Προς το περιεχόμενο

8 μήνο πρόγραμμα ΟΑΕΔ


jakegate7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωπ, στον ΟΑΕΔ που εισαι εγγεγραμμενος πρεπει να πας; Εγω νομιζα στον ΟΑΕΔ του δημου τοποθετησης. Στα προηγουμενα ετσι δεν ηταν; Τζαμπα ταλαιπωρια εφαγα.

 

Και εργασιμες κιολας; Εγω νομιζα ημερολογιακες. Μεθυσμενος θα το ειχα διαβασει...:P

Εγω πάντως στα πένταμηνα πέρασα στο δήμο Πειραιά και πήγα στον οαεδ του Πειραιά και όχι της Αττικής που ανήκω.

@Anorymous σύμφωνα με την προκήρυξη, οι πέντε μέρες μέρες ισχύον αν σε ενημερώσουν (είτε με email είτε με sms είτε με τηλέφωνο). Αν δεν τα καταφέρουν τότε ισχύουν οι τριάντα εργάσιμες μέρες.

 

 

 

@3DJIn δεν ειναι αυτό, αλλά δεν νομίζω οτι παίζει κάποιο ρόλο ο λόγος. προφανώς για να μπαίνω σε όλη αυτή την διαδικασία, θα αξίζει την ταλαιπωρία μου

Μην το δένεις κόμπο πολύ έχασαν την δουλειά επειδή δεν τους πήρε ο οαεδ και πήγαν μετά τις πέντε μέρες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω Anorymous, τουλαχιστον θα εχω καποια δικαιολογια. Εμενα με πηραν σε ενα μικρο νησακι στου διαολου τη μανα και ο ΟΑΕΔ ειναι σε αλλο νησι. Οποτε εκαναν οι ανθρωποι ολοκληρη φασαρια για να μη χρειαστει να παω πρωτα στο κεντρικο νησι, γιατι δε βολευε καθολου. Ενω θα μπορουσα να ειχα παει στον ΟΑΕΔ διπλα στο σπιτι μου και να τελειωνα. Βασικα ακομα μπορει να υπαρξει εμπλοκη, αφου στην ουσια πρεπει να παω σε αυτο της γειτονιας μου.

 

Sorry για το hijack, καλη επιτυχια jake. Σε εμας στο προηγουμενο ενας ειχε ερθει αρκετα αργοτερα, γιατι ειχε κλεισει διακοπες. Βεβαια ειχε πει οτι δουλευε. Θα τον ρωτησω μηπως γινεται να υπερβεις τις 30 ημερες για το δημο, πχ να γινει η προσληψη εντος των 30 αλλα να ξεκινησεις αργοτερα. Παντως αν εχεις σοβαρο λογο και αφου εισαι σε θεση με χαμηλη ζητηση, ισως μπορεις να τους ζητησεις να γινει η προσληψη αλλα να μην πηγαινεις για καποιες μερες και να μην παρεις την αδεια αργοτερα. Που λογικα θα στη χαρισουν και την αδεια μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...