία από hackerW32
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτός ότι γεμίσαμε YouTubers εδώ μέσα (λολ) δεν γνωρίζετε καν πως πληρώνεστε. Δεν παίρνετε cent άμα κάποιος κάνει skip την adv. So pointless anyway.

 

Επίσης το θέμα δεν είναι τόσο η ίδια η adv αλλά το tracking που γίνεται στο background. So no thank you.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...