Προς το περιεχόμενο

LG G5 Πρόβλημα με power button


Giannis316

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

 

Σε συνέχεια αυτού : 

 

http://www.insomnia.gr/topic/640411-lg-g5-%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CE%BD%CE%BF%CF%8D%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CF%86%CF%8C%CF%81%CF%84%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%B7-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-25616-try-before-you-buy-%CE%B1%CF%85%CF%84%CE%BF%CE%BA%CF%8C/

 

 

Πήρα πριν 2 βδομάδες ένα G5 και σήμερα διαπίστωσα ότι έχει πρόβλημα το power button.

 

20170408_220549.jpg

 

Βασικά το κουμπί είναι χαλαρό και συνήθως μένει πατημένο. Ουσιαστικά περνάει κατώ από το πίσω κάλλυμα. 

 

Κανείς που έχει το ίδιο θέμα ; Καμιά ιδεα ; Θα το παώ στο service από Δευτέρα. 

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω το ιδιο προβλημα, δεν δουλευει καθολου το κουμπι ουτε το δακτυλικο αποτυπωμα. ειμαι μεσα στην εγγυηση αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θελω να τους το παω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, το πρόβλημα είναι με το κουμπί, η θήκη δεν κάνει διαφορά. Εμένα δουλεύει μια χαρά και το αποτύπωμα και σαν Power button. Το θέμα είναι κάθε φορά που το πατάς πρέπει να το πιέσεις προς τα μέσα και πάνω κάτω ανάλογα, για να "ξεκολλήσει", επανέλθει.

 

@nemesis: ποτέ αγόρασες το κινητό; απλά θέλω να δω αν είναι πρόβλημα με τις πρώτες παρτίδες ή γενικό. Γιατί να μην το πας για έλεγχο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η LG το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα; το φτιάχνουν αν πάει στο service; θα επικοινωνήσω αύριο με το service τους στη Κύπρο και θα ενημερώσω σχετικά με την απάντηση τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η επίσημη απαντήση της LG για το αυτοκόλλητο  : 

 

20170328_142121.jpg

 

"Το αυτοκόλλητο με την σήμανση "Try Βefore Βuy" δεν αποτελεί αυτοκόλλητο της LG Electronics Ελλάς, και κατ' επέκταση δεν διαθέτουμε καμία σχετική πληροφορία για τον λόγο τοποθέτησης του στην συσκευασία της συσκευής."

 

Από το κατάστημα μου λένε ότι έρχεται έτσι από LG!

 

Θα το στείλω για επισκευή την ερχόμενη βδομάδα, αλλά τελικά ποιος λέει την αλήθεια και τι παίζει ακριβώς δεν βγάζεις άκρη.

 

Θα στείλω ξανά στο μαγαζί email.

Επεξ/σία από Giannis316
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...