Προς το περιεχόμενο

ΗΠΑ: Τέλος στην απαγόρευση των ISP για την πώληση δεδομένων των συνδρομητών τους


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εδώ και τουλάχιστον ενάμιση χρόνο όταν ψάχνω για ένα βιβλίο π.χ ή για οτιδήποτε άλλο, βλέπω σχετικές διαφημίσεις σε όποιο site και να πάω. Είναι πολύ ενοχλητικό. Εγώ μπορεί να θέλω να αγοράσω τα βιβλία μου του χρόνου. Θα πρέπει δηλαδή να βλέπω συνεχώς διαφημίσεις;

Και καλά, στον υπολογιστή έχω τον Tor browser, στο κινητό όμως;

Δεν ξέρω πως σκέφτονται οι άλλοι, αλλά εγώ εκνευρίζομαι και νιώθω απειλητικά με όλα αυτά.

Τι πρέπει να κάνω δηλαδή; να μην έχω ίντερνετ; Γίνεται αυτό το πράγμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και όλοι οι γερουσιαστές πουλήθηκαν για κάτι δεκάδες χιλλιάδε δολάρια. Πολύ φθηνά ξεπούλησαν την ελευθερία μας.

οι δικοι μας την πουλησαν τζαμπα αυτοι τουλαχιστον οπως λες πηραν και κατι

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..

Και καλά, στον υπολογιστή έχω τον Tor browser, στο κινητό όμως;

Δεν ξέρω πως σκέφτονται οι άλλοι, αλλά εγώ εκνευρίζομαι και νιώθω απειλητικά με όλα αυτά.

Τι πρέπει να κάνω δηλαδή; να μην έχω ίντερνετ; Γίνεται αυτό το πράγμα;

vpn

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον στην ευρώπη αλλα και στην ελλάδα τα προσωπικά δεδομένα και οι αντιστοιχοι νομοι μπλοκάρουν κάθε σκέψη για πώληση η έστω δημοσιοποίηση αναζητήσεων κτλ ΕΠΩΝΥΜΑ. Πιθανό στο μέλλον να πουλήσει κάποιος isp στατιστικά στοιχεια αναζητήσεων η άλλες πληροφορίες που προέρχονται απο τους χρήστες αλλα σαν σύνολο και οχι σαν μονάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον στην ευρώπη αλλα και στην ελλάδα τα προσωπικά δεδομένα και οι αντιστοιχοι νομοι μπλοκάρουν κάθε σκέψη για πώληση η έστω δημοσιοποίηση αναζητήσεων κτλ ΕΠΩΝΥΜΑ. Πιθανό στο μέλλον να πουλήσει κάποιος isp στατιστικά στοιχεια αναζητήσεων η άλλες πληροφορίες που προέρχονται απο τους χρήστες αλλα σαν σύνολο και οχι σαν μονάδα.

Ούτε και στην Αμερική γίνεται επώνυμα.

 

Μάλιστα διάφοροι αριστεροί κάνουν τις τελευταίες μέρες fundraising με σκοπό να αγοράσουν το browser history των ρεπουμπλικάνων γερουσιαστών που ψήφισαν υπέρ της κατάργησης της απαγόρευσης.

 

Φυσικά η απάντηση των ISPs ήταν πως τα logs πωλούνται τυχαία και ανώνυμα ανά χιλιάδες και πως δεν είναι δυνατόν να αγοράσεις στοιχεία από κάποιο συγκεκριμένο άτομο.

 

Βέβαια από τα στοιχεία μπορεί να γίνει αργότερα ταυτοποίηση π.χ. από το προφίλ του στα social media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε φιλε....

Τι πανέξυπνος λαός είμαστε και ποσο τα καταλαβαινουμε ολα και όλους!! Συνομωσίες και λοιπά γατάκια τα έχουμε για πρωινό!!

 

Ενα πράγμα βέβαια δεν καταλαβαίνω... Πως είμαστε τόσο μπαντιριδες και το κυριότερο απο ολα είμαστε περίγελος όλων των σοβαρών και προηγμένων λαών-κοινωνιών!

 

Τι συνομωσία να κρύβεται άραγε πίσω απο αυτο........

 

Έχεις δίκιο, δεν ξέρεις τι λες.

 

Αγόρι μου είσαι εκτός θέματος, σου το λένε ξεκάθαρα, τι συνομωσίες και πράσινα άλογα;

 

Χύμα απλά και σταράτα θα πουλάνε ότι έχεις ψάξει, ενδιαφερθεί, ή απλά σε έχει απασχολήσει σε οποιονδήποτε πλειοδότη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το προβλημα θα ξεκινησει οταν πας να κανεις ασφαλεια ζωης και θα σου λενε "αα...βλεπω δε κανετε και πολυ υγιεινο τροπο διατροφης οποτε σορυ..". 

 

 

Τα έχει πει αυτά ο Τζιμάκος, εδώ και χρόνια.

 

https://www.youtube.com/watch?v=Z7tUp4xRymQ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η Αμερική που είναι νο1 χώρα σε ελευθερίες έκανε τέτοια κίνηση, ετοιμαστείτε για χειρότερα πράγματα στην Ελλάδα του μέλλοντος. Απλά εδώ έχουμε lag. Περιμένουμε πρώτα τις διεθνείς εξελίξεις για να αφομοιώσουμε την ατζέντα της παγκοσμιοποίησης.

 

Όποιος πει "δεν έχω κάτι να κρύψω οπότε δεν φοβάμαι", θα πρέπει να γνωρίζει ότι έχει ειπωθεί από τον Joseph Goebbels προς τους Γερμανούς....

Και μην νομίζετε είναι η Αμερική μόνο. Αγγλία έχει περάσει το snoopers charter εδώ και μήνες.
 

Σωστή ατάκα, αλλά δεν την είπε ο Γκέμπελς. Είναι "generic" ατάκα-σοφία.

 

 

Να τον χαιρονται τον Τραμπ

Ναι ο Τραμπ φταίει για αυτό και οι Ρώσσοι. Όχι ο Ομπάμιας που έχει 10πλασιάσει τον έλεγχο του κράτους πάνω στα πάντα. Πιο Γκέμπελς από τον Ομπάμα πεθαίνεις. Σκότωσε την δημοσιογραφία, σκότωσε την ιδιωτικότητα, και εξάπλωσε τον έλεγχο του κράτους όσο περισσότερο μπορούσε. Αν και Τραμπικός εγώ, ας αφήσουμε λίγο το κόμμα μας και ας δούμε αυτά που συμφωνούμε ότι πρέπει να πολεμήσουμε. Μεγάλο λάθος η κίνηση των ISP, απ΄όποιον και αν γίνεται.

 

https://www.washingtonpost.com/posteverything/wp/2016/11/11/glenn-greenwald-trump-will-have-vast-powers-he-can-thank-democrats-for-them/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Αν η Αμερική που είναι νο1 χώρα σε ελευθερίες έκανε τέτοια κίνηση, ετοιμαστείτε για χειρότερα πράγματα στην Ελλάδα του μέλλοντος. Απλά εδώ έχουμε lag. Περιμένουμε πρώτα τις διεθνείς εξελίξεις για να αφομοιώσουμε την ατζέντα της παγκοσμιοποίησης.

 

Η ΕΕ είναι πιο ευαίσθητη σε αυτά όμως σε σχέση με την Αμερική...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πω πω ρε φιλε....

Τι πανέξυπνος λαός είμαστε και ποσο τα καταλαβαινουμε ολα και όλους!! Συνομωσίες και λοιπά γατάκια τα έχουμε για πρωινό!!

 

Ενα πράγμα βέβαια δεν καταλαβαίνω... Πως είμαστε τόσο μπαντιριδες και το κυριότερο απο ολα είμαστε περίγελος όλων των σοβαρών και προηγμένων λαών-κοινωνιών!

 

Τι συνομωσία να κρύβεται άραγε πίσω απο αυτο........

Ειναι σχεδιο ρε συ για αυτο  ,ολοι θελουν το κακο μας με μας ασχολουνται ,αυτη ειναι η εννοια τους  αλλιως θα ειμασταν υπερδυναμη  αφου ειμαστε οι καλυτεροι του γαλαξια ...

Πως ο Μητσος απο το Αιγαλεω  εδω ανησυχει μην μαθει η google  πως τρωει το σουβλακι  στον μικροκοσμο του και στην ασημαντη ζωη του ενα τετοιο πραγμα.

Ειναι ο ιδιος ακριβως που θεωρηθει πως υπαρχει κατι  τσαμπα η' θα επρεπε να ειναι τσαμπα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι σχεδιο ρε συ για αυτο  ,ολοι θελουν το κακο μας με μας ασχολουνται ,αυτη ειναι η εννοια τους  αλλιως θα ειμασταν υπερδυναμη  αφου ειμαστε οι καλυτεροι του γαλαξια ...

Πως ο Μητσος απο το Αιγαλεω  εδω ανησυχει μην μαθει η google  πως τρωει το σουβλακι  στον μικροκοσμο του και στην ασημαντη ζωη του ενα τετοιο πραγμα.

Ειναι ο ιδιος ακριβως που θεωρηθει πως υπαρχει κατι  τσαμπα η' θα επρεπε να ειναι τσαμπα .

 

Πω πω ρε φιλε λίγα μνματα και like ακόμα και θα πίστευα ότι δεν υπάρχει ελπίδα για το έθνος μας! Όχι βέβαια ότι τώρα υπάρχει!

 

Σε ένα παραπάνω μνμ ένας άλλος "ελληναράς" μου είπε ότι επειδη η χώρα διέρχεται μια δύσκολη οικονομική περίοδο τα ισοπεδώνω ολα και εγω ειμαι "ελληναρας". Ανάθεμα και αν ξέρει τι σημαίνει η λέξη η τι πρεσβεύει!

ΒΕΒΑΙΑ το κράτος μας απο καταβολής ελληνικού κράτους έχει πτωχεύσει 4!!!!! Φορές! Και τώρα διανύουμε τη 5η. Δεν μας ενδιαφέρει βέβαια γτ ποιος χέστηκε!! Του καναν 15 και βάλε ατομα like λες και αυτο που έλεγε ήταν σωστό! Ποιος έκατσε απο όλους αυτούς να ψάξει την ιστορία του ελληνικού κράτους και των κυβερνητών του... είπε ένας μια μλκια-εξυπνάδα όλοι να το ενστερνιστούν. Ας ειναι το ελληνικό κράτος ένα μπουρδελο και όπου και να το πιάσεις θα λερωθεις!!! Οχχχχιιιιι οι Έλληνες είμαστε θύματα των Εβραίων των Σιόνιστων του ερμη και της Αφροδίτης.

 

Για να μην κάθομαι και γράφω και άλλες αλήθειες και πονέσω κάποιους "ελληναραδες" και κουτοπονηρους Έλληνες όχι τπτ αλλο είμαστε σε τεχνολογικό φόρουμ και όχι πολιτικό θα πω μόνο τουτο!

ΟΣΟ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΘΑ ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ ΣΤΙΣ ΛΑΣΠΕΣ ΜΑΣ! Καλή συνέχεια σε όλους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...