Προς το περιεχόμενο

φάρσες που έχουμε κάνει


Απόλυτο Αρσενικό

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φάρσες φάρσες δεν έχω κάνει(οκ, πέρα απο τις τηλεφωνικές πιτσιρίκος), έχω κάνει τρομάγματα όμως που δεν πάνε πολλά χρόνια απο τότε και μου 'χει μείνει αξέχαστη η φάση! :mrgreen:

 

Ήμουν στο χωριό λοιπόν και φιλοξενούσα με τον αδελφό μου για τις διακοπές ένα φιλαράκι.

Ένα βράδυ που κοιμόμασταν σηκώνεται το φιλαράκι στο άκυρο για να πάει στη τουαλέτα η οποία βρίσκεται ΕΞΩ απο το σπίτι σε κάτι σκοτάδια(ανάμεσα στα τέρατα :P), καθώς τον πήρα χαμπάρι που άνοιξε την πόρτα σηκώθηκα κι εγώ και έτρεξα, κρύφτηκα έξω απο την πόρτα της τουαλέτας και μόλις βγήκε αμέριμνος του έπιασα το πόδι κάνοντας περίεργους ήχους( :') ). Το τρόμαγμά του δεν περιγράφεται! :lol: :lol:

Την επόμενη φορά που πήγα εγώ στην τουαλέτα, μου την έστησε και πήρε το αίμα του πίσω! χαχαχα ωωωωχχχ!

 

Αυτό ήταν, μετά πήρε "εκδίκηση" ο αδελφός μου για 'μενα και καταλήξαμε να έχουμε μπεί στο τρυπάκι να κατουράμε έξω απο την τουαλέτα, κάθε φορά σε διαφορετικό σημείο μόνο και μόνο για να μην δίνουμε στόχο!!! :lol: :lol:

Η αποθέωση είναι οτι το δάσος γύρω απο το σπίτι δημιουργεί κάτι σκιές βγαλμένες απο την κόλαση οπότε όταν βγαίναμε ήμασταν ήδη μπριζωμένοι πλέον, τόσο που λίγο ακόμα και θα παθαίναμε προστάτη απο το κράτημα προκειμένου να μην βγούμε!! :lol: :lol:

 

Πωωωω μου 'ρθε στο μυαλό που το 'γραφα και γελάω μόνος μου σαν παρλιακόοο :-) :lol:

Αυτές οι κραυγές, αξέχαστεςς....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω μια γειτόνισα φοιτήτρια (τρελό μωρό αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία). διαπιστώνω ότι έμπαινε στο wifi μου. το πως μπήκε είναι άλλη ιστορία πάλι. κάνω forward όλες τις σελίδες που έμπαινε σε τσοντοsite..

 

Έλα πες οτι είχες connx με ξεχασμένο τον εργοστασιακό κωδικό.

 

Όσο για την γειτόνισσα, ναι έγραφε και ονοματεπώνυμο στα LAN infos του router σου για να την καταλάβεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήραμε εναν μονόλογο ελληνικής cult ταινίας και κόψαμε σε samples τις ατάκες. Μετά πήραμε τηλέφωνο γνωστούς μας και βάζαμε τα samples να παίζουν.

 

Έκανα telemarketer της nova να νομίζει πως είμαι εκπρόσωπος του netflix.

 

Σε καθάρισμα του δωματίου, ανακάλυψα ένα ημερολόγιο της AT&T που έμοιαζε με αμερικάνικο διαβατήριο. Το απόγευμα που πήγα για καφέ, είπα στους φίλους μου ότι πήρα Αμερικάνικη υπηκοότητα και πως ήρθε το διαβατήριο μου. Δυστυχώς δεν με πίστεψαν :-(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα πες οτι είχες connx με ξεχασμένο τον εργοστασιακό κωδικό.

 

Όσο για την γειτόνισσα, ναι έγραφε και ονοματεπώνυμο στα LAN infos του router σου για να την καταλάβεις...

 

μετα λύπης μου βλέπω ότι υπάρχει μια τάση να το παίζουμε έξυπνοι και ψάχνουμε αφορμή να κράξουμε τους άλλους. το βλέπω σε πολλά ποστς.(απλά παραθέτω μόνο το συγκεκριμένο)

προφανώς αυτό δίνει χαρά σε μερικούς και τους κάνει να αισθάνονται γαμάτοι.

 

το ότι εμείς δε ξέρουμε πως γίνεται κάτι (το οποίο δεν είναι κάτι ιδιαίτερο) δε σημαίνει ότι δε το ξέρουν και οι άλλοι.

βάλτε το καλά στο μυαλό σας μερικοί.

 

δε γράφω λεπτομέριες γιατί άλλος είναι ο σκοπός του θέματος.

 

συνεχίζουμε....

 

σε κινητό με IR.

σπίτι φίλου με τηλεόραση LG.

βάζω app και αλλάζω κανάλια τυχαία, αυξομειώνω τον ήχο χωρίς να πάρει χαμπάρι τίποτα.

νόμιζε ότι χάλασε η τηλεόραση. με το ζόρι προσπαθούσα να κρατηθώ. δε του το είπα. ισως την επόμενη φορά που θα πάω στο σπίτι του να το επαναλάβω αν και είχα σκεφτεί να το προσπαθήσω σε καφετέρια σε περίοδο champions league. ποτέ δεν είναι αργά όμως.

 

σας δίνω και μοντέλο κινητού, τηλεόρασης και app για όσους άπιστους δε με πιστεύουν να το τεστάρουν. αυτό επιστρέπεται στο φορουμ.

εγω μια φορα χτυπησα ενα κουδουνι κ ετρεξα

 

το έκανα μικρός πολλές φορές.

μάλιστα στις απόκριες περνούσαμε τρέχοντας με φίλο και πετούσαμε σε πόρτες ή παράθυρα μεγάλα δυναμιτάκια. τις γουρούνες που λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αμαξι πηγαινοντας σε ενα φιλικο σπιτι με αλλους 3 φιλους μου ερχεται φαεινη ιδεα και λεω να τη μοιραστω..
-"ρε σεις δεν παιρνουμε ενα αφρο ξυρισματος να γεμισουμε την πορτα της και οταν την ανοιξει να τον/την σπρωξουμε πανω της;"

η απαντηση ηταν θετικη στη στιγμη!

σταματαμε στο διπλανο μινι μαρκετ, "βαφουμε" την πορτα με το σπρει ξυρισματος,γινεται σαν τουρτα η πορτα.

χτυπαμε κουδουνι,ρωατνε απο μεσα "ποιος ειναι",δε λεμε τιποτα..

δεν ανοιγει ομως κανεις.

παει να στραβωσει το πραμα.

ξαναχτυπαμε,ρωτανε,εμεις καραδοκουμε ωστε να ανοιξουν και να κανουμε την κινηση ζαμαν φου.

παμε σε plan b που σκαρφιστηκα επι τοπου.

"παμε να φυγουμε".

φευγουμε και την αλλη μερα μας εξιστορει η κοπελα που κανουμε τη φαρσα την ολη ιστορια και μεις ακουμε με προσοχη.

τη μεθεπομενη η κοπελα μας λεει οτι ο γειτονας εχει καμερα στην πορτα(κατι που δεν ειδαμε) και εχει εναν τυπο να χτυπα την πορτα.

η μητερα της ηταν εισαγγελεας και θα κατεθετε μηνυση προωθωντας το βιντεο στην αστυνομια.μολις το μαθαινουμε τρεχουμε με μια σοκολατα σπιτι της για συγγνωμη και οτι εμεις ημαστε ..
κριμα γιατι ετοιμαζαμε δευτερο επεισοδιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αμαξι πηγαινοντας σε ενα φιλικο σπιτι με αλλους 3 φιλους μου ερχεται φαεινη ιδεα και λεω να τη μοιραστω..

-"ρε σεις δεν παιρνουμε ενα αφρο ξυρισματος να γεμισουμε την πορτα της και οταν την ανοιξει να τον/την σπρωξουμε πανω της;"

η απαντηση ηταν θετικη στη στιγμη!

σταματαμε στο διπλανο μινι μαρκετ, "βαφουμε" την πορτα με το σπρει ξυρισματος,γινεται σαν τουρτα η πορτα.

χτυπαμε κουδουνι,ρωατνε απο μεσα "ποιος ειναι",δε λεμε τιποτα..

δεν ανοιγει ομως κανεις.

παει να στραβωσει το πραμα.

ξαναχτυπαμε,ρωτανε,εμεις καραδοκουμε ωστε να ανοιξουν και να κανουμε την κινηση ζαμαν φου.

παμε σε plan b που σκαρφιστηκα επι τοπου.

"παμε να φυγουμε".

φευγουμε και την αλλη μερα μας εξιστορει η κοπελα που κανουμε τη φαρσα την ολη ιστορια και μεις ακουμε με προσοχη.

τη μεθεπομενη η κοπελα μας λεει οτι ο γειτονας εχει καμερα στην πορτα(κατι που δεν ειδαμε) και εχει εναν τυπο να χτυπα την πορτα.

η μητερα της ηταν εισαγγελεας και θα κατεθετε μηνυση προωθωντας το βιντεο στην αστυνομια.μολις το μαθαινουμε τρεχουμε με μια σοκολατα σπιτι της για συγγνωμη και οτι εμεις ημαστε ..

κριμα γιατι ετοιμαζαμε δευτερο επεισοδιο..

μπαρδον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο αμαξι πηγαινοντας σε ενα φιλικο σπιτι με αλλους 3 φιλους μου ερχεται φαεινη ιδεα και λεω να τη μοιραστω..

-"ρε σεις δεν παιρνουμε ενα αφρο ξυρισματος να γεμισουμε την πορτα της και οταν την ανοιξει να τον/την σπρωξουμε πανω της;"

η απαντηση ηταν θετικη στη στιγμη!

σταματαμε στο διπλανο μινι μαρκετ, "βαφουμε" την πορτα με το σπρει ξυρισματος,γινεται σαν τουρτα η πορτα.

χτυπαμε κουδουνι,ρωατνε απο μεσα "ποιος ειναι",δε λεμε τιποτα..

δεν ανοιγει ομως κανεις.

παει να στραβωσει το πραμα.

ξαναχτυπαμε,ρωτανε,εμεις καραδοκουμε ωστε να ανοιξουν και να κανουμε την κινηση ζαμαν φου.

παμε σε plan b που σκαρφιστηκα επι τοπου.

"παμε να φυγουμε".

φευγουμε και την αλλη μερα μας εξιστορει η κοπελα που κανουμε τη φαρσα την ολη ιστορια και μεις ακουμε με προσοχη.

τη μεθεπομενη η κοπελα μας λεει οτι ο γειτονας εχει καμερα στην πορτα(κατι που δεν ειδαμε) και εχει εναν τυπο να χτυπα την πορτα.

η μητερα της ηταν εισαγγελεας και θα κατεθετε μηνυση προωθωντας το βιντεο στην αστυνομια.μολις το μαθαινουμε τρεχουμε με μια σοκολατα σπιτι της για συγγνωμη και οτι εμεις ημαστε ..

κριμα γιατι ετοιμαζαμε δευτερο επεισοδιο..

Κάτσε, πηγαίνατε επίσκεψη στο σπίτι και επειδή στράβωσε η φάρσα φύγατε;; :blink:

Και καλά αυτό, το ίδιο βράδυ δεν σας πήρε κανένα τηλέφωνο για το που είσαστε και γιατί αργείτε;

 

Αμ το άλλο; Για να σας ψαρώσει σας είπε οτι και καλά θα γινόταν μήνυση εναντίων σας λόγω του περιστατικού;; :huh:

 

 

Μάλλον για κοπέλα που 'χε απορρίψει κάποιον απο την παρέα μου κάνει και πήγατε σπίτι της χωρίς να το ξέρει για να σπάσετε πλάκα ως αντίποινο μου κάνει... <_<

Το ξέρω, έχω πολύ φαντασία :mrgreen:

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιάνουμε ένα βράδυ στην εστία και καλύπτουμε την πόρτα φίλου με φύλλα από εφημερίδα. Έπεσε λίγο γέλιο το πρωί, καθώς με την τσίμπλα στο μάτι προσπαθούσε να καταλάβει τί έγινε και να καθαρίσει την πόρτα.

Το επαναλάβαμε και το επόμενο βράδυ. Και το επόμενο. Και το επόμενο.

Μέχρι που του έγινε συνήθειο και δεν καθάριζε με τα χέρια τις εφημερίδες, αλλά έβγαινε με φόρα.

Και τότε βάλαμε ένα ψυγείο μπροστά.

Το ΓΚΝΤΟΥΠ ήταν έντονο (ευτυχώς δεν χτύπησε βέβαια).

 

Έχει χοντρικά 20 χρόνια  :rolleyes:

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάποτε είχα πει καλημερα σε μια κυρία που είχε βγάλει βόλτα το σκυλακι αγιου βερναδου της ενώ ήταν 9 το βραδυ για να την μπερδεψω.

 

Φυσικά το σχεδιάζαμε χρονια με την παρεα, δεν εγινε ετσι ευκολα.

 

Βεβαια το μετανιωσαμε γιατι μετα απο χρονια μαθαμε στις ειδησεις οτι καποια κυρια τρελαθηκε και φοβηθηκαμε μηπως ηταν αυτη λογω της επικης αυτης φαρσα παρολο που δεν θυμοταν κανεις το προσωπο της.

Τελευταια φορα την πηρε το ματι μου ντυμενη με μια ασπρη νυχτικια να ζητιανευει μισοτρελη στην Πειραιως. Οταν εκανε πως δεν με γνωρισε βεβαιωθηκα οτι ηταν αυτη.

Γυρισα το ειπα στους αλλους. Με ενα νευμα ολοι ειδαμε το βραβειο Prank Awards 2002 πανω απο το τζακι και το πεταξαμε στη φωτια, οχι μετανοιωμενοι αλλα σιγουρα μπερδεμενοι απο εναν πλανητη που αλλαζει. Ηταν ο πιο θλιβερος Αυγουστος της χρονιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτσε, πηγαίνατε επίσκεψη στο σπίτι και επειδή στράβωσε η φάρσα φύγατε;; :blink:

Και καλά αυτό, το ίδιο βράδυ δεν σας πήρε κανένα τηλέφωνο για το που είσαστε και γιατί αργείτε;

 

Αμ το άλλο; Για να σας ψαρώσει σας είπε οτι και καλά θα γινόταν μήνυση εναντίων σας λόγω του περιστατικού;; :huh:

 

 

Μάλλον για κοπέλα που 'χε απορρίψει κάποιον απο την παρέα μου κάνει και πήγατε σπίτι της χωρίς να το ξέρει για να σπάσετε πλάκα ως αντίποινο μου κάνει... <_<

Το ξέρω, έχω πολύ φαντασία :mrgreen:

 

 

1. η μηνυση ηταν εναντι αγνωστων γιατι δεν ηξερε ποιος ηταν. απλα τρομοκρατηθηκε τοσο και η μανα η δικαστικος τρομαξε για το παιδι τη οποτε φοβηθηκε και αυτη μην την παρακολουθει κανενας κλπ κλπ

2. μας καλεσε να δουμε ταινια/σειρα κατι τετοιο με αλλους 10, οποτε για χαβαλε πηγαιναμε. αυτοσχεδιασαμε και πηγαμε για μπυρες μετα. win - win για μας. γελασαμε και ηπιαμε μπυρες αντι για το big bang theory με αλλους 10.

3. πολυ το εκλογικευετε και το επεξεργαζεστε..μια φαρσα-χαζομαρα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα γνωριζετε τη φαρσα με τις εξατμησεις...Θελει 2 συνεργους.Λεγαμε σε εναν ξερω ενα κολπο κ ανοιγω οποιο αμαξι θελω!Ελεγε λοιπον ο ανιποψιαστος ασε ρε!πχ ανοιξε μου το ταδε αμαξι...Ο ενας εκλεινε τα ματια του ανιποψιαστου κ καλα για να μη δει το κολπο,ο αλλος εβαζε τα χερια του στην εξατμηση του αυτοκινητου κ γεμιζε μαυριλα.Ετσι ελεγε στον αλλο ελα να δοκιμασεις εσυ κ εγω θα του κλεισω τα ματια...του τα εκλεινε λοιπον κ του εκανε το κουτελο-τα μαγουλα με μουτζουρες.Ο ανιποψιαστος δεν επαιρνε χαμπαρι κ ηταν για ωρες με τις μαυριλες στα μουτρα χωρις να ξερει το λογο που γελαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. η μηνυση ηταν εναντι αγνωστων γιατι δεν ηξερε ποιος ηταν. απλα τρομοκρατηθηκε τοσο και η μανα η δικαστικος τρομαξε για το παιδι τη οποτε φοβηθηκε και αυτη μην την παρακολουθει κανενας κλπ κλπ

2. μας καλεσε να δουμε ταινια/σειρα κατι τετοιο με αλλους 10, οποτε για χαβαλε πηγαιναμε. αυτοσχεδιασαμε και πηγαμε για μπυρες μετα. win - win για μας. γελασαμε και ηπιαμε μπυρες αντι για το big bang theory με αλλους 10.

3. πολυ το εκλογικευετε και το επεξεργαζεστε..μια φαρσα-χαζομαρα ειναι..

Εεεε πεες το ντεεε :-) :P

 

Επρόκειτο για κάτι σαν πάρτυ, η μητέρα συνδύασε το γεγονός με τη δουλειά της, οπότε ναι, βγαίνει νόημα...

 

Φιλαράκι έχεις δίκιο.

Βασικά με μπέρδεψε το οτι φάνηκε σαν να μην ήξερες, όταν το 'γραφες, αν έπρεπε να αποκαλύψεις το οτι ήταν κοπέλα ή οχι καιι... τί να πω; :mrgreen:

(...)-"ρε σεις δεν παιρνουμε ενα αφρο ξυρισματος να γεμισουμε την πορτα της και οταν την ανοιξει να τον/την σπρωξουμε πανω της;"(...)

Σου το 'πα, πολλοί μου λένε πως έχω πολύ φαντασία... :lol: :lol:

 

Σου ζητάω ταπεινά συγγνώμη :P (<—με το στυλάκι του Αρνιακού)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...