Προς το περιεχόμενο

Το πρώτο smartwatch της Montblanc είναι το πολυτελές Summit που στοιχίζει $890


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάρα πολύ άνθρωποι!

 

Κάθε μέρα βλέπω πολλούς ανθρώπους να φοράνε κάθε ηλικίας.

 

Προσωπικά κ εγώ φοράω μου αρέσουν πολύ. :)

Και εγω μαζι σου. Προτιμω να φοραω κατι τετοιο (ρολοι μηχανικο) παρα καποιο smartwatch. Οταν βρω καποια πραγματικη χρηση στο smartwatch αυτο μπορει να αλλαξει. Ηθελα να αγορασω το kairos αλλα μετα αλλαξα γνωμη οταν ειδα καποια βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=UqMV83rX45g

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω μαζι σου. Προτιμω να φοραω κατι τετοιο (ρολοι μηχανικο) παρα καποιο smartwatch. Οταν βρω καποια πραγματικη χρηση στο smartwatch αυτο μπορει να αλλαξει. Ηθελα να αγορασω το kairos αλλα μετα αλλαξα γνωμη οταν ειδα καποια βιντεο https://www.youtube.com/watch?v=UqMV83rX45g

Ακόμα τα smartwatch έχουν δρόμο για να τραβήξουν κόσμο όπως τα μηχανικά. Αν και πιστεύω ότι δεν πρέπει να χαθούν πότε τα μηχανικά γτ είναι το κάτι το διαφορετικό.

 

πολύ ενδιαφέρον το Kairos άλλα και πολύ περίεργο. Πριν από λίγο καιρό ήθελα να το πάρω και εγώ. Άλλα όμως κάτι το αρνητικό έχει και έτσι με κράτησε σε απόσταση. Για την ώρα λέω να συνεχίσω να λατρεύω τα μηχανικά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αναλογικό ρολόι έχω αλλά για καθαρά αισθητικούς λόγους αφού πάντα έχω κινητό μαζί μου. Δεν αποκλείω μια αγορά smartwatch στο μέλλον αλλά θα δω πρώτα πως θα εξελιχθούν. Δεν θα αγόραζα κάποιο low-end όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 46,75€ παίρνω το Turbo-X Tempus, ποιος ο λόγος να δώσω 1033,25€ παραπάνω για το Montblanc?

για το λογο που αντι να παρεις Swatch παιρνεις rolex, hublot, αντι να παρεις Legea φορμα, παιρνεις Nike και αντι να παρεις Zara παιρνεις Armani κλπ...σου φτανουν αυτα? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για το λογο που αντι να παρεις Swatch παιρνεις rolex, hublot, αντι να παρεις Legea φορμα, παιρνεις Nike και αντι να παρεις Zara παιρνεις Armani κλπ...σου φτανουν αυτα? :P

 

Τα τρολ του Πλαίσιο βγήκαν παγανιά. Αχαχαχαχαχαχα ... Σας λυπάμαι εσάς. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τα wearables ενσωματώσουν ολες τις λειτουργίες του smartphone και μπορούν να λειτουργήσουν αυτόνομα ως τηλέφωνα χειρός, θα πάρω σίγουρα. Μέχρι τότε δεν αποχωρίζομαι το αγαπημένο μου Omega.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν τα wearables ενσωματώσουν ολες τις λειτουργίες του smartphone και μπορούν να λειτουργήσουν αυτόνομα ως τηλέφωνα χειρός, θα πάρω σίγουρα. Μέχρι τότε δεν αποχωρίζομαι το αγαπημένο μου Omega.  

Αυτά με τις SIM λειτουργούν αυτόμονα πχ το Samsung S3 Gear βγάζει έκδοση με SIM 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον ένα ακριβό κανονικό ρολοι προσφέρει καλύτερα εσωτερικά χαρακτηριστικά όπως mechanical, και πολλά αλλα. Αυτό το ρολοι έχει τα ίδια εσωτερικά χαρακτηριστικά με ένα smartwatch των 200ευρ. Τουλάχιστον ένα casio των 100ευρ με ένα omega των 3000eur έχουν τεραστια διαφορα σε όλα τα επίπεδα. Αυτό το πράγμα απλός πουλάει το όνομα και λιγάκι καλύτερα υλικά κατασκευής. Δεν δικαιολογείται καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον ένα ακριβό κανονικό ρολοι προσφέρει καλύτερα εσωτερικά χαρακτηριστικά όπως mechanical, και πολλά αλλα. Αυτό το ρολοι έχει τα ίδια εσωτερικά χαρακτηριστικά με ένα smartwatch των 200ευρ. Τουλάχιστον ένα casio των 100ευρ με ένα omega των 3000eur έχουν τεραστια διαφορα σε όλα τα επίπεδα. Αυτό το πράγμα απλός πουλάει το όνομα και λιγάκι καλύτερα υλικά κατασκευής. Δεν δικαιολογείται καθόλου.

δε μου φαίνεται και πολύ δίκαιη η σύγκριση για το λόγο του ότι το ένα είναι ένα εργαλείο και το άλλο μόστρα. το ένα έχει μέσα επεξεργαστές μνήμες , κάρτα μνήμης , ενώ το άλλο μεταλλικά γρανάζια και μερικά ρουμπίνια για μείωση των τριβών. στο πρώτο πληρώνεις τη λειτουργικότητα , στο δεύτερο τη μόστρα και status καθαρά.

Όσο για το δεύτερο σκέλος , συμφωνώ απολύτως, αυτός ήταν και ο πρώτος προβληματισμός όσων ,κατά τα φαινόμενα ορογόφιλων, κατακεραύνωναν τα quartz ρολόγια. ακριβώς η ίδια κριτική. παίρνεις ένα quartz των 10 ευρώ και έχει την ίδια μηχανή και ακρίβεια με ένα των 300. τώρα αυτή η σκέψη πέρασε αυτούσια στα smartwatch. η διαφορά είναι πως στα smartwatch από επώνυμους παραδοσιακούς ελβετούς κατασκευαστές δεν πλήρωνεις μόνο τη λειτουργικότητα αλλά και τη μόστρα και το status του ονόματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...