Προς το περιεχόμενο

Ρομπότ της Boston Dynamics συνδυάζει την κίνηση σε τροχούς με το περπάτημα τετράποδου


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το μονο που του μενει στο τελος ειναι που θα μπουν τα Minigun, γιατι αν νομιζει καποιος οτι το προοριζουν για καλο σκοπο γελαει το συμπαν. Μπορει ομως ο κακος σκοπος να γυρισει τουμπαλιν αν καθαριζει μερικους της isis κλπ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αυτο τσουλαει δε περπαταει πφφφφφφ

Καλα ρε, το βιντεο το ειδατε..??

Το περπάτημα και το τσουλημα σας εκανε εντυπωση ή οτι αρχιζει τα πηδηματα σαν τον Νουρεγιεφ και θα μας την φερει κατακεφαλα.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερα εντυπωσιακο! Δε περιμενα πως τοσο γρηγορα θα ειχαμε κατι τετοιο! Απιστευτος ελεγχος του κεντρου βαρους, δε κολωνει σε καμια επιφανεια και το γεγονος οτι υπολογιζει και πηδαει σε εμποδια ειναι οτι πιο τρελο εχω δει στην ρομποτικη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με τα terminator memes και τη δαιμονοποίηση της AI, ακόμα και ως χιούμορ. Είναι καθαρά φοβική ανθρώπινη προβολή. Φόβος απώλειας του ελέγχου. Κάτι λίγο πιο πρωτότυπο δεν μπορείτε να γράψετε/σκεφτείτε; Δηλαδή

ρομπότ = αιμοσταγής Terminator. Αυτό είναι το αξίωμα. Ακόμα και στην ταινία υπήρχε και το "καλό" ρομπότ. Τα ρομπότ/ΑΙ είναι ουδέτερα. Η χρήση/προγραμματισμός είναι το θέμα. Α ρε Cameron, τι ζημιά έκανες   :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος με τα terminator memes και τη δαιμονοποίηση της AI, ακόμα και ως χιούμορ. Είναι καθαρά φοβική ανθρώπινη προβολή. Φόβος απώλειας του ελέγχου. Κάτι λίγο πιο πρωτότυπο δεν μπορείτε να γράψετε/σκεφτείτε; Δηλαδή

ρομπότ = Terminator. Αυτό είναι το αξίωμα. Α ρε Cameron, τι ζημιά έκανες   :D

https://www.youtube.com/watch?v=rL6RRIOZyCM

μια ταινία που θα σε προβληματίσει αρκετά  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αμαρτία μου τελευταία έχω αρχίσει και αγριεύομαι με όλα αυτά τα ρομποτοϊδή κυρίως γιατί τα φαντάζομαι σαν φονικές μηχανές. Μπααα θα είναι η φαντασία μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Είναι πολύ εντυπωσιακό αυτό το μοντέλο!! Η Boston Dynamics προχωρά στην κατασκευή όλο και πιο εξελιγμένων μηχανών. Βεβαίως, την μεγαλύτερη σημασία, έχει η χρήση αυτών των ρομπότ!

  Αυτό που με ανησυχεί είναι αν θα χρησιμοποιηθούν για εξυπηρέτηση του ανθρώπου σε υπηρεσίες μεταφοράς, υποστήριξη αναπήρων, εργασία σε εργοστάσια, σπίτια κλπ. Ή θα προτιμήσουν αυτά τα ρομπότ για μη ειρηνικές χρήσεις, κάτι που θα μπορούσε να γίνει πολύ επικίνδυνο!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...