Προς το περιεχόμενο

Olympiacos B.C


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Ογκαστ ειναι κοντος για 5 στο ΝΒΑ και αργός για 4. Για Ευρώπη ειναι 5 σωματικά και τεχνικά με μειονέκτημα στην αμυνα ως τώρα και απλως ικανοποιητικά αθλητικα προσόντα, δεν θα μπορούσε να κανει κατι στο ΝΒΑ για Ευρώπη αν διορθώσει την αμυντική του αδυναμία ειναι οτι πρεπει.

 

Ο Ντορσει ειναι μετριος αθλητής για το ΝΒΑ οπότε θα στηριχτεί στο σουτ του. Το πρόβλημα του είναι ότι εχει μικρό Wingspan, μικρότερο από ότι το ύψος του, κατι που τον περιορίζει παρα πολύ ιδιαιτερα απέναντι σε αθλητικά γκαρντ. Ευρώπη μολις προσαρμοστεί θα σπέρνει γιατι και σωματικά είναι μια χαρα και εξαιρετικό σουτ έχει και ντριμπλα και πολύ καλή πασα. Μένει να κατασταλάξει και στη θέση-στυλ που θα παίζει. Είναι 2, αν θέλει να γίνει κομπο γκαρντ ή καθαρό 2 και αν θέλει να γίνει κλασικός σουτερ μετά από σκριν ή να πάρει και δημιουργία και σουτ μετα από ντριμπλα που μέχρι στιγμής δείχνει να το έχει. Αν δεν είχε το θεμα του wingspan ασυζητητί θα μιλούσαμε για περίπτωση ΝΒΑ, τωρα μπορεί να τον ριξει πολύ στο ντραφτ και να προτιμήσει τη σιγουριά της Ευρώπης.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο Παπαγιάννης δεν έπαιζε καν στην Ελλάδα

Για ποιο λογο εκφερεις αποψη εφοσον δεν γνωριζεις για τι πραγμα μιλας;

 

Ο Παπαγιαννης οχι μονο επαιζε στην Ελλαδα, αλλα ειχε και διψηφιο μεσο ορο χρονου συμμετοχης. Μαλιστα σε καποια ματς ηταν καθοριστικος (πχ κυπελλο με Αρη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τον Όγκαστ δεν τον ξέρω καθόλου αλλά τον έβλεπα προχθές στην Τουρκία και ζήτημα είναι να πήρε μια μπάλα. Αντί του Γιανγκ που δεν πρόκειται να συνέλθει προφανώς εγώ θέλω τον Μακλίν του Μιλάνο. Μπορεί να παίξει πικ εν ρολ που θέλουμε εμείς, στην Άλμπα έπαιζε συνέχεια, αλλά είναι και αυτόφωτος στην επίθεση. Έχει παιχνίδι 1-1 και με πλάτη και με πρόσωπο και μπορεί και να σουτάρει γύρω απ' τη ρακέτα.Καλοί οι μπετατζήδες, δε λέω, αλλά θεωρώ ότι χρειαζόμαστε περισσότερο ταλέντο και περισσότερους πόλους στην επίθεση. Στην άμυνα δε φαίνεται να είναι ριμ προτέκτορ ή κανας εξολοθρευτής αλλά δεν πιστεύω ότι θα 'χει κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα

 

  Τον Ντόρσι τον ξέρω λίγο καλύτερα αλλά ούτε αυτός φαίνεται να 'ναι NBA material. Το κορμί του δεν το βοηθάει αλλά το θέμα είναι ότι μάλλον δεν έχει παιχνίδι με την μπάλα στα χέρια γι αυτό το επίπεδο. Δε νομίζω ότι μπορεί να παίξει ούτε 1-1, ούτε πικ εν ρολ, ούτε να τελειώσει φάσεις κατω απ' το καλάθι, ούτε φυσικά να παίξει πόιντ. Μόνο σουτ μετά από ντρίπλα φαίνεται να έχει. Για την Ευρώπη όμως είναι σούπερ αθλητικός και γρήγορος και μπορεί να περάσει οποιονδήποτε στο πρώτο βήμα (απ' τα δεξιά προς το παρόν) και να πάει προς το καλάθι και είναι και τρομερός σουτέρ. Αυτά είναι όλα στοιχεία που μας λείπουν και τον θέλω οπωσδήποτε στην ομάδα. Απλά δε νομίζω ότι είναι ακόμα έτοιμος για μεγάλα πράγματα  γι αυτό το επίπεδο. Θα έχει σίγουρα χρόνο συμμετοχής αλλά μάλλον θέλει υπομονή. Το σίγουρο είναι ότι σε εμάς θα βελτιωθεί πολύ με την μπάλα στα χέρια και στο διάβασμα.

 

  Ρε πριν από λίγο είχε Α2 στο Youtube, Ηρακλής-Λάρισα. Δέσπος, Γκαγκαλούδης, Τότσιος, Παπαχρήστος ρε φίλε, σαν να μην πέρασε μια μέρα lol. Σα να διακτινίστηκα στα 90'ς. Χόλι σιτ  :shock:  :shock:  :shock:  :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ποιο λογο εκφερεις αποψη εφοσον δεν γνωριζεις για τι πραγμα μιλας;

 

Ο Παπαγιαννης οχι μονο επαιζε στην Ελλαδα, αλλα ειχε και διψηφιο μεσο ορο χρονου συμμετοχης. Μαλιστα σε καποια ματς ηταν καθοριστικος (πχ κυπελλο με Αρη).

Δεν τον θυμάμαι

 

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=005844#!careerstats

 

Δε βρίσκω όμως και τον διψήφιο χρόνο συμμετοχής. Ίσως Δεν αναφέρεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον θυμάμαι

 

http://www.euroleague.net/competition/players/showplayer?pcode=005844#!careerstats

 

Δε βρίσκω όμως και τον διψήφιο χρόνο συμμετοχής. Ίσως Δεν αναφέρεται

Δεν τον βρισκεις γιατι ποσταρεις στατιστικα Ευρωλιγκας.

Για Ελλαδα μιλησες, για Ελλαδα απαντησα.

 

Για να σε βοηθησω: http://www.esake.gr/el/action/EsakeplayerView?idplayer=00000451&mode=1&idchampionship=38100B0B

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχες την ευρωλιγκα στο μυαλο σου οταν εγραφες οτι δεν επαιζε ουτε καν στην Ελλαδα; wtf?

Κι αν ειχες την Ελλαδα στο μυαλο σου θα ελεγες οτι δεν επαιζε Ευρωλιγκα; :P

 

Στην ερωτηση σου , προφανως αυτο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τον Έχω δει σε κάποιο ματς και να τον θυμάμαι

Τo mpg είναιminutes per game?

Σου εχω απαντησει ηδη 2 φορες στην ερωτηση σου. Στη τελικη βαλε τον κερσορα του ποντικιου σου πανω απο το ακρωνυμιο που υποτιθεται οτι δεν καταλαβαινεις τι σημαινει και θα σου λυθει ( ; ) η απορια.

 

Προφανως δεν τον θυμασαι απο τη στιγμη που δεν παρακολουθουσες Α1.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και ο Παπαγιαννης αν ειχε σοβαρο και ποιοτικό χρονο συμμετοχής δεν θα εφευγε τόσο νωρίς, θα περίμενε 2 χρονάκια.

Δεν αλλαζει κατι. Παιχτες που βλεπουν τον ΠΑΟ ή τον ΟΣΦΠ ως σκαλοπατι για την καριερα τους , δεν αξιζουν -κατα τη δικη μου γνωμη- επενδυση. Γιατι αυτα που θα προσφερουν σε τοσο νεαρη ηλικια ειναι σχεδον βεβαιο πως θα ειναι πολυ λιγοτερα απο αυτα που θα παρουν απο την ομαδα.

Ελαχιστες οι εξαιρεσεις τυπου Πεκοβιτς που αξιζαν την επενδυση κι ας ηταν γνωστο οτι θα εφευγε για ΝΒΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου εχω απαντησει ηδη 2 φορες στην ερωτηση σου. Στη τελικη βαλε τον κερσορα του ποντικιου σου πανω απο το ακρωνυμιο που υποτιθεται οτι δεν καταλαβαινεις τι σημαινει και θα σου λυθει ( ; ) η απορια.

 

Προφανως δεν τον θυμασαι απο τη στιγμη που δεν παρακολουθουσες Α1.

Δεν εχω ποντίκι καρδιά μου, σε ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Πεκοβιτς ηταν mvp της Ευρωλιγκα πριν ερθει με 3-4 χρόνια καριέρας ήδη πίσω του δεν μπορούμε να μιλάμε για επένδυση.

Δεν ισχυει αυτο.

Προφανως τον μπερδευεις με τον Μαριτς.

 

22 χρονων με 500.000 ηρθε στον ΠΑΟ. Ναι, επενδυση ηταν, σαφεστατα. Ενα ταλεντο της Παρτιζαν ηταν, οπως ταλεντο ηταν και ο Τεπιτς ας πουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...