Προς το περιεχόμενο

Η Apple βλέπει το iPhone ως την “καρδιά” του μελλοντικού… MacBook


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κατι τετοιες ποζεριες μου αρεσουν αλλα αν τα βγαζει η apple ειναι απλησιαστα και φυσικα δε προκειται να παρω apple συσκευη και δωρο να μου την εκαναν.

Αλλα πειτε αληθεια, ενα ωραιο κουφαρι ( look laptop) που να τραβαει απο μια δυνατη portable συσκευη ειναι cool. Οταν θα εχουμε δυνετες portable συσκευες θα εχει και νοημα κατι τετοιο και θα δικαιολογει να εχει 8,16 κλπ ram στο κινητο σου που τωρα δε βγαζει νοημα. I like, και μακαρι να βγει κατι τετοιο και απο καποια σοβαρη εταιρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σαν concept ειναι ενδιαφερον ,

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι η πρακτικη χρησιμοτητα του που ακριβως θα ωφελησει  περα απο την φορητοτητα ισως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις επόμενες χοντράδες/μλκιες που θα γράψετε, δεν θα φύγουν μόνο τα μηνύματα...

 

Οχι. Ειναι απλα θεμα να λεμε τα πραγματα οπως ειναι. Υπαρχουν και ανθρωποι που ξερουμε και 5 πραγματα απο τεχνολογια. Δεν γινεται να βγαινει ο καθενας και να λεει οτι του ´ρθει. Κανει ολους τους αλλους να νιωθουν βλακες που φαγανε και 10 βραδια διαβαζοντας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν concept ειναι ενδιαφερον ,

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι η πρακτικη χρησιμοτητα του που ακριβως θα ωφελησει  περα απο την φορητοτητα ισως ?

Λογικά, θα μπορείς να τρέξεις τις εφαρμογές του iOS στο laptop (χωρίς VM).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παλι ευρεσιτεχνια στα κοκκαλα αλλου?

 

η asus το ειχε βγαλει αυτο πριν βγαλω ακομα δοντια.

Η asus μπορει να το εχει βγαλει πρωτη αλλα κανεις δεν ασχοληθηκε γιατι η υλοποιηση θα ηταν αθλια  κατα πασα πιθανοτητα .Οταν και εαν το βγαλει h apple   τα standards  θα ειναι αλλα ,  στην ουσια θα ειναι κατι τελειως διαφορετικο η' δεν  το βγαλει καθολου .

Αυτο κανουν οι κορυφαιες εταιρειες και για αυτο ειναι εκει που ειναι και κανουν τους τζιρους που κανουν .

Τα παραπανω λεγονται κοινη λογικη κατι που ειναι πολυ σπανιο στις μερες μας καθως εχετε υποστει "μερικη τυφλωση " για μια σειρα απο λογους ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν concept ειναι ενδιαφερον ,

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι η πρακτικη χρησιμοτητα του που ακριβως θα ωφελησει  περα απο την φορητοτητα ισως ?

 

Το να μπορείς να χρησιμοποιείς το κινητό σου ως laptop, με μεγάλη οθόνη και πληκτρολόγιο, στο γραφείο και όταν φεύγεις να έχεις στην ουσία όλα τα αρχεία και τα προγράμματα στην τσέπη σου είναι πολύ βολικό. Χωρίς cloud και υπηρεσίες συγχρονισμού.

 

Όταν θα στο υλοποιήσει η xiaomi και με 99 $ θα δώσει ένα lapdock με οθόνη 12-14 και πληκτρολόγιο-touchpad που θα κουμπώνει πάνω το κινητό, τότε είναι instabuy. 

 

Τώρα η apple θα σου δώσει το ίδιο προϊόν με 499 $ οπότε μόνο για τα fanboys... Σε αυτή την τιμή παίρνεις καινούριο i5 laptop...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν concept ειναι ενδιαφερον ,

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω εγω ειναι η πρακτικη χρησιμοτητα του που ακριβως θα ωφελησει  περα απο την φορητοτητα ισως ?

 

Για πιο απαιτητική χρήση γραφείου, θα είναι τέλειο. Εάν θέλεις π.χ. να ανταλλάξεις e-mails, ή να κάνεις video-conference, ή ακόμα και για να συντάξεις μία δημοσίευση για περιοδικό / site, είναι πολύ πιο εξυπηρετικό το laptop. Ταυτόχρονα η απαιτούμενη ισχύς είναι ελάχιστη, οπότε το iPhone τα καταφέρνει μια χαρά. 

 

Μόνο στη φορητότητα θα εξυπηρετήσει (ίσως και στο κόστος, μιας και δεν χρειάζεσαι η αγορά ολόκληρου laptop) αλλά αυτό το "μόνο" δεν είναι και τόσο ασήμαντο για ανθρώπους που είναι στο πόδι συνέχεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις δεν σκεφτηκε οτι ενα laptop που τρεχει ios ειναι γκιμικια του κερατα ε?

 

τουλαχιστον οι αλλοι εκαναν συνδιασμους που ειχαν νοημα πχ asus padfone ,κινητο κ tablet που ετρεχαν με φυσικοτητα android 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος δουλεύει (επαγγελματικά) σε mac και διαβάζει τα περισσότερα μηνύματα από πάνω όχι μόνο του έχουν πέσει τα μαλλιά αλλά και τα αυτιά. 

-«υπερτερούσαν οι οθόνες έως τώρα στα mac, πάει και αυτό» λέει ο ένας

-«παίζει μια χαρά το photoshop στα windows» λέει ο άλλος

 

ρε παιδιά πότε υπερτερούσαν οι οθόνες της apple σε σχέση π.χ. με μία ΕΙΖΟ και δεν το ξέρω;

το photoshop παίζει μια χαρά στα windows από εποχή win XP. αυτός είναι ο σκοπός; δηλαδή εάν δεν κολλάει το photoshop δουλεύω πιο γρήγορα; δεν μας νοιάζει πως διαχειρίζεται τις γραμματοσειρές το ένα λειτουργικό σε σχέση με το άλλο; δεν μας νοιάζει πως αρχειοθετεί το ένα λειτουργικό σε σχέση με το άλλο; και ένα σωρό άλλα που δεν είναι κουβέντα για το συγκεκριμένο νήμα... 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είπε κανείς ότι ανακάλυψε το τροχό αλλά έχει πολλά λεφτά και μόνο που βγήκε ξανά στην επιφάνεια η ιδέα πάλι θα τρέχουν να προλάβουν 

Εταιρίες είναι ότι γουστάρουν κάνουνε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την στιγμη που θα το κανει η MS(να διαθεσει arm συσκευη που θα τρεχει full windows), πιστευω οτι με λιγα χρονια καθυστερηση θα ακολουθησει και η apple το παραδειγμα της ms.

 

Μιας και το εφερε η κουβεντα με τα arm windows,θα ηθελα να ακουσω ποια πιστευεις θα είναι η πορεια του?

Θα πετυχουν ή θα καταλειξουν  να εχουν την ιδια μοιρα με τα RT?

Επειδή εγω πεφτω εξω στις προβλεψεις μου,θα ηθελα να ακουσω καποιο που κανει πιο ακριβείς προβλεψεις,οπως εσυ,τωρα που δεν εχουν κυκλοφορήσει ακόμη,επίσημα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...