Προς το περιεχόμενο

Acca και.... (ίσως) εξωτερικό!!


nkarag

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντος σιγουρα δεν ειναι ευκολη η πιστοποιηση, συμφωνα με τα επισημα στατιστικα http://www.accaglobal.com/pk/en/student/exam-support-resources/pass-rates-for-acca-qualifications.html

 

Απο το f5 και μετα σχεδον μονο το =(50% περναει.

 

 Εδω στην Ελλαδα πληρωνεις ακομα 100€ παραπανω, την "τοπικη επιτροπη" σε καθε ενοτητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όλα θέλουν κόπο,δεν είπε κανείς ότι θα είναι εύκολα!Το θέμα είναι να έχεις ξεκάθαρο στόχο,για αυτό θέλουμε τις πληροφορίες που μας δίνουν τα παιδιά!Γνωρίζει κανείς πόσο θα κοστίσει όλο το acca?με φροντιστήριο η χωρίς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ACCA είναι πολύ δυνατός τίτλος, αλλά θέλει πολυυυυυ διαβασμα και στρωσιμο. Be prepared.

Το να δουλέψεις σε big4, δεν ειναι ούτε ευκολο (να προσληφθείς), και αν προσληφθείς στην ηλικία των 28-29, θα ζοριστείς.

Λειτουργούν λίγο στρατιωτικά στην αρχή. Ο νέος κάνει χαμαλοδουλειά, δεν του δίνουμε κ πολλή σημασία, και τον τρέχουμε.

Αν όμως, αντέξεις 3 χρόνια, παίρνεις εμπειρία που μπορείς να "πουλήσεις" μετά, και σωστό επαγγελματικό mentality και feeling.

 

Γενικά, αν είσαι προετοιμασμενος για μια 4ετια ΠΑΚΕΤΟ, καντα και τα 2 μαζί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όλα θέλουν κόπο,δεν είπε κανείς ότι θα είναι εύκολα!Το θέμα είναι να έχεις ξεκάθαρο στόχο,για αυτό θέλουμε τις πληροφορίες που μας δίνουν τα παιδιά!Γνωρίζει κανείς πόσο θα κοστίσει όλο το acca?με φροντιστήριο η χωρίς?

Συμφωνω φιλε μου της ιδιας φιλοσοφιας περι hard work ειμαι κ εγω, απλα βλεπω οτι εχουμε την ιδια υπερ-αισιοδοξια, επειδη το acca θελει εκτος απο αρκετο χρημα και παρα πολλες θυσιες γ αυτο προσπαθω να συλλεξω ολα τα δεδομενα πρωτου παρω καποια αποφαση που θα καθορισει μια 10αιτια + στην ζωη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...