Προς το περιεχόμενο

[tablet]Samsung Galaxy Tab S2 8.0 (2016) 32GB 4G 252,30 €[ΑΚΥΡΑ]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσείς τι πιστεύετε, ότι το skroutz με τον τρόπο του δεν προστατεύει τα μαγαζιά ??? 

Πηγαίνοντας από τα γραφεία τους στην Νέα Ιωνία θα χάσετε κάθε θεωρία συνωμοσίας.

 

Ο σκρούτζ δεν προστατεύει κανέναν, πράτει τα δέοντα. Και θα περάσει αξιολόγηση μαλάκα πελάτη, ακόμα και άδικο να έχει και να γράφει ανακρίβειες (με την πρόφαση ότι το κατάστημα θα απαντήσει και ο αναγνώστης της αξιολόγηση θα βγάλει μόνος του τα συμπεράσματα - ωστόσο το 1 αστέρι παραμένει 1 αστέρι), αλλά θα "τιμωρήσει" και το κατάστημα σε περίπτωση που κάνει το οτιδήποτε είναι ενάντια στους κανόνες και τους νόμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς τι πιστεύετε, ότι το skroutz με τον τρόπο του δεν προστατεύει τα μαγαζιά ??? 

 

Το κανει γιατι αλλιως δεν πεφτει το μαρουλι, το εχουμε πει αρκετες φορες εδω μεσα. Το θεμα ειναι να μην ασχολιομαστε καν με το Skroutz αφου δεν αξιζει καν τον κοπο, μονο καταγγελιες στην προστασια καταναλωτη πιανουν τοπο αλλα δυστυχως οταν ο Ελληνας βαριεται και απο τους 50 που την πατανε κανουν καταγγελιες οι 2 δεν θα αλλαξει ποτε κατι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε καποιες περιπτώσεις ισως καλά κανει.

 

Αυτή δεν είναι τέτοια περίπτωση. Ούτε λάθος τιμής έγινε. Θέμα απαράδεκτης τακτικής είναι που οφείλει να έχει ποινή από το Σκρουτζ. Στο ebay η στο Amazon δεν θα είχε συνέπειες αυτή η τακτική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή δεν είναι τέτοια περίπτωση. Ούτε λάθος τιμής έγινε. Θέμα απαράδεκτης τακτικής είναι που οφείλει να έχει ποινή από το Σκρουτζ. Στο ebay η στο Amazon δεν θα είχε συνέπειες αυτή η τακτική;

Όχι, πριν λίγο καιρό φάγαμε άκυρο λόγω λάθος τιμής για πληκτρολόγιο από Amazon. Χωρίς καμία απολύτως συνέπεια, απλά με ένα email.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, πριν λίγο καιρό φάγαμε άκυρο λόγω λάθος τιμής για πληκτρολόγιο από Amazon. Χωρίς καμία απολύτως συνέπεια, απλά με ένα email.

 

Μα λεώ πως η παραπάνω περίπτωση ΔΕΝ είναι λάθος τιμής. Επίσης με το άμαζον το έχω πάθει και εγώ αυτό που λές και μετά από αρκετά email τήρησαν την παραγγελία ενώ στην αρχή έριξαν άκυρο. Αλλά επαναλαμβάνω εδώ δεν πρόκειται περί λάθους τιμής, που πιθανός να το δεχόμουν γιατί άνθρωποι είμαστε λάθοι κάνουμε. Εδώ φαίνεται ότι πρόκεται περί συστηματικό ξεφτιλό-μάρκετινγκ της κακιάς της ώρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, πριν λίγο καιρό φάγαμε άκυρο λόγω λάθος τιμής για πληκτρολόγιο από Amazon. Χωρίς καμία απολύτως συνέπεια, απλά με ένα email.

Μόνο που το μαγαζί αυτό θα το έκανε πρώτη φορά και κατά πάσα πιθανότητα ήταν πραγματικό λάθος. Το μαγαζί του θέματος εδώ αποδεδειγμένα κάνει "προσφορές" και μετά όλο τυχαία δεν υπάρχει απόθεμα.

 

Αλλά αυτό που χρειάζονται είναι σε 3-4 μέρες που θα το ξανά εμφανίσουν με την κανονική τιμή να γίνουν πάλι παραγγελίες και να μην παραλάβει κανείς. Ας μείνουν  στην courier μέχρι να τα γυρίσει πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή δεν είναι τέτοια περίπτωση. Ούτε λάθος τιμής έγινε. Θέμα απαράδεκτης τακτικής είναι που οφείλει να έχει ποινή από το Σκρουτζ. Στο ebay η στο Amazon δεν θα είχε συνέπειες αυτή η τακτική;

 

352 ειχε ο επομενος, 252 αυτος. Λαθος ενα ψηφιο. Να πεις οτι μπηκε ενα ξεκαρφωτο ποσο καμποσες δεκαδες ευρω πιο κάτω να το καταλάβω.

Στο αμαζον δεν θα γινοταν τιποτα. Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν απαντησει για λαθος τιμη κλπ.

 

Δεν περιμενω να βρω δικιο , απλα ειμαι κατα της τακτικής του ορνιου που περιμενει στην γωνια για το λαθος.

 

ΥΓ. Ουτε για αυτους δουλεύω, ουτε μαηαζί εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα λεώ πως η παραπάνω περίπτωση ΔΕΝ είναι λάθος τιμής. Επίσης με το άμαζον το έχω πάθει και εγώ αυτό που λές και μετά από αρκετά email τήρησαν την παραγγελία ενώ στην αρχή έριξαν άκυρο. Αλλά επαναλαμβάνω εδώ δεν πρόκειται περί λάθους τιμής, που πιθανός να το δεχόμουν γιατί άνθρωποι είμαστε λάθοι κάνουμε. Εδώ φαίνεται ότι πρόκεται περί συστηματικό ξεφτιλό-μάρκετινγκ της κακιάς της ώρας.

 

 

Μόνο που το μαγαζί αυτό θα το έκανε πρώτη φορά και κατά πάσα πιθανότητα ήταν πραγματικό λάθος. Το μαγαζί του θέματος εδώ αποδεδειγμένα κάνει "προσφορές" και μετά όλο τυχαία δεν υπάρχει απόθεμα.

 

Αλλά αυτό που χρειάζονται είναι σε 3-4 μέρες που θα το ξανά εμφανίσουν με την κανονική τιμή να γίνουν πάλι παραγγελίες και να μην παραλάβει κανείς. Ας μείνουν  στην courier μέχρι να τα γυρίσει πίσω.

Δεν αντιλέγω. Έχω προλάβει και έκανα αξιολόγηση άλλωστε το πρωί που αναφέρω ότι γίνεται επανελημένα αυτό και είναι παράνομο κτλ. 

Πολύ αμφιβάλω βέβαια αν θα εμφανιστεί αυτή η αξιολόγηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

352 ειχε ο επομενος, 252 αυτος. Λαθος ενα ψηφιο. Να πεις οτι μπηκε ενα ξεκαρφωτο ποσο καμποσες δεκαδες ευρω πιο κάτω να το καταλάβω.

Στο αμαζον δεν θα γινοταν τιποτα. Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν απαντησει για λαθος τιμη κλπ.

 

Δεν περιμενω να βρω δικιο , απλα ειμαι κατα της τακτικής του ορνιου που περιμενει στην γωνια για το λαθος.

 

ΥΓ. Ουτε για αυτους δουλεύω, ουτε μαηαζί εχω.

 

Διάβασε όλη την συζήτηση να δεις ότι δεν αναφέρεται πουθενά λάθος τιμής. Οι ίδιοι δεν αναφέρουν λάθος τιμής. 

 

Ναι και το Άμαζον κάνει λάθη, ούτε είναι πάντα σωστό αλλά νομίζω πως όταν κάποιο μαγαζί κάνει ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ τέτοια "λάθη" έχει συνέπειες, έστω και με τις αρνητικές αξιολογήσεις που ο MDstore φαίνεται να γλυτώνει γιατί μέχρι στιγμής έχει 7 θετικές αξιολογησεις ενώ πολλοί ανέφεραν ότι το έχει ξανά κάνει στο παρελθόν.

 

Τέλος πάντων πολύ το κουράσαμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι το γνωριζατε εκ των προτερων οτι ειναι λαθος η εστω να το δεχτω σκοπιμο λαθος παρ ολα αυτα το παραγγειλατε ενω γνωριζατε οτι θα φατε ακυρο οπως και εγινε. Τωρα τι ακριβως ζητατε? Ηθελα να ξερα πραγματικα αν δεν υπηρχε η επιλογη της αντικαταβολης αν θα τολμουσε καποιος να το αγορασει με καρτα.

Παντως αν καποιος επιθυμει να αποκτησει την συσκευη στο ebay υπαρχουν πολλες ευκαιριες κυριως μεσα απο δημοπρασιες που αν εισαι υπομονετικος ανετα μπορεις να το χτυπησεις στην τιμη του καταστηματος.

Χτες το βραδυ  χτυπησα το tab s2 9.7 στα 338 μαζι με τα μετφορικα καινουργιο σφραγισμενο απο Γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

352 ειχε ο επομενος, 252 αυτος. Λαθος ενα ψηφιο. Να πεις οτι μπηκε ενα ξεκαρφωτο ποσο καμποσες δεκαδες ευρω πιο κάτω να το καταλάβω.

Στο αμαζον δεν θα γινοταν τιποτα. Δεν ειναι λιγες οι φορες που εχουν απαντησει για λαθος τιμη κλπ.

 

Δεν περιμενω να βρω δικιο , απλα ειμαι κατα της τακτικής του ορνιου που περιμενει στην γωνια για το λαθος.

 

ΥΓ. Ουτε για αυτους δουλεύω, ουτε μαηαζί εχω.

Δεν ηταν καθολου λαθος. Το ιδιο μοντελο σε χρυσο στο ιδιο καταστημα ειχε χθες 372 ευρω και παρεμεινε τοσο. Αποκλείεται να εκαναν τοσο λάθος σε 2 ψηφια ακομα και αν ήθελαν να βαλουν 352.

 

Η σελιδα για το μαυρο εβγαζε σφαλμα 404 αρα την κατεβασαν. Το χρυσο υπηρχε ακομα για παραγγελιες στα 372.

Οι περισσοτεροι το γνωριζατε εκ των προτερων οτι ειναι λαθος η εστω να το δεχτω σκοπιμο λαθος παρ ολα αυτα το παραγγειλατε ενω γνωριζατε οτι θα φατε ακυρο οπως και εγινε. Τωρα τι ακριβως ζητατε? Ηθελα να ξερα πραγματικα αν δεν υπηρχε η επιλογη της αντικαταβολης αν θα τολμουσε καποιος να το αγορασει με καρτα.

Παντως αν καποιος επιθυμει να αποκτησει την συσκευη στο ebay υπαρχουν πολλες ευκαιριες κυριως μεσα απο δημοπρασιες που αν εισαι υπομονετικος ανετα μπορεις να το χτυπησεις στην τιμη του καταστηματος.

Χτες το βραδυ χτυπησα το tab s2 9.7 στα 338 μαζι με τα μετφορικα καινουργιο σφραγισμενο απο Γερμανια.

Και αν υποθέσεις οτι είναι λάθος.

 

Λάθος που γίνεται συστηματικα, δεν είναι λάθος. Την τακτική του καταστηματος καταδικαζουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θετικό από τέτοια περιστατικά είναι ότι μαθαίνει ο κόσμος τις απαράδεκτες τακτικές τους και τους "μαυρίζει" .....

Δεν το ήξερα το κατάστημα , ένα κλικ έκανα χτες να δω την "προσφορά" και δεν ξαναπαίρνει άλλο κλικ από μένα απλά τα πράγματα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι περισσοτεροι το γνωριζατε εκ των προτερων οτι ειναι λαθος η εστω να το δεχτω σκοπιμο λαθος παρ ολα αυτα το παραγγειλατε ενω γνωριζατε οτι θα φατε ακυρο οπως και εγινε. Τωρα τι ακριβως ζητατε? Ηθελα να ξερα πραγματικα αν δεν υπηρχε η επιλογη της αντικαταβολης αν θα τολμουσε καποιος να το αγορασει με καρτα.

Παντως αν καποιος επιθυμει να αποκτησει την συσκευη στο ebay υπαρχουν πολλες ευκαιριες κυριως μεσα απο δημοπρασιες που αν εισαι υπομονετικος ανετα μπορεις να το χτυπησεις στην τιμη του καταστηματος.

Χτες το βραδυ  χτυπησα το tab s2 9.7 στα 338 μαζι με τα μετφορικα καινουργιο σφραγισμενο απο Γερμανια.

 

Το θεμα ειναι πως το μαγαζι εχει υποχρεωση ως προς τους καταναλωτες και οχι οι καταναλωτες ως προς το μαγαζι. Αποδειξη ειναι πως αν μαζευτουν ολοι οσοι εκαναν παραγγελια και κανουν καταγγελια στην προστασια του καταναλωτη το εν λογο καταστημα θα φαει ενα ωραιο προστιμο της ταξεων των πολλων χιλιαδων ευρω (βεβαια το μαγαζι πονταρει στο οτι οι περισσοτεροι θα βαριουνται να το κυνηγησουν εστω και αν μιλαμε απλα για ενα email και εχουν δικιο, δυστυχως).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...