Προς το περιεχόμενο

Κατάσχεση από λογαριασμό; Η έγινε λάθος;;;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για να ειναι δεσμευμενα, 2 θα ναι οι πιθανοτητες:

1. αγορα που εγινε και θα φανει σε μερικες μερες, αφου στα τραβηξουν

2. χρωστουμενα που επισης σε λιγες μερες θα φανει απο ποια υπηρεσια στα πηραν.

 

Εχεις κανενα χρεος σε δημο; Παιζει και αυτο.

Αγορά δεν έκανα καθόλου, χρωστάω σε εφορία ναι.

σε τεχνολογικό φορουμ γράφεις, όχι σε site αστρολογικών προβλέψεων.

 

το να λέει ο καθένας ό,τι του κατέβει τι νόημα έχει;

θα κερδίσει κάτι αυτός που θα το βρει;

 

αύριο μεθαύριο θα γίνει η εκκαθάριση και θα δεις τι έγινε και γράψε να μας λύσεις κι εμάς την απορία

Ξέρω καλά που γράφω εδώ και 10 χρόνια ηρέμησε, μιλάμε αν είχε κάποιος ίδια εμπειρία, δηλαδή να λείπουν χρήματα χωρίς να δίνει αναφορά το i-bank.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αγορά δεν έκανα καθόλου, χρωστάω σε εφορία ναι.

 

Ξέρω καλά που γράφω εδώ και 10 χρόνια ηρέμησε, μιλάμε αν είχε κάποιος ίδια εμπειρία, δηλαδή να λείπουν χρήματα χωρίς να δίνει αναφορά το i-bank.

 

θα σου βγάλει την αναφορά σε 2-3 μέρες. δε την βγάζει άμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά πάσα πιθανότητα από ΔΟΥ αν χρωστάς.
Τώρα αν έχεις δηλώσει τον λογαριασμό σαν ακατάσχετο ναι με λίγο φωνές θα πάρεις τα λεφτά πίσω.
Σε μένα έτυχε το παρακάτω.
Στην Ελλάδα έχω μόνο έναν λογαριασμό , δηλωμένο σαν ακατάσχετο, μόνο και μόνο για να στέλνω λεφτά στην μητέρα μου η οποία είναι 2ος δικαιούχος.
Μια μέρα είδα τα λεφτά που είχα να έχουν μειωθεί κατά 150 ευρώ χωρίς κάποια αιτιολογία, λοιπόν πήγε η μητέρα μου στην τράπεζα και τις είπαν από ΔΟΥ μια οφειλή για το σπίτι που έχει η μητέρα μου , η οποία δεν το ήξερε ( ΕΝΦΙΑ κτλ ήταν όλα πληρωμένα και το ΤΑΧΙΣ δεν ανέφερε τπτ) , μετά από τις φωνές και τα καντήλια που κατέβασε μιας και ο λογαριασμός ήταν ακατάσχετος και αυτά ήταν δικά μου χρήματα τα επιστρέψαμε την ίδια μέρα, μετά πήγε εφορία και έμαθε για το χρέος των 150 ευρώ το οποίο ήταν για χρόνιά πριν την αγορά του σπιτιού και δεν μας το σβήσανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου βγάλει την αναφορά σε 2-3 μέρες. δε την βγάζει άμεσα.

.

 

 

Άμα περιμένουμε την μαμησαμε... Το θέμα είναι να τα προλάβουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεσμευμένα χρήματα που να μην φαίνονται στην ανάλυση, συνήθως είναι κάποια αγορά που έκανες με την χρεωστική κάρτα και στην αρχή δεσμεύονται, και μόλις στα τραβήξουν σου βγάζει αναφορά που πήγαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεσμευμένα χρήματα που να μην φαίνονται στην ανάλυση, συνήθως είναι κάποια αγορά που έκανες με την χρεωστική κάρτα και στην αρχή δεσμεύονται, και μόλις στα τραβήξουν σου βγάζει αναφορά που πήγαν.

Δεν αγόρασα τίποτα λέμε.

Δες τις κινήσεις της κάρτας.

Τις έχω δει ήδη φίλε μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βγαλτε οτι λεφτα εχετε σε τραπεζες γιατι αυτοι δεν εχουν το θεο τους. Εμενα λεει μου ειχαν στειλει ειδοποιηση με τα ελτα που ποτε δεν ηρθε, γιατι email δεν εχουνε μαθει να στελνουν ακομα, και εγινα και ρομπα στο super market :devil: καθως η καρτα που χτιζω το αφορολογητο ειχε στερεψει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια βγαλτε οτι λεφτα εχετε σε τραπεζες γιατι αυτοι δεν εχουν το θεο τους. Εμενα λεει μου ειχαν στειλει ειδοποιηση με τα ελτα που ποτε δεν ηρθε, γιατι email δεν εχουνε μαθει να στελνουν ακομα, και εγινα και ρομπα στο super market :devil: καθως η καρτα που χτιζω το αφορολογητο ειχε στερεψει.

 

Σωστό έχουν ξεφύγει... Αλλά γιατί δεν μου τα πήραν όλα ; χρωστάω γύρω στα 700 εφορία. Μου άφησαν 195 ευρώ.

 

Δεν σου κάνει εντύπωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισως το εχουν ρυθμισει σε δοσεις το χρεος, και τραβανε την δοση καθε φορα.

Μα δεν έχει γίνει ξανά κάτι ανάλογο.. Πρώτη φορά, έχω 3 λογαριασμούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συζήτηση με υποθέσεις επί των υποθέσεων. Υπομονή μέχρι αύριο...

Σωστό δεν αντιλέγω, απλώς θα μπορούσε να την πάθει και κάποιος άλλος γιαυτό άνοιξα θέμα μπας κ μας έλεγε.

 

Τουλάχιστον να δούμε αν μπορούμε να τα πάρουμε πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο αλλά τώρα δεν είναι ώρα για αστεια.

Μπορεί η εφορία η Τεσπα οποιαδήποτε υπηρεσία να μου κάνεις δέσμευση κάποιο ποσό και μάλιστα χωρίς απόδειξη να δούμε τι έγινε;

Εννοειται οτι μπορει αγορινα μου....απο αυριο θα φαινεται και στις κινησεις του λογαριασμου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...