Προς το περιεχόμενο

Ρελέ για φώτα πολυκατοικιας


smoke0man2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά καθώς βάψαμε την πολυκατοικία καταλάθος αποσυνδεδανε τα καλώδια και τώρα δυστυχώς δεν γνωρίζω πως μπαίνουν μήπως γνωρίζετε?Σας ευχαριστώ πάρα πολύ.ριξτε μία ματιά στις φωτογραφίες ελπίζω να βοηθήσουν

post-259423-0-61285000-1491821504_thumb.jpg

post-259423-0-40819800-1491821582_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το κοκκινο να το βαλω απο κατω εκει στο καφε και να αλλαξω τα καφε μεταξυ τους?

υπαρχει περιπτωση να το χαλασω ετσι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει περίπτωση να κάνεις ένα ωραίο βραχυκύκλωμα όταν ρωτάς και δέχεσαι απαντήσεις από μη ηλεκτρολόγους για ηλεκτρολογικές συνδέσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα μαύρο καλώδιο με 3 αγωγούς: Μπλε, καφέ και γείωση. Το μπλε συνδέεται στην επαφή Ν, το καφέ στην επαφή L και την γείωση σε αυτήν την φάση την αγνοείς. Μετά άλλο καφέ ( που πρέπει να έχει και αυτό μόνιμα τάση όπως το άλλο καφέ) το συνδέεις στην επαφή 4 και το κόκκινο στην 3. Εγώ πιστεύω πως αυτή είναι η σωστή συνδεσμολογία ειδικά για την φάση (L) και ουδέτερο (N). Αφού όμως δεν ξέρεις και το forum δεν είναι "ηλεκτρολογικό" γιατί δεν φωνάζεται κάποιον αδειούχο ηλεκτρολόγο να κάνει την εγκατάσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις ένα μαύρο καλώδιο με 3 αγωγούς: Μπλε, καφέ και γείωση. Το μπλε συνδέεται στην επαφή Ν, το καφέ στην επαφή L και την γείωση σε αυτήν την φάση την αγνοείς. Μετά άλλο καφέ ( που πρέπει να έχει και αυτό μόνιμα τάση όπως το άλλο καφέ) το συνδέεις στην επαφή 4 και το κόκκινο στην 3. Εγώ πιστεύω πως αυτή είναι η σωστή συνδεσμολογία ειδικά για την φάση (L) και ουδέτερο (N). Αφού όμως δεν ξέρεις και το forum δεν είναι "ηλεκτρολογικό" γιατί δεν φωνάζεται κάποιον αδειούχο ηλεκτρολόγο να κάνει την εγκατάσταση?

δυστυχως δεν διαχειριζομαι εγω την πολυκατοικια

και εχουμε μεινει χωρις φωτα 6 μηνες τωρα... 

χαλια η κατασταση

και ξερω εγω μερικα πραγματα

Έχεις ένα μαύρο καλώδιο με 3 αγωγούς: Μπλε, καφέ και γείωση. Το μπλε συνδέεται στην επαφή Ν, το καφέ στην επαφή L και την γείωση σε αυτήν την φάση την αγνοείς. Μετά άλλο καφέ ( που πρέπει να έχει και αυτό μόνιμα τάση όπως το άλλο καφέ) το συνδέεις στην επαφή 4 και το κόκκινο στην 3. Εγώ πιστεύω πως αυτή είναι η σωστή συνδεσμολογία ειδικά για την φάση (L) και ουδέτερο (N). Αφού όμως δεν ξέρεις και το forum δεν είναι "ηλεκτρολογικό" γιατί δεν φωνάζεται κάποιον αδειούχο ηλεκτρολόγο να κάνει την εγκατάσταση?

μια στιμη αυτα που λες ετσι ακριβως δεν τα εχω κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως αυτή είναι συνδεσμολογία. Ηλεκτρολόγος δεν είμαι όμως, ότι κάνεις όμως με δικιά σου ευθ'υνη,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πιστεύω πως αυτή είναι συνδεσμολογία. Ηλεκτρολόγος δεν είμαι όμως, ότι κάνεις όμως με δικιά σου ευθ'υνη,

ε εφοσον εχουμε την ιδια αποψη 

? για πες γιατι δεν αναβει

:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...