Προς το περιεχόμενο

Olympiacos B.C


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@stavi είναι θέμα πειθαρχίας.

Αν θες να κρατήσεις ισορροπίες, πρέπει να του ρίξεις άκυρο και ας κοστίσει στην ήττα.

 

Δεν βλέπουμε αυτό που μπορεί η ομάδα κυρίως λόγω κακής διαχείρισης Σπαν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βρήκα απίστευτα αντιεπαγγελματικό οτι δεν εβαλε τον Μπιρτς να παίξει. Απαραδεκτο. Δεν του ανήκει η ομάδα. Ρολος του ειναι να χρησιμοποιεί τους καλύτερους παίχτες. Σκοπος η νικη κ τιποτα αλλο.

Ξενερωσα απιστευτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά ο Σπαν ο ιδιος διαχειρίζεται κακά τον εαυτό του αλλα αυτοί οι παίχτες έτσι ειναι... Δε δέχονται να μένουν εξω. Το κακό ειναι αυτο που λέμε όλη τη χρονια οτι δεν εχουμε δεύτερο δημιουργό. Όταν λοιπόν τα περιμένεις ολα απο τον 35χρονο Σπανούλη ειναι λογικό στα κακά του βραδιά να έχεις και θεμα.

Ελπίζω σε καλή διαχείριση στα παιχνίδια που μένουν. Θέλει κι ο Πριντεζης ανάσες

 

@stavi ουτε καν. Πολυ πολυ καλα έκανε, αυτο ειναι δείγμα σοβαρής ομάδας και πειθαρχίας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@stavi είναι θέμα πειθαρχίας.

Αν θες να κρατήσεις ισορροπίες, πρέπει να του ρίξεις άκυρο και ας κοστίσει στην ήττα.

 

Δεν βλέπουμε αυτό που μπορεί η ομάδα κυρίως λόγω κακής διαχείρισης Σπαν.

Θα μπορούσε να τον χρησιμοποιήσει σαν παιχτη και υστερα απο τον αγωνα να γινοταν καποια συζητηση. Δεν είναι παιδακια του δημοτικου να τα τιμωρει. Ας τον εβαζε κ στη γωνια με το ενα ποδι.

Στην τελικη πληρωσα 40 ευρω κ ηθελα να δω Μπριτς να παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε συμφωνώ καθολου Μαργαριτα. Καταρχην δεν ξερουμε καν ποσο σοβαρο ηταν αυτό που του είπε.

Ειμαι δασκαλα και κανονικα με αυτο το σκεπτικο θα επρεπε να ειχα τους μαθητες μου συνεχως τιμωρια. Προτιμώ ομως να δειχνω κατανοηση προκειμενου να γινεται δουλεια.

Η δουλεια του προπονητη μου θυμιζει πολυ αυτη του δασκαλου. Η σχεση με τους παιχτες πρεπει να ειναι καλη όμως και ο προπονητης πρεπει να δειχνει κατανοηση οταν καποιος παραφερθει. Οπως ειπα θα μπορουσαν να το λυσουν μετα τον αγωνα. Ο Μπιρτς επρεπε να παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει αλλα τελος παντων. Το επιχειρημα "πληρωσα για να τον δω" το λενε στα μπουζουκια κι οχι στον αθλητισμο.

Στον αθλητισμο προεχει η ομαδα κι ο προπονητης ειναι υπευθυνος για αυτο. Επισης καποιοι κανονες ειναι απαραβατοι κι οσοι αθλητες δεν το κατανοουν με την πρωτη, χρειαζονται επειγοντως ενα καλο μαθημα γιατι δευτερη ευκαιρια δεν εχει. Ο Μπιρτς υπεπεσε σε πειθαρχικο παραπατωμα και καλως εμεινε εξω. Πιθανως να μη χρησιμοποιηθει ουτε στο ματς της Α1, οποτε το νου σου μην πληρωσεις αδικα παλι.

 

Το αν ειναι παιχταρας κλπ ειναι δευτερευον μπροστα σε τετοιου ειδους παραπτωματα. Προεχει να (μαθει να) βαζει την ομαδα πανω απο τον εαυτο του για να συνεχισεις να βλεπεις τον συγκεκριμενο παιχτη στην ομαδα σου και να μην καταληξει σαν τον Ντορσει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα εχεις μπερδεψει αλλα τελος παντων. Το επιχειρημα "πληρωσα για να τον δω" το λενε στα μπουζουκια κι οχι στον αθλητισμο.

Στον αθλητισμο προεχει η ομαδα κι ο προπονητης ειναι υπευθυνος για αυτο. Επισης καποιοι κανονες ειναι απαραβατοι κι οσοι αθλητες δεν το κατανοουν με την πρωτη, χρειαζονται επειγοντως ενα καλο μαθημα γιατι δευτερη ευκαιρια δεν εχει. Ο Μπιρτς υπεπεσε σε πειθαρχικο παραπατωμα και καλως εμεινε εξω. Πιθανως να μη χρησιμοποιηθει ουτε στο ματς της Α1, οποτε το νου σου μην πληρωσεις αδικα παλι.

 

Το αν ειναι παιχταρας κλπ ειναι δευτερευον μπροστα σε τετοιου ειδους παραπτωματα. Προεχει να βαζει την ομαδα πανω απο τον εαυτο του για να συνεχισεις να βλεπεις τον συγκεκριμενο παιχτη στην ομαδα σου.

Κι όμως. . . Δεν έχεις συνειδητοποιήσει ότι προκειται για θέαμα. Απλά η συγκεκριμένη ψυχαγωγία είναι ο αθλητισμός.

Περίμενα αντιστοιχη απάντηση αλλα πραγματικά βαριέμαι να εξηγώ. Οποιος μπορεί να καταλάβει καταλαβαίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεαμα δεν συνεπαγεται οτι ο προπονητης θα κανει τα χατηρια του καθε οπαδου ξεχωριστα απο τους 8.000 που πληρωσαν για να ειναι στο ΣΕΦ. Η δουλεια του , ειτε με γεματες, ειτε με αδειες κερκιδες, ειναι να προετοιμαζει και να βοηθαει την ομαδα να κερδιζει και για να το επιτυχει αυτο, αναμεσα σε αλλα, υπαρχουν και καποιοι απαραβατοι κανονες.

 

Σαφως και οποιος μπορει να καταλαβει, καταλαβαινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ξαναλέω δεν μπορούμε να έχουμε άποψη από τη στιγμή που δεν ξερουμε τι παίχτηκε. Ημουν στον αγώνα και δεν έγινε φανερα.

Μπορεί ο Σφαιροπουλος να στράβωσε για κατι που καποιος αλλος δε θα το εδινε καν σημασια

Το θεαμα δεν συνεπαγεται οτι ο προπονητης θα κανει τα χατηρια του καθε οπαδου απο τους 8.000 που πληρωσαν για να ειναι στο ΣΕΦ. Η δουλεια του , ειτε με γεματες, ειτε με αδειες κερκιδες, ειναι να προετοιμαζει την ομαδα να κερδιζει.

Σαφως και οποιος καταλαβαινει, καταλαβαινει.

Αυτό ακριβώς λεω κι εγώ. Ο Μπιρτς ήταν απαραίτητος.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δεν ξερουμε τι παιχτηκε; Οι καμερες το κατεγραψαν, ο Μπιρτς εριξε γαλλικα στον προπονητη του. Το επομενο σταδιο ειναι να του ριχνε ξυλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω απο που ειδες τον αγωνα. Φανταζομαι όμως ότι τον είδες.

Αυτό λοιπον που καταλαβα εγώ ηταν ότι η ομαδα δεν ειχε παιχτες. Το θεωρω λοιπον απαραδεκτο να μην βαλει εναν τοσο καλο παιχτη να παιξει.

Οπως ειπα θα μπορούσε η τιμωρία του να είναι κάτι αλλο. Αν και πιστεύω ότι θα μπορούσαν να συζητήσουν. Δεν είναι παιδάκια οι παίχτες και με ενοχλεί να τους συμπεριφέρονται έτσι

Ειναι σημαδι οτι ο προπονητης εχει χασει τα αποδητηρια. Δεν φαινεται κατι τετοιο προς τα εξω, βεβαια.

Σε πληροφορώ ότι πριν κανα δυο αγώνες είπε κάτι στον Πριντεζη κι αυτος γυρισε και τον κοιταξε με ενα βλέμμα. . .

Λογικό είναι να στραβώνουν. Πρέπει κι αυτός να τους σέβεται όχι μόνο αυτοί αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσε να τον χρησιμοποιήσει σαν παιχτη και υστερα απο τον αγωνα να γινοταν καποια συζητηση. Δεν είναι παιδακια του δημοτικου να τα τιμωρει. Ας τον εβαζε κ στη γωνια με το ενα ποδι.

Στην τελικη πληρωσα 40 ευρω κ ηθελα να δω Μπριτς να παιζει

Δε θα γίνουμε σαν καποιες ομαδες, ή ακομα και σαν το προσφατο παρελθον μας, που οι παικτες μας φερονται απαραδεκτα-αντιεπαγγελματικα και ο προπονητης τους χρησιμοποιει μη τυχον και δε παρει τη νίκη.

 

Αν δε σου αρεσει και δε καταλαβαινεις ποια συμπεριφορα ωφελεί την ομαδα, μη ξαναπατησεις στο γήπεδο, τσαμπα θα νευριαζεις.

 

Υ.Γ. Τα παιδακια σου τα πληρωνεις 500.000 ευρώ / χρόνο για να είναι στην ταξη σου?

Υ.Γ.2 Η ομαδα νικά οταν ο καθενας ξέρει πως με απρεπη συμπεριφορα δε θα δει παρκε ουτε απο την κερκίδα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε επειδή έτυχε τελευταία να ακούσω τι τους λέει ειναι κάτι άκυρα. Του τύπου"γιατί δεν το έβαλες ή γιατί δεν έκανες αυτό γιατί δεν έκανες το άλλο" και να τους φωναζει και να τους μαλώνει.

Δεν μπορείς να φτιάξεις καλους παίχτες ετσι. Αυτά τα λες στην προπόνηση, στον αγώνα ο άλλος κανει ότι καλύτερο μπορεί. Αν έκανε καποιο λάθος προφανώς δεν το έκανε επίτηδες. Δεν έχει νόημα να τους φωνάζει έτσι τη στιγμή του αγώνα. Εκεινη την ώρα πρεπει να φροντίζει για την καλή τους ψυχολογία αν θέλει να έχουν καλη απόδοση.

Καλό είναι να βάζετε τον εαυτό σας στη θέση του άλλου. Κι αυτα απλα παιδιά είναι που προσπαθούν για το καλύτερο.

Τέλος πάντων τζάμπα τα γράφω, ξέρω ότι δε νιώθετε.

Αν ήμουν προπονητης θα εντόπιζα όλα τα λάθη και επειτα με βίντεο στην προπονηση θα εκανα τις παρατηρήσεις μου στους παίχτες.

Το ίδιο κάνω και με τους μαθητές μου. Όσο πιο ήρεμα μπορώ εξηγώ πουκάνουν λάθος. Γιατί θυμάμαι πόσο παράλογο μου φαινόταν εμένα όταν έκανα κάποιο λάθος και είχα κάποιον πάνω από το κεφάλι μου να μου γκαρίζει.

Και πραγματικά μ'αυτή τη μέθοδο βλέπω φοβερή πρόοδο στα παιδιά.

Καιη ομάδα δεν πάει καλά. Χρειάζεται πρόοδο.

 

Δε συμφωνώ καθόλου δηλαδή μ'αυτή τη συμπεριφορά

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=776796902467922&id=219489411532010

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...