Προς το περιεχόμενο

Νιώθετε μόνοι;


Dinos_12345

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι λέει ο τίτλος.

 

Προσωπικά υπάρχουν φορές όπως οι περίοδοι διακοπών(Χριστούγεννα-Πάσχα) που επειδή φεύγουν όλοι νιώθω απίστευτα μόνος. Πως το αντιμετωπίζετε; Εγώ το ρίχνω στον προγραμματισμό και το gaming για να ξεχνιέμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι λέει ο τίτλος.

 

Προσωπικά υπάρχουν φορές όπως οι περίοδοι διακοπών(Χριστούγεννα-Πάσχα) που επειδή φεύγουν όλοι νιώθω απίστευτα μόνος. Πως το αντιμετωπίζετε; Εγώ το ρίχνω στον προγραμματισμό και το gaming για να ξεχνιέμαι.

προσωπικα εγω διοτι ειμαι λιγο παραξενος προσπαθω να γεμιζω το 24 ωρο κου και το καταφερνω μια χαρα οποτε ελαχιστα με νοιαζει να ειναι ατομα γυρω μου η να εχω παρεες.και να πω την αληθεια το 24ωρο δεν με φτανει για να κανω αυτα που θελω.απειρα πραγματα για να γεμισει καποιος το 24 ωρο του.παρολα αυτα νιωθω λιγο 0αραξενα χριστουγεννα πασχα οχι επειδη δεν εχω ατομα γυρω μου αλλα που βλεπω την αθηνα αδεια και ειναι παραξενο
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νιώθω μόνος ποτέ... Από την μία καλό από την άλλη κακό, ίσως να ήθελα που και που λίγη ησυχία... Μόνος στον Άγιο Δομίνικο για κάνα μήνα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τον περισσότερο καιρό έχω άπειρα πράγματα να κάνω, περνάω πολύ χρόνο και με την κοπέλα μου, οπότε δεν έχω θέμα. Μου φαίνεται παράξενο όμως όταν έρχονται οι διακοπές, επειδή ξαφνικά δεν έχω παρέα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τον περισσότερο καιρό έχω άπειρα πράγματα να κάνω, περνάω πολύ χρόνο και με την κοπέλα μου, οπότε δεν έχω θέμα. Μου φαίνεται παράξενο όμως όταν έρχονται οι διακοπές, επειδή ξαφνικά δεν έχω παρέα.

Τουλαχιστον εχεις κοπελα  εγω καθε καλοκαιρι πασχα χριστουγεννα ολες οι γιορτες μου φαινονται το ιδιο, παρεα με εναν υπολογιστη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ λόγο δουλείας ερχομαι καθημερινά σε επαφή με 15- 20 ατομα διάφορων ηλικιών και σχέδον με ολους λόγο μακροχρόνιας επαφής ειμαστε και "φίλοι" δηλαδή θα πούμε τα νέα μας και θα μοιραστούμε τα προβλήματα και τους προβληματισμούς μας. Πριν αρχίσω να δουλεύω δεν ερχόμουν σε επαφή με τοσα ατομα ή μαλλον δεν ειχα αναπτύξει διαπροσωπικές σχέσεις με τοσα ατομα. Νομίζω οτι είμαστε σε μια εποχή που ΟΛΟΙ ειναι κολλημένοι με το κινητό τους υπολογιστές τα games και ολα τα σχετικά συνεπώς η ωρα που αφιερώνουμε σε διαπροσωπικές σχέσεις ειναι ελάχιστη με ΣΟΒΑΡΑ για την ψυχική υγεία αποτελέσματα. Απο τότε που η καθημερινότητα μου άλλαξε και έρχομαι σε επαφή με κόσμο εχω ελαχιστοποιήση τις καταθλιπτικές διαταραχές που εμφάνιζα, εχω περισσοτερες κοινωνικές σχέσεις που με βοηθάνε στο να ειμαι ακομα περισσοτερο ενεργό μελος της κοινωνίας και φυσικά μέσω των κοινωνικών επαφών έρχονται και αλλες αρετές οπως η επαγγελματική, κοινωνική αναγνώριση κ.α! Δεν πρεπει να περιοριζουμε την κοινωνικοτητα μας και τον ελευθερο χρονο μας ΜΟΝΟ σε φιλους μας αλλα και σε γνωστους μας. Το να εχει καποιος 3-4 φιλους που κανει παρεά και αυτοι να φευγουν διακοπες το πασχα, τα χριστουγεννα κλπ και να μην εχεις με ποιον να τα πεις ειναι μεγαλο προβλημα. Νομιζω οτι η αναπτυξη κοινωνικων σχέσεων ειναι στο χερι του καθε ενα μας και σχεδον ολοι μας καταλαβαινουμε οτι η μη συναψη τους οδηγη σε προβληματα που επηρεαζει τοσο το ατομο οσο και το περιβαλλον πραγμα ασχημο. Και μην πέσει καποιος στην παγιδα του ελευθερου χρονου. Ο ελευθερος χρονος δεν συσχετιζετε αμμεσα με το αν μπορει το ατομο να κανεις σχεσεις η οχι! Εγω προσωπικα δουλευω και διαβαζω περιπου 65 ωρες ανα εβδομαδα και πραγματικα νιωθω οτι δεν εχω προβλημα εν αντιθέση με περιοδους που ειχα 5-6 ωρες ελευθερο χρονο και κλπ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικα εγω διοτι ειμαι λιγο παραξενος προσπαθω να γεμιζω το 24 ωρο κου και το καταφερνω μια χαρα οποτε ελαχιστα με νοιαζει να ειναι ατομα γυρω μου η να εχω παρεες.και να πω την αληθεια το 24ωρο δεν με φτανει για να κανω αυτα που θελω.απειρα πραγματα για να γεμισει καποιος το 24 ωρο του.παρολα αυτα νιωθω λιγο 0αραξενα χριστουγεννα πασχα οχι επειδη δεν εχω ατομα γυρω μου αλλα που βλεπω την αθηνα αδεια και ειναι παραξενο

Το πιο τέλειο πράγμα (άδεια Αθήνα) βρίσκεις παράξενο; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Εγώ το ρίχνω στον προγραμματισμό και το gaming για να ξεχνιέμαι.

 

Αν βλέπεις σαβουράηβορ σε καλώ στο σχετικό θρεντ. 

 

Αλλά αν έβλεπες μάλλον θα το ήξερες το θρεντ :ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λατρευω την Αθηνα τις γιορτες και ειδικα τον Αυγουστο!!μοναξια και να θελω να νιωσω δεν γινεται.και με στεναχωρει πραγματικα να διαβαζω εδω οτι υπαρχουν ανθρωποι που το νιωθουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντίνο δεν θα κατέβεις πατρικό; Σίγουρα θα πετύχεις κόσμο κάτω, φίλους, ξαδέλφια κλπ

Κατεβαίνω τώρα. Ε θα δω άτομα, αλλά πόσο να βγεις σε εκείνες τις δύο καφετέριες; :P

Ένα καλό είναι ότι δεν θα έχω κάτι να με αποσπά και θα βγάλω πολλή δουλειά.

Όσο κόσμο και να δεις, υπάρχει πολύς νεκρός χρόνος. Στην Αθήνα τον έτρωγα στις αποστάσεις και αν ήθελα πήγαινα μία βόλτα στο κέντρο να περπατήσω. Τώρα δεν είναι τίποτα, το καλοκαίρι που έχει 42 βαθμούς και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα είναι χειρότερα :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο μικρος ειμαι τοσο αγαπητος που δεν μπορω να μεινω στιγμη μονος...δεν με αφηνουν στην ησυχια μου!

ξέχασες, ότι δε σε αφήνουν να διαβάσεις το εκκρεμές του φουκώ.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...