Προς το περιεχόμενο

Γιατί το εξαιρετικό Torment: Tides of the Numenera ήταν εν τέλει μια απογοήτευση;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Δεν θεωρώ πως το Pillars ήταν κάτι το ιδιαίτερο σαν RPG. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο παίνεμα. Ναι ήταν ωραίο για όσους τους αρέσει να διαβάζουν κάτι σαν παραμύθι με ιδιαίτερο writting και σαν ζωγραφιά. Εγώ που ήθελα ένα RPG με σοβαρές επιλογές και branched quests και choices & concequences, ήταν μέτριο προς κακό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς όταν δίνεις χρήματα χτίζονται expectations. Ανεξάρτητα από το αν πέτυχε το στόχο ή τήρησε όσα είχε τάξει, ένα τριψήφιο ποσό για ένα παιχνίδι είναι πολλά.

 

Από την άλλη... αν έμπαινα στη διαδικασία να δώσω τόσα χρήματα για κάτι, σημαίνει ότι το ήθελα πολύ. Δεν θα έκλαιγα τα ευρώ μου γιατί υποστήριξα κάτι που ήθελα για καιρό. Θα ήμουν περισσότερο δυσαρεστημένος αν δεν έβγαινε ποτέ.

 

Αν ήταν αντίστροφα τα πράγματα και πρώτα είχε βγει το Tides, ποιες οι πιθανότητες να μην μας ικανοποιούσε; Είτε είναι παιχνίδι, είτε δισκος μουσικής, είτε ταινία, σημασία δεν έχει μόνο το περιεχόμενο αλλά και το timing.

 

Υ.Γ. Θα σκότωνα για ένα sequel του Clive Barker's Undying ή του KOTOR2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που περιμένω πως και πως άπο περιέργια περισσότερο είναι το Star Citizen όπου μέχρι στιγμής έχει μαζέψει $140 εκατομύρια και θέλω να δω πως θα καταλύξει σαν Project.

 

Βεβαια μαζεψανε πρωτα ενα σκασμο χρηματα σου δειξανε γραφικάρες φτιαγμενες στην μηχανη της Cryengine και τελικα θα το φτιαξουνε στην Lumberyard. Επισης εχουν δειξει οτι γινονται τοσα πολλα και εχουν ανεβασει τον πηχη τοσο ψηλα που δυσκολα να δουλευουν ολα καλα. Παντως ειναι ενα Game που και εγω περιμενω να δω αν θα εκπληρωσει τις υψηλες μας προσδοκιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θεωρώ πως το Pillars ήταν κάτι το ιδιαίτερο σαν RPG. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόσο παίνεμα. Ναι ήταν ωραίο για όσους τους αρέσει να διαβάζουν κάτι σαν παραμύθι με ιδιαίτερο writting και σαν ζωγραφιά. Εγώ που ήθελα ένα RPG με σοβαρές επιλογές και branched quests και choices & concequences, ήταν μέτριο προς κακό. 

Ήταν μέτριο με πολλά λάθη και περίεργες επιλογές στο gameplay που δεν τράβηξαν καθόλου(πολύ κατώτερο βασικά με αυτό που περιέγραφαν για να μας πάρουν τα λεφτά στο crowfunding), ακόμη και το lore/γραφή ήταν κατώτερο του μικρότερου Tyranny και γενικά πολύ σούπα.

Βέβαια πολλοί, και εδώ, του πλέκουν το εγκώμιο ως το καλύτερο isometric και γενικά RPG των '10s.

Προσωπικά έκλαψα τα λεφτά που έδωσα για το προϊόν που παρέλαβα, ιδίως σε gameplay και lore η αρχική έκδοση ήταν πίπα(το δεύτερο δεν διορθώνεται δυστυχώς).

Μετά συνέχισαν τα ωραία και έβαλαν και την "επιλογή" του White march που έπρεπε να τελειώσεις το Act2(εάν δεν απατώμαι) για να έχεις πρόσβαση στον "νέο κόσμο". Τουλάχιστον για αυτό δεν πλήρωσα τίποτα...:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν μέτριο με πολλά λάθη και περίεργες επιλογές στο gameplay που δεν τράβηξαν καθόλου(πολύ κατώτερο βασικά με αυτό που περιέγραφαν για να μας πάρουν τα λεφτά στο crowfunding), ακόμη και το lore/γραφή ήταν κατώτερο του μικρότερου Tyranny και γενικά πολύ σούπα.

Βέβαια πολλοί, και εδώ, του πλέκουν το εγκώμιο ως το καλύτερο isometric και γενικά RPG των '10s.

Προσωπικά έκλαψα τα λεφτά που έδωσα για το προϊόν που παρέλαβα, ιδίως σε gameplay και lore η αρχική έκδοση ήταν πίπα(το δεύτερο δεν διορθώνεται δυστυχώς).

Μετά συνέχισαν τα ωραία και έβαλαν και την "επιλογή" του White march που έπρεπε να τελειώσεις το Act2(εάν δεν απατώμαι) για να έχεις πρόσβαση στον "νέο κόσμο". Τουλάχιστον για αυτό δεν πλήρωσα τίποτα... :)

 

 

Πόσα είχες δώσει, αν επιτρέπεται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...