Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου έως 7000ε.


Lecter D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας. Είμαι σε διαδικασία αγοράς ένας μεταχειρισμένου αμαξιού.

Η αναζήτηση πηγαίνει σε κάτι νεανικό με ροπή αξιόπιστο και όσο γίνεται πιο οικονομικό ( πόσο κλισέ έτσι; )

Ενώ στην αρχή κοίταζα για κανένα aygo η κάτι παρόμοιο μετά αντιλήφθηκα ότι χρειάζομαι ένα λίγο μεγαλύτερο.

 

Οπότε βρήκα το

Fiat bravo 1.4 t jet / μου άρεσε αρκετά και εσωτερικά και εξωτερικα από φώτο χωρίς να έχω την πλήρη αντίληψη του όγκου ή του βάρους.

Το Punto το οποίο παρόμοιο με το πάνω αλλά πιο λιτό εσωτερικό και πιο μαζεμένο από ότι κατάλαβα.

Και το γνωστό Golf tsi.

 

Δεν έχω ιδέα για το κόστος σε ανταλλακτικά,συντήρηση και τέλη. Για τα τέλη φαντάζομαι θα είναι σχεδόν ίδια.

 

Θα θελα μια γνώμη γενικά για τα μοντέλα συγκριτικά η αν υπάρχει κανένα άλλο μοντέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα με 7000 μπορεις να βρεις πολυ καλες ευκαιριες . στην μικρομεσαια κατηγορια υπαρχουν τα παραδοσιακα καλα focus , astra , golf , corolla , civic . για μεσαια εμενα η αδυναμια μου ειναι το octavia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Golfακι θα ελεγα.σε αυτα τα λευτα βρισκεις και gti αν μπορεις να φορολογησεις το 2λιτρο.

 

Το δίλιτρο τουρμπάτο κτήνος δεν είναι ακριβώς αυτό που θα είχε στο μυαλό του όταν έγραψε "και όσο γίνεται οικονομικό".

 

Αλλιώς παίρνει και RX-8. Που φορολογείται και για 1300cc ο Renesis.  :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά, ανύπαντρος και 2 λίτρο ξέρετε τι σημαίνει φορολογικά; hehe.

Θέλω απλά μια vfm λύση στα 6000 με υπέρβαση τα 7. Ας πούμε το Golf όμορφο αλλά το εσωτερικό μου φαίνεται πολύ λιτό. Αλλά αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο θα το επέλεγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βρεις το 1.4 tsi με τα 122 αλογα σε λογικη τιμη χτυπα το . απο κει και περα αν θες οικονομια μπορεις να κοταξεις και κανενα hyundai i30 αν βρεις σε καλη τιμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το bravo δεν είναι αξιόλογο;

Ειναι, το εχουν 2-3 μελη του φορουμ χωρις προβληματα. Το ειχα και εγω παλιοτερα, 150αρι σπορτ, αριστες εντυπωσεις. Ισως καιει λιγο παραπανω απο τους ανταγωνιστες του, εξαρταται πολυ απο το ποδι σου βεβαια. Το 150αρι σε ταξιδι ειχε γυρω στο 7,5 - 8 χωρις καφριλες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...