Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμένου έως 7000ε.


Lecter D

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το bravo είναι μια χαρά και για μένα και το πιο όμορφο (η sport έκδοση τουλάχιστον). Τσιμπάει ελαφρώς σε κατανάλωση μόνο αλλά είναι ανάλογα και το πως το πας βέβαια. Μου αρέσουν και τα άλλα δύο που έγραψες αλλά το punto είναι μια κατηγορία μικρότερο αν δεν κάνω λάθος.

 

Γενικά σε αυτά τα λεφτά πιστεύω θέλει αρκετό ψάξιμο γιατί υπάρχουν πάρα πολλά αυτοκίνητα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σας. Είμαι σε διαδικασία αγοράς ένας μεταχειρισμένου αμαξιού.

Η αναζήτηση πηγαίνει σε κάτι νεανικό με ροπή αξιόπιστο και όσο γίνεται πιο οικονομικό ( πόσο κλισέ έτσι; )

Ενώ στην αρχή κοίταζα για κανένα aygo η κάτι παρόμοιο μετά αντιλήφθηκα ότι χρειάζομαι ένα λίγο μεγαλύτερο.

 

Βρίσκομαι ακριβώς στην ίδια διαδικασία στα 7-8χιλιάρικα γιατί μου έκλεψαν το αυτοκίνητο πριν ένα μήνα, και μετά από αρκετή αναζήτηση έχω καταλήξει κατά 95% στο Seat Ibiza 1.2 TSI. Αξιόπιστος οικονομικός και σβέλτος κινητήρας, ποιότητα μια χαρά, value for money σε εξοπλισμό, χώροι επίσης μια χαρά (έχει ένα μικρό θέμα με το χώρο για τα κεφάλια των πίσω επιβατών αν αυτοί είναι >1.90). Και επίσης είναι όμορφο (οκ υποκειμενικό).

 

Επίσης δες το Clio με τον 1.2 ΤCE. Πολύ καλή επιλογή, αλλά με χαλάει λίγο το εσωτερικό του.

 

Α, και πρέπει να καταλήξεις αν θέλεις μικρομεσαίο ή μικρό ε. Τελείως άλλη κατηγορία.

Επεξ/σία από kontrakultura
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα πάλι. Θα πάγωσω την αγορά για το επόμενο 6 μηνο επειδή έκανα μια επέμβαση στο δεξί μάτι και σε 1 μήνα θα κάνω και στο αριστερό για κάτι που μου έτυχε οπότε θα χω χρόνο να το ψάξω καλύτερα.

Το μπράβο μου αρέσει αρκετά, αλλά πήρε το μάτι μου το opel Corsa 2013 Diesel 1.3 100 άλογα euro 5 και μου φάνηκε αρκετά καλή επιλογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περαστικά σου! Γενικά έχε υπόψη σου οτι για να κάνεις απόσβεση σε βάθος χρόνου το μεγαλύτερο κόστος αγοράς του diesel, θα πρέπει να κάνεις αρκετά χιλιόμετρα το χρόνο, πάνω απο 20.000. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Καλησπέρα πάλι. Θα πάγωσω την αγορά για το επόμενο 6 μηνο επειδή έκανα μια επέμβαση στο δεξί μάτι και σε 1 μήνα θα κάνω και στο αριστερό για κάτι που μου έτυχε οπότε θα χω χρόνο να το ψάξω καλύτερα.

Το μπράβο μου αρέσει αρκετά, αλλά πήρε το μάτι μου το opel Corsa 2013 Diesel 1.3 100 άλογα euro 5 και μου φάνηκε αρκετά καλή επιλογή.

Περαστικά, η υγεία πρώτη!

Κι εγώ παρόν με Bravo. Φτάσαμε αισίως τις 111.000km (88 πέρσυ τέτοια εποχή).

Μια χαρά, άψογο και του πίνω το αίμα.

 

Το Punto/Corsa είναι 1 κατηγορία κάτω, κάπου 30-33 πόντους μικρότερα, το νου σου!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας ευχαριστώ πολύ... Παρεμπιπτόντως ήξερα ότι είχα μια παθήση στα μάτια αλλά δεν περίμενα να μπω τόσο άμεσα.

Εν το μεταξύ όχι δεν θα κάνω πάρα πολλά χιλιόμετρα το χρόνο οπότε το Diesel το βγάζω έξω εκτός αν είναι σε πολύ καλή τιμή;;

Γενικά είμαι σε μικρό μεσαίο με μεσαίο σαν αναζήτηση. Κυριαρχεί το bravo προς το παρόν απλά πρέπει να δω πόσο καίει, τέλη και λοιπά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σιγά μη δώσει 7 χιλιάρικα για οτιδήποτε μικρομεσαίο άτουρμπο 12ετίας.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ήθελα να σχολιάσω... Πχ κάτι τέτοιο δεν θα επερνα και ας ήταν στα 4.000. Με χαλάει αυτή η παλιά κοπή αυτοκινήτου.

Γιατι ειναι ενα αυτοκινητο που κρατα μεταπωλητικη αξια,πραγματικα αξιοπιστο..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 χρόνια αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...